Obrana teleskopom

Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Childe89 »

Aha jasne, ta srobovacia botka ma v sebe perko do ktoreho je najtensia trubka v zlozenom stave nasunuta, ked sa perko vybeha tak obusok sa mimovolne otvara, gravitaciou, popripade velmi slabym pohybom. Vtedy treba len tenkymi kliestikmi perko ohnut z oboch stran smerom von, a znova drzi. :wink:
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Jáááj...tak to viem, kde bola chyba :lol: Na tom skrutkovacom dieli sú dva pliešky. Pravdepodobne si ich mal príliš blízko pri sebe. Majú byť mierne roztiahnuté :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Leon5216 napísal:a stale nic
Veľká sila nefunguje, skús to jemnejšie. Ako som spomínal:
yarco napísal:Pred zložením vždy jemne poklepem na tvrdý povrch ...
Keď som predtým písal o "jemnej práci kladivom", bolo to myslené vážne, bez smajlíkov.

Skús ho položiť na pevnú podložku, rúčku trocha nadvihnúť a uchopiť do ruky, špičku nechať opretú o pevný podklad. Čiže obušok bude so zemou zvierať ostrý uhol, povedzme 20-30°. Potom už len jemne ťukať kolmo v mieste spoja, otáčať v ruke a ťukať.
Tým, že budeš po kolmici oťukávať zakúsnutý spoj, tento snáď povolí. Netreba silu, len trpezlivosť.
No som zvedavý...
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Childe89 »

Otukaval som ho takto asi 15 minut, uz ma ruka bolela jak som ho drzal, a prisiel sa pozret sused co sa na chodbe deje :D A stale nic :cry: Ked sa mi ho raz podari zlozit asi ho nagebrim volakym konkorom, nech sa to uz nikdy nestane :D
Uz mi zostava len moznost niekam ho postavit, a "ukaznit" 20 kilovym celokovovym kladivom :lol: Toho som sa vsak obaval, aby som nejako neskrivil tu dosadaciu plochu na spodnej trubke a nebude drzat otvoreny... ale snad nie, ved kalena ocel by mohla nieco vydrzat :roll:
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

ked dho nagebris tak nebude drzat roztiahnuty, to som uz vyskusal
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Childe89 »

KONECNE :D Pomohla uplna kombinacia technik - nechal som ho niekolko minut nahrievat nad plamenom, potom som kladivom buchal kolmo po spoji a otacal ho pri tom, pobuchal som po spicke, znova som ho dal nahriat, po bokoch, po spicke - a zlozil sa :lol:
Kolko srandy s jednym obuskom :D dakujem za rady :wink:
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

nikto ma tu nepocuva :evil: odkial si?dones to a za 5 min budes odchadzat s usmevom na tvari...
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

a ako funguje teraz?
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Este by som skusil dat ho do mrazaku na noc, rano ho vytiahnut a stredny diel by som nahrial nad sporakom. Potom by som ho uderom o beton skusil zlozit. alebo odskrutkovať ten štuplik s tým pierkom a nastriekat dnu trochu WD prípadne nejaky olej (aj rastlinný) a opriet ho do rohu, nech mazivo stecie po stenach a dostane sa mezdi trubky. A o pol hodku ho opat udriet o beton. toto musi pomoct. Ja som so svojim ESP sice nemal az takyto problem, ale tiez sa tazko zatvara. Ja to beriem najme ako vyhodu, koli tomu ze ak pride k najhorsiemu a budem ho musiet pouzit mozem s nim do utocnika pichat a viem ze sa mi nezatvori...
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Childe89 »

Funguje fajn, az moc :lol: Skusil som ho opatrne otvorit a zas som to musel ist klepnut kladivkom na chodbu :D
Skusim ho polestit konkorovou handrou, a potom cistou dosucha vyutieram - mozno ostane nejaky mikrofilm a nebude sa az tak kusat :?:
- nakonkoroval som, spociatku nechcel moc drzat otvoreny :lol: Tak som dovytieral este dokladnejsie, a uz funguje :wink: Zatvorim ho normalnym sposobom o zem na chodbe aj ked ho otvorim dost silno, ale aj fest drzi otvoreny takze fajn.
Naposledy upravil/-a Childe89 v 30 Mar 2012, 14:09, upravené celkom 1 krát.
me2dik
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa me2dik »

chalani, kamarat mi tu muti hlavu, ze ako civil nemozem nosit teleskopicky obusok skryto pri sebe, zevraj podla nejakej novely je to uz zakazana zbran, co je na tom pravdy prosim vas ?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

nic o com viem. nech da cislo a nazov novely a mozeme sa bavit ako dospeli.
me2dik
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa me2dik »

To iste tvrdim aj ja, ze je to jedna babka povedala. Pokial viem jedina "obmedzujuca" vec je paragraf 47 zakona 372
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

to urcite nie je pravda.na mna to skusali policajti...vzdy som im povedal ze keby to bolo zakazane nepredavali by to volne v obchode :twisted: jeden pan policajt sa isiel hadat ze aj pistol je volne predajna a je zakazana....usudok si spravi kazdy sam...
inspiring_gates

Príspevok od používateľa inspiring_gates »

Pri teleskope je to presne to iste co pri nozi - nosenie nie je zakazane ani trestne, ak nevzbudzuje v okoli dovodnu obavu - takze ako by si si nemal po ulici vyhadzovat noz, nemal by si ani "svihat" po ulici s teleskopom. Ak ho nosis v puzdre, batohu alebo vacku a prave sa niekomu nevyhrazas, aj pri kontrole mozes byt bez obav. Bratova manzelka ho nosi pod kocikom ked sa ide prejst von - viac krat ju totiz nahanal pes a slzakom neveri... :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"