Obranný spray CP extreme power

inspiring_herschel

Príspevok od používateľa inspiring_herschel »

na hlinnikovom obale pepru KO od firmy ballistol je vzadu napisane ENTHALT 11% WIRKSTOFF OC ! a nemyslim ze je to az take individualne.ako napr.sedativa pri operacii tiez zaberu skoro na kazdeho s rozdielom na hmotnost ale u kaserov o hmotnost predsa nejde.su robene specialne na zastavnie a ochromnie cloveka.pokial je vsak clovek nafetovany do takej mieri ze neciti bolest tak od neho nehrozi podla mna bezprostredne ohrozenie.je proste otupeny a hlupy.uz neraz som vydel fetaka.
nechcem sa kazdopadne hadat ale myslim ze kaser urcite lepsie ako hole ruky netrenovaneho cloveka!
inspiring_raman

Príspevok od používateľa inspiring_raman »

Tak podľma mňa každá vec, ktorá umožnuje sa brániť efektívnejšie je dobrá. Polemizovať by sa dalo o strelnej zbrani a prípadne noži, keďže tie v neschopných rukách sú obrancovy niekedy viac na škodu.
Inak myslím že na "neodhodlaného" útočníka, teda takého, ktorý nechce zbiť/zabiť konkrétne toho človeka, ale rôzny asociály, ktorý sí chcú len tak buchnúť, prípade okradnúť je kaser účinný dostatočne, či už OC, alebo CP
inspiring_brown

Príspevok od používateľa inspiring_brown »

kedze sa kaserom a obrannym sprayom vobec nerozumiem, chcel by som sa spytat na akom principe funguju.
Latka ktora je uvolnena je aerosol, kvapalinovy "luc" alebo usmerneny plyn?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...aj to, aj to, aj to! V tejto sekcii je viac diskusných vlákien o sprejoch, ak ich prejdeš od začiatku, nájdeš odpovede skoro na všetky (aj budúce) otázky "začiatočníka". :D
Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Martin1994 »

Inak nevie niekto z vás aké množstvo tej látky CR obsahuje tento sprej?lebo nikde to neviem nájsť,aj som im písal email ale ešte som nedostal odpoved.dakujem
http://www.pyra.eu/sk/shop/ochranne-pom ... 80-cr.html
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Ja som zistil toto:

Dobrý deň pán XY,
reagujem na Váš dotaz.

Vyjadrenie od výrobcu:

Obranný sprej VASR 50 ml obsahuje cca 0,1 – 0,5 % účinnej látky. Musí to zodpovedať určitému násobku zneschopňujúcej koncentrácie použitej látky. Použitá látka je „nanotechnologicky“ účinná.

Prajem pekný deň.

S priateľským pozdravom / Yours sincerely,
--
Marianna Žigová
vedúca predajne / chief of shop
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Marianna Žigová napísal:Použitá látka je „nanotechnologicky“ účinná.
:lol: :D :lol:
friendly_mirzakhani

Príspevok od používateľa friendly_mirzakhani »

pridam svojou troskou aj ja do mlyna...

osobne skusenosti mam asi 5 kasrami- policajni vasr, nato (cs), sabre red (10% oc), ko (oc) a daky anti hunt na psy - tiez (oc). (este tam boli nejake ine znacky,ale ucinna latka 10%oc)

1. chlap 115kg, 185cm, svalnata postava (steroidy), mierne pod vplyvom alkoholu, vzdialenost 2-3 m, pri streknuti,stihol mrknut a tym si na 5 sekund oddialit ucinok. klakol do kolien,oci nemohol pootvorit, silne palenie,musel som ho odviest do sprchy, oci stale nedokazal otvorit ani po vyplachuti mydlom cca este 30-40 minut. (sabre red - fog)

2. chlap 100kg, 185 cm, triezvy, priamy strek (jet 10%oc) okamzity ucinok, do kolien,silne palenie, uplna neschopnost. vyplachovanie oci cca 20 min,potom mohol otvorit oci.

3. chlap 105kg 185 cm. (sabre red) streknutie na prst a natretie na viecko (meranie casu kym to prejde cez zavrete viecko-v pripade,ze sa netrefite do otvoreneho oka.) cca 5-10sekund potom palenie v oboch ociach a zas neschopnost robit cokolvek,vyplachovanie oboch oci cc 20 min.+ palenie sliznice.

4. chlapi 65, 70,80, 80 kg. CS- len slzenie, vyradenie na cca 5 min (aj to staci) potom schopnost pokracovat mozna.

toto zatial boli kamarati a ja medzi nimi. ked testovat,tak nech to vieme z vlastnej skusenosti...

5. chlap cca 70kg pod vplyvom drog. 10% OC nastriekany na tvar, bola tma,tazko povedat ci to dostal priamo do oci, stale utocil...

6. chlap 80kg CS-vasr kratke vyradenie a slzenie,ale schopnost nebola znizena do tej mieri aby neublizil...

asi tolko moje skusenosti. z vlastnej skusenosti viem,ze 10% OC je dostacujuca, preferujem fog,co som zakupil aj priatelke. nakolko v strese sa s tym lepsie zasahuje a tiez je ucinok zvyseny tym,ze to utocnik vdychne. v case ked sme to testovali, neboli na trhu tie gelove srandy ani CP spreje. myslim si vsak,ze 10% OC staci na kazdeho. videl som a dokonca aj sam zazil aka je to bolest a aj preto to odporucam ludom ako najlepsi self defense prostreidok (za predpokladu,ze neovladaju techniky s inou zbranou).
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Vandave: ďakujem za cenný príspevok. Ešte prosím ťa, tie testy ste robili vnútri či v exteriéri?
friendly_mirzakhani

Príspevok od používateľa friendly_mirzakhani »

interier-tekuta strela, exterier-rozprasovac. vietor sme nejako neriesili, ale s vasr-om sa mi stalo,ze mi to vietor odklonil, ten ma slabu trisku, ale to co som videl na videu s tym CP,tak ta triska je super. ma to aj sabre red,ten u nas ale nikto nepredava, osobne by som siel zas do neho.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Sabre red u nás predáva napríklad muničák, ale na výber majú asi tri modely :( No ale aj tak ho mám, 26 ml, JET (tekutá strela).
friendly_mirzakhani

Príspevok od používateľa friendly_mirzakhani »

tam som ho aj kupoval,ale fog. osobne som skor za fog ako jet. ako som uz vyssie pisal, utocnik sa aj nadycha a na druhej strene, vzdy je prepoklad, ze to pouzivas na blizku vzdialenost. pri jet-e je moznost, ze si oci nejakym sposobom, napr ryhlym uhybom ochrania je pri tebe a mas problem...ale o uz je zas ina tema...sabre je momentalne no.1
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ten CP Extreme Power je JET alebo FOG ? Pozeral som rozne webove stranky, ale neviem sa dopatrat k odpovedi.
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Sú aj FOG aj JET. Tie bez svetla sú FOG a ten sprej CP EXTREM POWER so svetlom je JET
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Vdaka za odpoved.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"