Penové, gelové spreje, "tekutá strela"...?

friendly_newton

Penové, gelové spreje, "tekutá strela"...?

Príspevok od používateľa friendly_newton »

Zdravím všetkých.
Poprosím vás o radu pri výbere obranneho spreja vhodného pre ženu a ktorý sa dá použiť v prípade núdze aj v uzavretých priestoroch, čím som vylúčil klasické spreje - rozprašovače :)
Zostávajú teda ostatné spomenuté. Aké máte s nimi skúsenosti? Čo, resp. ktorý by ste mi poradili? Ponuka je na nete široká, preto uvítam akékoľvek praktické skúsenosti, aj z počutia. Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Je tu málo tém o sprejoch?!
friendly_newton

Príspevok od používateľa friendly_newton »

pif paf napísal:Je tu málo tém o sprejoch?!
Prepáčte ak som to tu nenašiel a zbytočne tu založil novú tému. Jedná sa mi hlavne o praktickosť použitia v uzavretých priestoroch. Riešenie tejto problematiky som tu fakt nenašiel, preto tá nová téma...
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Obrázok
Pravidlo fóra: Necituj predchádzajúci príspevok.
Rada: Balistol KO FOG 40ml. Áno rozprašovací, lebo ho bude používať žena. A pri použití v uzavretom priestore bude sekundárne zasiahnutá účinnou látkou ak tento priestor okamžite neopustí rovnako ako pri koncentrovanom prúde JET. A menší 40ml objem preto aby bola žena ochotná to zo sebou nosiť.

Edit: linkovanie.
Naposledy upravil/-a pif paf v 18 Okt 2013, 19:12, upravené celkom 2 krát.
friendly_newton

Príspevok od používateľa friendly_newton »

Dík za radu. Ale nebola by predsa len lepšia napr. pena? Myslím kôli spätnej reakcii, aby si to tolko neodniesol aj ten, čo sa bráni? Len môj laicky názor... :)
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Obranca si to odnesie práve preto že bude brať ohľad na seba. Brániť sa treba so zbraňou s čo najväčším účinkom a pokrytím, ale tak ak niekomu niet rady tak platí obrázok ktorý som postol vyššie.

A sprej je zbraň ktorá sa ešte dá vyskúšať na sebe samom ešte predtým ak by došlo k zasiahnutiu brániaceho sa pri použití v obrane. Po druhý raz už bude znášať účinky lepšie, keď bude vedieť že nie sú trvalé.
friendly_newton

Príspevok od používateľa friendly_newton »

Asi si ma nesprávne pochopil. Nesnažím sa mudrovať, ako sa vyhnúť spätnej odozve spreju. Beriem to z pohľadu ženy, ktorá keď napr. otvorí dvere bytu "nespratníkovi" a použije to najúčinnejšie, čo je na trhu, tak si to odskáče jak ona, tak decká a má s prepáčením "zas-aný" celý byt. Preto hľadám riešenie, ktoré by tento nežiadúci efekt minimalizovalo. Inak s tebou súhlasím.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

R 340 :

Nekupuj ziadne spreje na baze Kajensleho korenia ak chces spolahlivy ucinok. Kajenske je nahrada za latky CN a CS, ktore niektori birokrati oznacili za nervovy plyn alebo chemicku zbran. CN a CS su najucinnejsie /aj ked niektore dobre zaplatene studie udavaju opak/. Preto ich pouzivaju bezpecnostne zlozky po celom svete a preto su civilom v niektorych krajinach nedostupne.

V podstate plati ze Kajenske drazdi oci a sliznice ako ked dostanes feferonkou. CN a CS sposobuju okrem predosleho /aj ked vo vecsom meritku/ problemy z dychanim, extremne slzenie a celkovy kolaps - ucinok je intenzivnejsi a hlavne rychlejsi!!!

Hmla/sprej : podla mna je to to najhorsie co mozes pouzit. Vysoka sanca zasahu obrancu a mala koncentracia latky na ciel. Najnachylnesie na vietor.

Pena : ja ju nemusim kvoli obmedzenemu dosahu asi ako hmla ale s vyhodou prilnutia na pokozku a tazkeho odstranenia s minimalnou moznostou ohrozenia obrancu aj za vetra. Casto kombinovana s farbivom na neskorsiu identifikaciu pachatela - co ti je na ho...

Tekuta strela : moj favorit. Daleky dosah /v porovnani s penou a hmlou/, moznost sledovania luca a oprava mierenia. Mensia citlivost na vietor. V strese sa aj tak trasies cize rozptyl pre zasah tvare je dostatocny pricom je rozdiel ci dostanes par kvapiek z hmly, alebo prud ako zo striekacky do oka....

Pozor u kazdeho spreju respektovat datum spotreby!!!! Casom klesa ucinok:::

Rozhodne manzelku posli na kurz sebeobrany, aspon zaklady nakolko pokial sa nieco stane a neni pripravena tak to ani nevytiahne z kabelky.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Erebos v tvojom príspevku je toľko nezmyslov vrátane spikleneckej teótie, že naozaj nemám čas podrobne rozoberať každú tvoju vetu a prikladať osobné mnohočetné reálne skúsenosti či dohladávať linky na odborné zdroje.
Tu končím (viz.: obrázok vyššie).
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

No Pif Paf nechapem tuto reakciu - pardon ak som sa dotkol produktu ktory sa snazis predat /mimochodom to co si doporucil je priklad Low Endu v tomto sortimente/... Kde konkretne tie nezmysli vidis???


A kde vidis tu spiklenecku teoriu???? Tym, ze tvrdim ze legislativa niektorych statov zakazuje latky CS/CN pre civilne pouzitie??? To ze ich niektori uradnici oznacuju za "nervovy plyn" Tak si to dostuduj a potom reaguj...

Neviem ako ty ale ja mam osobne prakticke skusenosti s pouzivanim horeuvedenych sprejov a pri zasahu sfetovanej, alebo ozratej osoby psa zabera najlepsie CS, lebo zasiahnuty zacina okrem slzenia okamzite krcovito kaslat co ho dezorientuje. Toto kajenske korenie proste nespravi aj ked netvrdim, ze je neucinne. Otazka ale bola na to co je najucinnejsie a preto rozhodne doporucujem CS.

Ak sa ti tato odpoved nepaci tak ju skus vyvratit, ale prosim ne propagacnymi letakmi jednotlivych vyrobcov, alebo pouzi postup ako na obrazku ktory si prilozil - mozno ti to pomoze.
friendly_newton

Príspevok od používateľa friendly_newton »

Erebos v tejto téme sa ťa musím zastať. Bol si jediný, kto mi poskytol radu o ktorú som žiadal. Pif paf, teba nechápem. Fakt ti pomáha dvíhať si sebavedomie tým, že útočíš na všetky názory okrem tvojho...?
Som vám obom vďačný za názory, ale fakt to nejde bez toho, aby ste iba odpovedali na otázku? To musíte do seba a svojich názorov sústavne je-ať? Na tomto fór je to, ako som zistil dosť populárne. Alebo, žeby to bolo ľuďmi? Čo absolvovali psychotesty a legálne vlastnia strelnú zbraň...?
Prosím o konkrétne odpovede na danú tému, ako erebos. Ďakujem.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Vidím, že webfórum sa nezmenilo, stále je tu vidieť tá láska a tolerancia :lol: Ale teraz vážne pif paf, trocha neprimerané reakcie na nováčika aj na erebosa, zvlášť keď ide o takú blbosť ako kasér.

Erebos: u nás už policajti (pokiaľ sa to zas nezmenilo) nemajú CN/CS v tých svojich fasovaných VASRoch ale CP (dibenz 1,4 oxazepin), tie VASR čo sa dajú kúpiť napr. v Pyre pre civilov majú ale účinnú látku buď OC (kajanské korenie) alebo CN/CS teraz neviem. Pravdepodobne jediný

V každom prípade jediný civilný kasér čo som videl predávať, ktorý má účinnú látku CP/CR je CP extreme power, ak ťa to zaujíma, tak viac som písal kedysi tu:

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=3832

http://webforum.sk/viewtopic.php?t=1520&start=0

Odporúčam preštudovať aj zakladateľovi témy.

Osobne by som išiel do overenej značky, čo je u nás zrejme SABRE RED (robí sa FOG a JET, čiže v tvojom prípade ber JET do vnútorných priestorov), kúpil dva a jeden niekde vyskúšal, aby sa žena naučila ovládanie, ako asi vyzerá prúd toho kaséru, ako ďaleko dostrekne a tak. Vymýšľať s gélovými či penovými modelmi, ktoré sa u nás predajú dva do roka a nikto s nimi de facto nemá reálnu bojovú skúsenosť nebude asi to pravé.
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Pokial viem tak policia spreje s CS pouziva rozhananie demonstracii atd a rozhodne si nemyslim zeby mali vacsi ucinok ako tie s kajanskym korenim alebo s latkou CP. Vyborny sprej je podla mojho nazoru Tornado Police ktory obsahuje 15% OC. Inak od ziadneho spreja netreba cakat ze utocnik bude okamzite neschopny boja ale treba pridat okamzity protiutok napriklad kopacku na rozkrok,nejake udery zopar ran obuskom alebo okamzite utekat prec a zavolat policiu alebo pomoc
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Tie rady s kopačkou na rozkrok a rany obuškom určite pomôžu tej žene, pre ktorú autor zháňa ten obranný sprej.
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Ved preto som napisal ze bud utiect alebo tvrdo zautocit. V tomto pripade ta zena pravdepodobne zvoli ten utek. Ale zasa su baby ktore trenuju sebaobranu takze u nich by prichadzal do uvahy aj ten protiutok
Naposledy upravil/-a DOBERMAN v 21 Okt 2013, 09:55, upravené celkom 1 krát.
Zamknuté

Návrat na "Sebaobrana"