Obranný spray CP extreme power

miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years

Obranný spray CP extreme power

Príspevok od používateľa miro1 »

Zdravim, našiel som tento obranny spray a zaujimali by ma nejake skusenosti, referencie, nazory :)

http://www.afg.sk/obchod/obranne-spreje ... rem-power/

Zaujala ma hlavne učinna latka, podla vyhladavania v googli by mal byt ten dibenz 1,4 oxazepin dost pekne svinstvo :)
inspiring_herschel

Príspevok od používateľa inspiring_herschel »

mno ja som cp-cko este neskusal,ale ta koncentracia sa mi vidi primala okolo 0,1%
nepoviem tak 5-10.he he :twisted:
eager_tharp

Príspevok od používateľa eager_tharp »

No tak to by si bol mŕtvy :D . CP je bojová látka so smrteľným účinkom už pri malej koncentrácii, inak pri koncentrácii v tom spreji účinkuje asi 4x silnejšie ako 10% OC. Podľa teórie je doba účinku 2-6 hodín a bolesti odoznievajú po 1-5 dňoch. A mimochodom účinkuje aj cez kožu, nie len na sliznicu ako OC.... toť teória, na sebe ani nijak inak v praxi som neskúšala :D
Kamenné obchody majú bez špeciálneho povolenia od januára 2008 zakázané predávať tento sprej :o ... legislatíva ma nejako netankuje, ale keď to povedia v troch, tak to je asi pravda (môžu len dopredávať zásoby) ... inak cez net to nie je problém... aspoň zatiaľ.

Prvý dobrovoľník, čo to vyskúša, dostane čokoládu :D
inspiring_raman

Príspevok od používateľa inspiring_raman »

Rozhodol som sa oživiť túto tému, keďže nikde na nete som nenašiel seriózne porovnanie tejto látky s inými. Zaujímali by ma hlavne Vaše názory na porovnanie s 10% OC, alebo popripade 120 mg NONIVAMID, ak sa to porovnávať dá :lol:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Posledný mesiac sa dosť intenzívne venujem kasérom, prečítal som asi všetky české a slovenské zdroje na túto tému, pozrel niekoľko našich a niekoľko zahraničných testov.

Takže sa rozhodujem medzi značkami, typmi JET vs FOG vs FOAM vs prípadne GEL (každé je na trocha iný spôsob obrany a každý má svoje ývhody a nevýhody) a medzi látkami, CS/CN som vylúčil, takže ostáva Dibenzo-1,4-oxazepin zastúpený v podstate iba jedným kasérom a 10% OC. Sprej CP extreme Power sa u mňa dostal do akéhosi užšieho výberu, práve kvôli použitej látke. Testu som sa ale nevedel dopátrať ani ja, jediné čo som u nás našiel ako seriózny zdroj je toto:

http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/107125 vs http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/107169 podľa tohto sa zdá, že ten Dibenz by mal byť ešte účinnejší. Ďalšie spreje o ktorých som uvažoval je Tornado od ESP, ale zdá sa mi to byť taký leštený prd, aj keď podľa testov to vyzerá byť celkom slušne účinné, ale keďže látka je všade rovnaká (10% OC) a jej maximálna koncentrácia je určená myslím vyhláškou ministerstva zdravotníctva, tak nemá zmysel ani robiť takto nejaké testy. Treba si skôr tie kaséry potom vyskúšať že ako sedia do ruky, prípadne do akého púzdra sa dajú dať, či majú klip alebo tak. Ešte značka o ktorej by som sa určite zmienil je Sabre Red, majú fantastický výber kasérov, dokonca majú aj dva typy JETov, jedno je klasická Direct Stream a druhá je Cone, ktorá vystrekuje látku v širšom kuželi, majú aj rôzne nosné látky, niekde je len destilovaná voda, niekde je DPS, čo sú dve nosné látky naraz(dusík a niečo), ževraj to zvyšuje počet výstrekov. Fakt majú špičkovú ponuku a to aj v neďalekých Čechách, o to viac naserie, že na Slovensku kúpiš celkom 4 najzákladnejšie typy a to 16/26 ml a Jet/FOG. Verím že sú to kvalitné spreje, ale takých základných máme na Slovensku dosť aj od iných firiem a nevyužíva sa ten potenciál špičkovej ponuky Sabre Redu.

PS: porovnaniu s 120 mg NONIVAMIDU by som sa vyhol, nosiť kasér vs plynovku skutočne nie je o tom či niečo bude mať o 5% inú účinnosť, je to proste úplny iný sebaobranný prostriedok, inak sa používa a použitie plynovky môže mať ako pozitívne efekt, že niekto už pri pohľade na ňu skončí s útokom tak negatívny, že niekto sa rozhodne opätovať ostrou... Toto nech si každý zváži a podľa toho sa rozhodne, ale nie podľa látky.

PS 2: keď niekedy budem mať peniaze (tak okolo roku 2034), tak si plánujem kúpiť viac kasérov a urobiť test, ale iba čo sa týka mierenia a trafenia, som asi príliš zbabelý než aby som to na sebe skúsil, ale ak sa nájde dobrovoľník, čo si nechá nastriekať do tváre najprv 10% OC a potom Dibenzo-1,4-oxazepin aby nám povedal čo je horšie.... :D Taký test by ale vyžadoval aj dekontaminačný sprej a prítomnosť lekára a to zabezpečiť bohužiaľ neviem a takisto pochybujem, že by sa našiel niekto tak šialený že by to vyskúšal dvakrát po sebe. :)
inspiring_raman

Príspevok od používateľa inspiring_raman »

Zoidberg, dík za odpoveď, ja tiež uvažujem podobným smerom nad tymito kasermi.
Čo sa týka plynovky, tak tú mám, ale v týchto horúcich letných dňoch sa len ťažko schováva, preto uvažujem o kaseri. Plus ešte pre priateľku, keďže svet je zlý a bude asi už len horší.
Najskôr asi pojdem do tohto dibenzo-1,4-oxazepínu, tu myslím že účinnosť bude minimálne ako pri OC, ak nie vačšia a myslím že typ JET my bude vhodný, aj keď nevýhody má všetko.
Neviem prečo, ale na mňa to tornádo tiež pôsobí celkom neskladne a "farebne", aj keď je pravda, že ho chvália.

PS: keby si niekedy robil ten test, tak pls zaves sem výsledky
PSS: nie, nehlásim sa ako dobrovoľník :D :D :D
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Tornado sa vyrába vo viacerých veľkostiach, prípadne ešte existuje ten menší Hurricane sprej ale ten má aj menší dosah trysky a aj sa mne osobne držal dosť zle a to mám malú ruku.

Ja osobne som chcel kúpiť CP extreme Power so svetlom, ten majú za dobrú cenu v AFG.sk ale neviem sa dopátrať akým zdrojom je to napájané a veľmi mi tam chýba klip na opasok, aby som ho mohol zavesiť do ľavého vrecka, podobne ako nosím vyhadzovák v pravom. Lebo loviť vo vrecku sa mi to nechce a na opasku to mať nechcem tiež.

Dobrá voľba sa mi zdá byť tiež pena, ľahšie sa s tým trafí ako s Jetom, keďže to má takú ľahko viditeľnú konzistenciu a aj sa jej ľahšie zbavuje. Nevýhoda je menší dosah oproti jetu. Penových je ale na výber pomerne málo.
inspiring_raman

Príspevok od používateľa inspiring_raman »

Ten klip na opasok by sa naozaj hodil, je škoda, že iný kaser s touto látkou na Slovensku nedostať, alebo som aspoň iný nenašiel.
Skúsim ešte polietať po nete, či nájdem niečo ešte vhodnejšie.
Najlepšie by však bolo, keď by som žiaden nemusel vyskúšať v praxi. :D
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Ja som toho názoru že dokiaľ niekto z tohto fora ten sprej praktický nevyskúša sa o nom asi viac nedozvieme.
inspiring_raman

Príspevok od používateľa inspiring_raman »

Doberman, myslím že ak ho aj niekto vyskúša v praxi na ulici, tak typu že nastriekal som mu ho do očí a on išiel k zemi, keďže si myslím, že je malá pravdepodobnosť, že niekto narazí na tak odolného jedinca, že by mohol porovnať, či by išiel k zemi skôr s OC, alebo s týmto, keďže účinnosť je u oboch vysoká. 8)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Jedno nové info, náhodou som zistil, aké nové kaséry majú naši policajti. Sú to spreje VASR a účinná látka je dibenz 1,4 oxazepin, dnes som v pyre a malí tam sprej VASR rovnakej veľkosti, ale bez policajnej značky, bez nápisu "iba pre policajné účely" a myslím, že aj s inou účinnou látkou. V každom prípade ten kasér bol príliš veľký, ale že policajti majú radšej dibenz 1,4 oxazepin ako OC možno o niečom svedčí, aj keď ktovie či to zas nebol nejaký zmanipulovaný tender na kaséry.
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

S tým testom som to myslel tak že by sa našiel nejaký hrdina čo by si to nechal nastriekať do tváre a potom by popísal účinky.Samozrejme niekto svojprávny a na vlastné riziko. Ja to však nebudem
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

doberman
OT: ked som chcel skusit nepres. vestu ,nenasiel sa ziadny figurant,na druhej strane by som sa figurantom stal,akurat neverim mojim treningovym strelcom :lol:
inspiring_herschel

Príspevok od používateľa inspiring_herschel »

no chlapci,ja ako som tu uz urcite pisal skusal som pfeffer ko 11%(nemecka klasika za 3,50eura) na jednom tmavsom "kamaratovi" a to mal slnecne bryle a ja som mu dal velmi ze lajtovu davku asi tak ze strek.. a chalan siel nedobrovolne na zem, neschopny otvorenia oci a s pocitom poliatia benzinom tvare.ja by som nikomu len tak nezelal skusat to po tom co som videl, a pochybujem ze je treba nieco silnejsie ako 11%oc chalan sa valal po zemi cca 20minut a potom velmi pomali siel hladat vodu:D.osobne preferujem fog-dosah 3-4m a to si nerobim srandu.ani mierny vietor to nezastavy problemom moze byt akurat protivietor.co sa tyka fog preto ze fog dokonale pokryje tvar a hlavne okamzite kdesto jet postrieka len urcitu cast a tym je samozrejme o par milisekund predlzena doba ucinnosti.takze kaser je naoozaj ucinny.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

walter: problém je, že toto všetko sú príliš individuálne skúsenosti. Mal si 11% OC, také sa u nás myslím nepredáva, nikdy som nevidel viac ako 10% OC. Záleží vždy na tom či ten sprej použiješ vnútri čo vonku, či je kamarát na drogách alebo nie, či je alergik alebo nie... Jasné, že kasér je vhodný mať, ale nevytváral by som si ilúziu, že kasér pomohol raz, tak určite bude pôsobiť aj v budúcnosti, treba počítať aj s tým, že nebude.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"