CR Obranny Sprej 18-

elegant_lewin

CR Obranny Sprej 18-

Príspevok od používateľa elegant_lewin »

Zdravim, mam 2 otazocky, mam doma sprej CR Extrem Power. Cital som tu na fore asi 2 roky staru temu o tom, a moc som sa nedozvedel. Teraz sa uz bezne predavaju 15per. OC, Na americkej stranke som videl 26per. Jak je to s tym CR, ma to 30per. OC? A druha otazka. Mam, keby nahodou ma s tym nasli poldovia je to problem? lebo viem ze s boxermi su dost problemi, teapkovi v mojom veku to nasli a zapis...

Diky
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Je super, že teapkovi v tvojom veku to našli a mal zápis, ale keď nevieme koľko máš rokov ty, tak nevieme ani teapkov vek :wink: Inak ten zápis mohol byť tak maximálne do žiackej knižky, boxery ani obranné spreje u nás nie sú obmedzené nijakým zákonom, maximálne množstvo a koncentrácia účinnej látky v obrannom spreji môže byť obmedzená nejakou vyhláškou ministerstva zdravotníctva alebo kým, ale to neni tvoja starosť ale predajcu. Nie sú obmedzené zákonom a ani vekom, preto aj niektoré požiadavky e-shopov typu vek 18 rokov potrebný na predaj sú mimo.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Zoid, ten "zápis", ktorého sa niektorí pubescenti boja, je realitou. Ale prax, aspoň tá, s ktorou sa stretávam ja, je trocha iná. V podobných prípadoch totiž nejde primárne o ten sprej alebo boxer, ale o to, že si nejaký neplnoletý "inteligent" vypije, správa sa ako hovado a potom, keď ho polícia kontroluje, nájde uňho všelijaký "hardvér".
:evil:
Alkohol zistený u neplnoletých problém je a ak si policajti (PZ SR aj MsP) robia svoju robotu dôsledne a nielen "bu-bu-bu systémom", rezultát pre pubescenta je, že to odrazu ktosi kdesi eviduje (tým je myslený ten "zápis") a ďalej rieši a ešte sa to bežne posúva na sociálku a do školy, čo pubescentovi a jeho zákonným zástupcom spôsobuje ďalšie nepríjemnosti.
:D
Lenže pokefovanie v drvivej väčšine prípadov neprichádza preto, že u pubescenta našli boxer (na ten sa KG pýtal v inej téme) alebo hoci aj vyskakovačku, ale preto, že správanie pubescenta, spravidla intoxikovaného, napĺňa znaky skutkovej podstaty jedného alebo viacerých priestupkov podľa §30 a § 47 Priestupkového zákona.
:!:
Dobrá rada preto znie, že kto nie je plnoletý a chce nosiť chladné a iné zbrane alebo hoci aj obranné spreje, nemá chlastať a robiť bordel na verejnosti a polícia mu nič nenájde, nič mu nevezme, nedá mu žiadny zápis, atď. Vlastne si ho ani nevšimne, ak sa bude správať normálne.
:lol:
elegant_lewin

Príspevok od používateľa elegant_lewin »

Zoidberg37 Zabudol som mam 15.
Ale ano asi to bolo tym, lebo niektory v mojom veku, vyzeraju na 20 :shock: a vypite maju tiez obcas poriadne, ale osobne sa snazim moc bordelu nevyrabat, tak by ma prehladavat ani nemali preco.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Jack: ale ten "zápis" teda ako vyzerá? Zapíšu mu "mal u seba chladnú zbraň"? Alebo mu proste zapíšu, že chlastal aj keď nemal 18 rokov?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Zoid, skutkové podstaty priestupkov, ktoré spomínam, zrejme poznáš. Takže je si z čoho vybrať. A obvykle sa to objasňuje ako po masle. Často tomu napomáha aj mizerné právne vedomie a nevalný intelekt priestupcov. Aspoň u nás taká obyčaj.
:wink:
Zvodky, ktoré sporadicky vídam ja, sú plné prípadov typu pubescent + alkohol = hovado. A ak sa tam nejaká zbraň vyskytne, je to sekundárne. Toť otázka na tvoju odpoveď. Ale prosím ťa, toto ber s rezervou, inde to môže byť inak.
elegant_lewin

Príspevok od používateľa elegant_lewin »

Ako co som pocul ked dostanu 3. riesi to uz socialka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"