Sprej na medveda?

Pouzili by ste v kritickej situacii radsej zbran alebo sprej?

zbran
98
84%
sprej
18
16%
 
Celkom hlasov: 116

inspiring_lederberg

Sprej na medveda?

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Cital som par clankov o novom setrnom sposobe odhanania medvedov. Ak sa uz niekto osobne stretol s tymto zazrakom budem rad ked sa podeli o skusenosti. Mozno je cas nechat koktave zelezo doma a na opasok zakvacit maly "hasiaci pristroj"
V poslednom vydani Farmara jeden lesnik opisuje tento produkt ako velmi ucinny.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Kludne by som si zobral aj sprej ale iba ak na seba ak by som sa posral pri stretnuti s macom,aby som nesmrdel :D Ved poznaš moj názor čo ja berem do hory :wink:
inspiring_herschel

Príspevok od používateľa inspiring_herschel »

sprej na medveda???
nezmysel
357 mag ,alebo 44.medvede su odolnejsie ako si myslite.a ten sprej si uz naozaj nosit ako antiperspirant do hrobu
inspiring_goldberg

Príspevok od používateľa inspiring_goldberg »

Najúčinnejší sprej na medveďa je .30-06
Aj keď si myslím že stačili by aj výkonnejšie revolverové náboje. Medveď nieje na ranu ani taký tvrdý ako diviak. Je však nebezpečnejší, čo možno mytologizuje aj jeho tvrdosť na ranu.
Rozhodne strelná zbraň... sprej nech nosia členovia VLK-u
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

ako sa doslo k tomu ze 30,06 je najlepsi kaliber na medveda? vsetci nosili pri sebe garandy?
inspiring_goldberg

Príspevok od používateľa inspiring_goldberg »

no...teda pre mňa je najlepší lebo je to to najsilnejšie čo mám :D :wink:
eager_tharp

Príspevok od používateľa eager_tharp »

walter napísal: 357 mag ,alebo 44.medvede su odolnejsie ako si myslite.a ten sprej si uz naozaj nosit ako antiperspirant do hrobu
môžem potvrdiť, .357 SuperMagnum.... prebíjané, olovená bezplášťová strela, a prachu čo vojde do nábojnice... a strieľať na srdce, pľúca, hlavu.... surové, ja viem... mám známych na Aliaške, bola som, videla som, žijem, ale nejako dobre už nespím :( , takže tak... tá .44 ani veľmi nie... a inak spreje u nás neviem... ale tie čo dostať tam, tak sú určite účinné... len nie na medvedicu s malým, tej to akosi neprekáža. a dobrá vec je aj molotov, ak je čas.... ako toto nemá byť pokus o žart :D
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:09, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Chudak je ten revolver,co musi znasat take tlaky :lol:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Milujem tieto temy o obrane pred medvedom. Myslim, ze nie je treba to dalej rozoberat, uz to tu bolo vyriesene v predoslych temach. Kaslite na sprej, z toho co tu bolo vyplyva nsledovne:
1. namazat sa tigrim trusom pod pazuchami a ked to nepomoze
2. strielat na koncatiny
:wink:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

strielanie na koncatiny je uplne legitimna technika, pretoze ako tvrdil clovek co sa tym dlhsie zaoberal, tak ked ho uvidis aspon z 50 metrov, zaklaknes a zacnes strielat, tak urcite aspon jednou tu koncatinu trafis a potom ho uz lahko ubehas a dokoncis.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

:shock: :shock: :shock: :shock: :) :) :) :D :D :D :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

eager_tharp

Príspevok od používateľa eager_tharp »

Náboje boli laborované myslím na 2600-2800J. Takže nič extra. Inak maco sa objavil nečakane cca 3 m vedľa nás a už nebol čas na pušku, tak môj známy strieľal len od boku. A mieriť na končatiny je blud, jednu mu hoci odstrelíš, ale druhou z teba urobí lego.
Ten trus je podobná sranda ako so sebou nosiť zvončeky... ja už si ten vtip nepamätám, ak ho niekto vie, môže ho tu dať :D

Vážne by ma ale zaujímal ten sprej, čo sa predáva u nás pod názvom Pistol Grip.... 0,4l 10% OC. Má s ním niekto skúsenosti? Dosah, čas nepretržitého striekania a či ste ho už použili proti niekomu/niečomu.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Mas este dozvuky zo Silvestra? Alebo len tak nezavazne trepes dve na tri,aby rec nestala? :roll: :D :D :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"