Obranny sprej NATO super paralizant

Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 14 years 10 months

Obranny sprej NATO super paralizant

Príspevok od používateľa Martin1994 »

Ak je tu niekto kto ma skusenosti s tymto sprejom nech napiše pretože si ho chcem kupiť a neviem či je kvalitny a učinny
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Ja som ho skusal na balkone. Dostrek, rozptyl. OK. Vdychol som nosom iba nizku koncentraciu plynu co sa rozptylil po vystreknuti a stipalo to poriadne. Dostat to naplno do ksichtu, tak ma prejdu utocne chutky. Neparalizuje to utocnika uplne, ale tebe to otvori cestu na utek.
Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Martin1994 »

Dakujem ale chcel by som sa ťa opytat či nepoznaš taky typ ktory by utočnika fakt zneškodnil.Mohol by som sa ťa opytať co myslis ako dlho trvaju jeho učinky?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Martin1994:
Toto je myslim klasicky sprej (FOG), nerozmyslal si skor o pene (FOAM) alebo tenkom prude (JET)? Maju viacero vyhod oproti klasickemu 'rozprasovacu'.

Aktivna latka je CS, nie som si isty, ci ucinkuje aj proti zvieratam.
Ak nie, odporucam skor pripravky obsahujuce OC (kapsaicin).

Este k tomu typu - dobre recenzie maju vyrobky Sabre Red. Su to OC spreje v roznych formach (sprej, pena, tryska) a velkostiach. Ucinok v krize neviem potvrdit, nastastie som ho zatial nemusel pouzit.
Co viem povedat je, ze na sliznici a v ociach to stipe svinsky, oko som cca minutu jednoducho nebol schopny otvorit. A to sa jednalo len o stopove mnozstvo (dotyk len nebadatelne 'zababranym' prstom na pere a oku), nie o priamy zasah.
Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Martin1994 »

Dakujem za rady.A poznaš nejaky dobry aj v army shope?
inspiring_vaughan

Príspevok od používateľa inspiring_vaughan »

DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Sprej ma oproti pene a tenkemu prudu jednu velku vyhodu. Je antistesovy, ako brokovnica. Rozptyl plynu zo spreja nie je tak citlivy na presnost co je v strese rozhodne vyhoda. Tak isto v noci za zlej viditelnosti. Aj v pripade viecerych utocnikov je to vyhoda. Jednym vystrekom s rozmachom ruky obsiahnes vsetkych. O latkach v sprejoch plati to co popisal yarco.
A este jedna vec. Necituj prispevok co je hned nad tvojim.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

DUSO napísal:Jednym vystrekom s rozmachom ruky obsiahnes vsetkych.
Konkretne v tejto situacii je vysoka sanca, ze sa prejavi asi najvacsia nevyhoda spreja - velky rozptyl a citlivost na pohyb vzduchu.
Ak v polkruhu okolo seba rozmachom nastriekas 'oblacik', mas skoro 50% sancu, ze sa ti z niektorej strany vrati spat. Co sa ti ako obrancovi moze stat osudnym.
Vobec nemusi byt vietor, staci slaby vanok (alebo vnutri prievan), ktory clovek bezne ani neregistruje. Takisto pouzitie v tesnych priestoroch, nebodaj v aute, je dost riskantne.

Martin1994:
Ja mam konkretne "Sprej OC SABRE RED JET" 16 aj 26ml verziu (malu obcas nosi manzelka). Ci je dobry, neviem, kupil som ho na zaklade referencii. Ako som spominal, 'bojovu' skusenost s nim nastastie nemam.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

To je tiez pravda. Dostali sme sa k tomu, ze univerzalny prostriedok na obranu neexistuje. Ten rozmach rukou by som kombinoval s okamzitym utokom teleskopom, na prerazenie cesty a naslednym utekom. Trochu to odputa porornost od naslednej akcie a so stastim dubu aj zasiahnuti.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Martin1994, ja mam v aute RED SABRE JET, vyhoda JET-u je, ze ma ucinok aj na vacsiu vzdialenost cca 2.5 metra a da sa pouzit proti vetru, pripadne cez medzeru v spustenom okne auta :twisted: , nevyhoda je ako bolo uz napisane, ze sa musis trafit.
Odporucam kupit rovno 2 spreje a jeden pouzit na trening (ako terc postacuje napr. strom) , aby si mal predstavu ako sa JET sprava.
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

inak su aj kasery,ktore su urcene na obranu proti medvedom.ako by taky kaser zaposobil na cloveka,si mozme len domysliet :lol:
aj ked si nemyslim,ze tam ide o tu ucinnu latku,skor rozptyl a mnozstvo toho aerosolu
Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Martin1994 »

yarco napísal:
DUSO napísal:Jednym vystrekom s rozmachom ruky obsiahnes vsetkych.
Konkretne v tejto situacii je vysoka sanca, ze sa prejavi asi najvacsia nevyhoda spreja - velky rozptyl a citlivost na pohyb vzduchu.
Ak v polkruhu okolo seba rozmachom nastriekas 'oblacik', mas skoro 50% sancu, ze sa ti z niektorej strany vrati spat. Co sa ti ako obrancovi moze stat osudnym.
Vobec nemusi byt vietor, staci slaby vanok (alebo vnutri prievan), ktory clovek bezne ani neregistruje. Takisto pouzitie v tesnych priestoroch, nebodaj v aute, je dost riskantne.

Martin1994:
Ja mam konkretne "Sprej OC SABRE RED JET" 16 aj 26ml verziu (malu obcas nosi manzelka). Ci je dobry, neviem, kupil som ho na zaklade referencii. Ako som spominal, 'bojovu' skusenost s nim nastastie nemam.
Mohol by som sa spytat kolko stoji a kde si ho kupil?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Kupoval som ich v Municaku, cenu si nepamatam.
Ale hore dal Matuliq linku priamo na Municak.
Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Martin1994 »

Mohol by si napisat kde sa municak v petržalke nachadza?Počul som že niekde na Vazovej ale newem kde presne.dakujem
friendly_rubin

Príspevok od používateľa friendly_rubin »

Myslím že mapa je na ich stránke. A bohu žial Ťa sklamem. Vazovova nie je v Petržalke ale v širšom centre Bratislavy... Medzi Račianskym mýtm a Americkým námestím). Pre lepšiu orientáciu - je to kúsok od novej budovy NBS - tá je ako orientačný bod neprehliadnuteľná :shock: :shock:
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"