Obrana teleskopom

Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Childe89 »

ja by som mal otazku z trochu ineho sudku... ako zavret teleskop? :-D ale ozaj, otvoril som ho poriadnym svihom, a nejde absolutne zlozit... tie dve trubky sa do seba totalne kusli, uz som s tym buchal o vsetko co som nasiel- chodnik, obrubnik, beton, asfalt, kanalovy dekel, a nic. Len obuchavam spicku a robim do vsetkeho jamky :-D Nemate na to daku fintu? aj som tie kusnute trubky vymontoval z rucky, skusal ich pustat z vysky na spicku, klepkat s nimi, a nic
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Mal som podobný problém s ESP teleskopom.
Nakoniec sa mi ho vždy podarilo zložiť až po rozobratí a jemnej práci s kladivom. Išiel na reklamáciu.
Nový už ide lepšie, i keď stále sa to ťažšie skladá než originál ASP teleskop.

Pred zložením vždy jemne poklepem na tvrdý povrch a potom to ide zložiť bez problémov.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

pri zatvarani teleskopu su podstatne 2 veci:

1. musi sa zatvarat o tvrdy nepruzny povrch, takze nie drevene parkety a podobne, ak samozrejme situacia nedovoli inak, tak aj to.

2. to buchnutie musi byt koncipovane ako rychle pichnutie, teda uder do podlozky a hned odtiahnut prec. mne to funguje poznatelne lepsie v porovnani s buchnutim, pri ktorom sa akoby snazim zapichnut teleskop do podlahy, teda ze sa rozmachnem udrem s nim do podlahy a necham ho v kontakte s nou.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Za pár rokov som mal problém so zatvorením len raz. Rozobral som ho a zasunul za pomoci veľkého stavbarského kladiva (pucky) :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

No, ale keď bude Leon so sebou vláčiť pucku, načo mu vlastne bude teleskop? :twisted: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Childe89 »

No konec, nejde to ani kladivom... polozil som si to kolmo na zem u nas na chodbe v baraku (kamen pokryty tenkym linoleom, o to vzdy spolahlivo zavrem) a trieskal som po spicke kladivom, a zistil som ze som do linolea vyrezal kruzky :D Tak druhy pokus, na mieste bez linolea... rachot na celu chodbu, a akurat som kusok kamena odlupil ako dlatom :roll: A obuskom ani nehlo :D Clovek da 33 euro za poriadny obusok, a pri prvom silnejsom (normalnom) otvoreni nejde zavret :evil: Nepomohlo by zahriatie napriklad?
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

TEnto isty problem som mal aj ja pri ESP(neviem co mas ty ale predpokladam ze tiez) ide o to (je to aspon moja teoria z praxe) ze aj ked ho otvoris slabsie,pri uderoch sa ti spevnieva v spojoch...moja rada,aj moje riesenie... Obrat si T hrubsou stranou kolmo a zem,na tu uzsiu(koniec) poloz nieco hrube,ja som pouzil dosku, a uder kladivom,najlepsie vwlkym.bude dobre ked na to budete dvaja.dalsia varianta je,postup ten isty,obusok kolmo na zem priamo nanho velke kladivo,a do kladiva uder dalsim....musi to ist...POZOR NA RUKY BOHA :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ak chcem môj ESP zložiť, buď s ním musím trieskať o betón jak neandertálec, alebo ho jednoducho rozoberiem. Potom to už ide ľahko. Len treba dať pozor na to, aby ho človek dobre zložil. Podarilo sa mi ho totiž dať dokopy aj tak, že potom po rozvinutí len tak plantal a nedržal poriadne zafixovaný.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

no to je pravda.ale akosi nerozumiem tomu rozoberaniu...ako u to pomoze ked je T tak silno seknuty???
inspiring_shirley

Príspevok od používateľa inspiring_shirley »

to zahriate by teoreticky mohlo pomoct.. kov by sa mal troska roztiahnut, vyskusaj to
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Ale zahrievaj len tu hrubšiu časť !!!
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Childe89 »

Jack: Prepac za blbu otazku, ale mas urcite od ESP? Lebo ten moj je ESP a zlozit ide len jednym sposobom - dve trubky ktore oddelit nejdu (tie mam btw. seknute) strcit zospodu do rucky a zasrobovat zospodu botkou, a neviem si predstavit ako sa to da zlozit zle :D
Inac stale som nepokrocil, nahrieval som to takym "tryskovym" zapalovacom (od cinana :lol: ) bol vrety ze som sa popalil ked som skusal, a stale nic, mne ho asi niekto v ramci prvoapriloveho zartu tajne dokopy zvaril, inak si to neviem vysvetlit :D
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Jack napísal: Podarilo sa mi ho totiž dať dokopy aj tak, že potom po rozvinutí len tak plantal a nedržal poriadne zafixovaný.
su tam kontrolne body ,aby si ho nezlozil inak? :shock:
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

ESP sa nedá zložiť zle...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Electron, ako píše Jany, ESP sa nedá zložiť nesprávne. Keďže som ho už nejaký ten piatok nerozoberal, tak si presne nepamätám, na čo treba dať pozor, ale viem, že tam bol nejaký detail, na ktorý treba dať pozor. Skrátka, niekde som raz spravil chybu a obušok potom nedržal ako mal. Ale viem, že on už rozložiť išiel ľahšie ako obvykle, resp. v zavretom stave nedržal, ale sa samovoľne vysúvala koncová časť zo spodnej, takže dá sa na prvý pohľad prísť na to, že niečo nie je v poriadku.
:roll:
Nechcem to tu viac rozpisovať, lebo si presne nepamätám, v čom bol problém a nechcem tu nahlas špekulovať, lebo by som doplietol sám seba aj vás ostatných. Navyše, možno ide o špecifikum toho môjho kusu.
:lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"