Sebaobrana plynovou zbranou

vigorous_bouman

Sebaobrana plynovou zbranou

Príspevok od používateľa vigorous_bouman »

Dobry den chcela by som sa vas na nieco opytat...robim zastupkynu veducej v obchode a jednej mojej podriadenej chlap sa mi bol vyhrazat ze ma napadne ked pojdem vecer domov...raz ma bol dokonca cakat ked prisiel pre moju podriadenu a ked som sadla do auta a sla okolo neho rozbehol sa na aute priamo za mnou ako besny :( a ma prenasledoval chvilu...chcela by som vediet ci je mozne pouzit na sebaobranu plynovu zbran pokial by ma ohrozoval vecer na zivote a ci by ma nejako mohla policia stihat pokial by mu to ublizilo, lebo este s plynovou zbranou nemam nejake skusenosti...dost sa bojim odkedy sa mi vyhrazal :( preto pomyslam na plynovu pistol ale neviem ake naboje su najucinnejsie a hlavne ake su povolene aby ma nenapadol a nezbil ma alebo nieco horsie. Veduca ju chce prepustit ale v ten vecer ma urcite dojde pockat alebo na dalsi lebo bude vediet ze ju prepustila kvoli tomu ze som to riesila s majitelmi obchodu ze sa citim ohrozena na zivote:( ten chlap je blazon a predstavuje si ze jeho frajerka nemusi nic robit a len si sadne a budu jej padat peniaze do ust, veduca ju uz viackrat upozornila aby pracovala no ona sa vzdy len usmeje jak sprosta a sedi dalej..
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Vhodnejsi je peprovy sprej - aj ucinnejsi.

Ak mas takyto problem, mala by si uz teraz ist na policiu a podat podnet na presetrenie. Je mozne, ze po navsteve prislusnikov u daneho pana sa problemy zrazu skoncia.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

tak ako messi pise, mam aj ja taky nazor.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Myslím si, že okrem nejakých vecičiek by bolo dobré poriešiť aj stránku zákonnú.

Trestný zákon
§ 360
Nebezpečné vyhrážanie

(1) Kto sa inému vyhráža smrťou, ťažkou ujmou na zdraví alebo inou ťažkou ujmou takým spôsobom, že to môže vzbudiť dôvodnú obavu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.
(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania,
b) na chránenej osobe,
c) preto, aby inému zmaril alebo sťažil uplatnenie jeho základných práv a slobôd,
d) z osobitného motívu, alebo
e) verejne.
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-300#p360
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Podat trestne oznamenie a zaobstarat si ucinny sprej, nie tie obycajne za 2 eura. To je asi lepsie ako plynova zbran
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

za posledné mesiace som takýchto bohatierov obvinil dosť. Nebezpečné vyhrážanie patrí v poslednej dobe medzi frekventované trestné činy, je to ľahký spôsob ako sa dostať do väzby, alebo nafasovať silnú podmienku a obmedzujúce opatrenie.

Odhadujem, že pán agresor je bulo s nedokončenou učňovkou, ktorý pol roka chodí v jedných gatiach a kurevsky mu smrdia nohy 8)
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Peto, mas pravdu, aj u nas sa to rozbehlo
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Peto? Ake familiarne :twisted:
Naposledy upravil/-a Mesi v 25 Máj 2016, 13:10, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Dudko
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa Dudko »

S tými plynovkami je to také ošemetné ...

Keď ma raz na okraji lesa naháňal voľne pustený pes bez majiteľa a hovoril som to kolegom v práci, tak mi jeden z nich povedal: "Čo si blázon? Ja by som bez plynovky sám do lesa ani nešiel!". Tak som si kúpil plynovku (Walther P99) aj s krabičkou poplašných aj Nonivamidových nábojok. Keď som potom tým istým koelgom povedal, že už mám plynovku, tak mi jeden s nich povedal: "Čo si blázon? Ak ti to uvidí v ruke niekto, kto má ostrú zbraň, tak si podpíšeš rozsudok smrti!" A tak som si neskôr urobil ZP sk."A" a začal radšej nosiť ostrú zbraň :-)

Takže to len k tej plynovke, že na nejakú menšiu zver áno, ale na osoby skôr nie ...
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

A tu mensiu zver si aj skusal?
Používateľov profilový obrázok
Dudko
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa Dudko »

Priznám sa, že nie lebo jednak ma za tú krátku dobu než som si urobil ZP už nič nenaháňalo a potom som mal strach, že mi to vietor otočí do ksichtu a paralyzujem Nonivamidom (120mg) sám seba :-)
elegant_chandrasekhar

Príspevok od používateľa elegant_chandrasekhar »

urcite by som povedal tej tvojej podradenej nech odkaze muzovi aby prestal a ked nie ze to budes riesit na policii..ako ochranu si urcite zaobstaraj nejaky kvalitnejsi sprej aby si mala aspon trosku istotu bezpecia
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

a na blizky kontakt nie je zly elektricky paralyzátor
Používateľov profilový obrázok
pitlo
prispievateľ
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa pitlo »

Zo skusenosti viem ze upozornenie nepomoze. Trestné oznamenie uz hej. :)
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Dudko- asi tolko k plynovkam. Keby boli na nieco prakticke pouzitelne, tak ich nosia bezpecnostne zlozky. Osobne neviem o ziadnej, nosia ich akurat amateri a pozeri.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"