Wing Chun Kung Fu

Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa romanon »

Pozri, ocividne si zaujaty a nejde ti o argumenty ale o cisty flame, tvoja vec. Ale nepresvedcil si ma zatial o nicom.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

skoda ze si nepochopil o co ide, ale ok, snad nabuduce, tvoj boj
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

romanon: kto ti zas ublizil? my sa tu smejeme na tom kolotocarskom letaku a ten letak veru ze je kolotocarsky.

pre ukazku:
Témy:
•ako zvíťaziť v priebehu pár sekúnd
•"Zrušiť" útočníka okamžite s Dragon touch - dotyk draka
•výbušné 0, 1, 3 & 6 inčové údery
•Poison hand - jedovatá ruka
•Vibrating palm - vibrujúca dlaň
•tajomstvá znehybnenia rúk a nôh
•ako zneškodniť oveľa väčšieho, silnejšieho, skúsenejšieho útočníka
•Wing Chun proti Filipínskemu útoku palicou
•Wing Chun proti boxerom a kick boxerom
•Wing Chun proti hromadnému útoku (skupina; „vlčia svorka“) - ako odstrániť viac útočníkov - rýchlo a účinne
•rýchle pohyby na eliminovanie protivníka - vyvinuté špeciálne pre pouličné bitky. Doslova v štýle "lámanie kostí a potoky sĺz..." ?iadna športová bitka bez zmyslu, ale NAOZAJSTNÉ veci, ktoré sa vám zídu vždy, keď vás protivník "zatlačí do kúta"
•ukážeme vám ako môžete prispôsobiť svoj postoj tak, aby negoval AKÉKOĄVEK výhody, ktoré môžu protivníkovi poskytnúť jeho skúsenosti a zručnosti
•uvidíte najsilnejší úder akým je možné udrieť! Nezáleží na tom či ste malý alebo slabý - ukážeme vám, ako môžete protivníkovi v priebehu sekundy rozdrviť kosti, narušiť mozgové vlny... jedinečný úder namiesto štandardných, jednotvárnych úderov
•zakončovacie / finálne techniky, ktoré budete môcť využiť, ak sa niekedy dostanete do pozície, keď musíte súpera ODSTAVI? natrvalo bez toho, aby ste museli robiť veľké množstvo pohybov,skrátka ak budete chcieť ukončiť boj doslova v okamihu ...
•povieme si takisto o pouličnej inteligentnej psychologickej taktike, ktorá vás dostane z mnohých šarvátok, takže nebudete musieť nikoho vážne zraniť, alebo zabiť...
•ukážeme vám ako zosilniť ruky nielen cvičením, ale aj mentálnym tréningom tak, aby boli tvrdšie ako oceľ, ostrejšie ako meč, smrteľnejšie ako dýka!
•neobídeme ani cviky mentálnej a psychickej odolnosti, ktorá je požadovaná od študentov na to, aby boli schopní čeliť akejkoľvek situácii.
•a oveľa viac ...
Náš Wing Chun má divokú, barbarskú, ničivú brutalitu starodávnych bojovníkov, ale s modernými, prepracovanými technikami, vyvinutými a preverenými v niekoľkých posledných desaťročiach. Jeho súčasťou je aj výuka používania zbraní - vrátane strelných zbraní.

Ak hľadáte systém, ktorý zdolá “zlých chlapcov“ bez toho, aby im ublížil, skúste Aikido, alebo zápasenie...
Ak ale hľadáte sebaobranný štít, ktorý totálne a kompletne zničí každého kriminálnika ktorý sa pokúsi robiť vám problémy...Wing Chun je to, čo potrebujete !
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa romanon »

dobre ved ja som povedal ze letak je trochu prehnany ale to este nerobi s Ludvika a jeho Wing Chun skoly nedoveryhodnu instituciu on podla mna dokazal vo svojom obore dost.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

pokial viem, tak v tej diskusii ludvikovo meno mozno ani nepadlo, mozno raz, primarne sa tam spomina segvic a to taktiez len autorom toho letaku. ani diskutujuci tam, ani my tu sa do ludvika ani segvica nenavazame, len sa smejeme, ze ten naborovy letak je fakt zly a nemzno sa cudovat tomu, ze sa tomu budu smiat asi aj ini ludia.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ten leták možno nie je až taký zlý. Tiež mi to najprv prišlo smiešne, ale potom si predstavil ako si to prečíta nejaký 13-ročný "tvrďák". Ten na to podľa mňa skočí všetkými desiatmi.
:lol:
My dospelejší sme sa aspoň pobavili. Štím petrolej z rečí ako: "povieme si takisto o pouličnej inteligentnej psychologickej taktike, ktorá vás dostane z mnohých šarvátok, takže nebudete musieť nikoho vážne zraniť, alebo zabiť..."
inspiring_murdock

Príspevok od používateľa inspiring_murdock »

Dovolim si napisat moj skromny nezaujaty nazor :) O wing tsun.
Neviem ako je to teraz ale ked som ja zacinal este ako 10 rocny chlapec boli v podstate len dve organizacie.Chodil som k panovi ludvikovi a jeho umenie doviedlo mna mojho brata a dalsich X ludi ze sme presli pod Luba Raceka.Odtial sa zase odstrbili dalsi a dalsi a dokopy existuje teraz spustu organizacii.Nechcem hanit WT neni to zla forma sebaobrany a niektory sifuovia su fakt naslapany ale jak som rastol a rastol som zistil ze uplne na sebaobranu to nieje.Clovek tam jednoducho nema taku motivaciu ako pri upolovych sportoch.Vsetko je to uplne krasne efektne ale zazil som jak ludi s technickymi stupnami vyklepal obycajny krcmovy boxer.Seba obrana neni to co si clovek 100x nacvici s kamaratmi na treningu WT,ta zmes adrenalinu okolnosti a vsetkeho mozneho jednoducho tak meni situaciu ze az.

Ja som osobne nazoru toho ze clovek ked sa chce efektne branit treba sa naucit poriadne boxovat a mat dobru psychiku.WT je pekne aj Chi-sao je pekne lepit ruky na ruky odrzovat kontakt ale raz ked je clovek o 20 kg tahsi a o 20 cm vyssi tak jedina poriadna sanca je ho vypnut spodkom hakom direktom to je jedno.VCasto sa tam vyuziva retazovy uder ktory je sice sam o sebe efektny ale ked ma niekto tvrdu bradu je na prd.Vela si to pochvaluju zeny ako oni sa vedia branit ked som zgrapil kamaratku co ja mam len 86 kg a 176 cm tak si proste ani neprdla,aj ked sa snazila pouzivat techniky,proti hrubej sile to ide tazko.Sam som pochopil ze vela pomozu aj zapasy pretoze ten adrenalin zo zaciatku sa vyrovna poulicnej bitke.
Neberte to tak ze snazim sa tu hanit WT ja uznavam kazdu formu pohybu umenia a vsetkeho ma urcite ucinnost je vela dobrych borcov(emin boztepe,gutirezovci atd atd ) a sam som dosiel az po 11 alebo 12 ty ziacky stupen(cierne triko s cervenym trojuholnickom) ale dospel som nazoru ze par rokoch boxovania,kondicky sa viem ovela ucinnejsie branit ako po neviem 6 7 rokoch WT...

A nic ma nepresvedci o opaku ze najlepsia sebaobrana je:
1.Mat dobre kvadricepsy,bicepsi femor.,a dalsie svalstva nohy a vediet dobre zdrhnut.
2.Na viacej ako 3 metre Strelna zbran
3.Na blizko nozik a obusok.
4.Vediet dobre boxovat,mat dobru kondicku,psychiku aspon zaklady co sa tyka obrany proti takedownom, vediet obstojne kopat(dobre miereny low kick na koleno robi zazraky,na otocky a high kicky na hlavu zabudnite pokial sa nevolate Mirko Filipovic),mat zaklady zapasenia a grapplingu(Jiu jitsu,judo,sambo a podobne,to je pre predpoklad ze sa dostanete na zem )

A uplne zo vsetkeho mat kurva stastie :D Aj Jerome LeBannerovi sa stalo ze ho vo francuzku knockol krcmovy bitkar a to je masina,no bol v tej dobe mozte byt majster bojovych sportov ale ked sa podari 60 kilovemu chlapcovi lucky punch na bradu tak je vam to na prd.
magical_blackwell

Príspevok od používateľa magical_blackwell »

moze mi niekto prosim poradit cem sa opitat na skolu roberta ludvika ....ci tam trenuje aj civilov ktory sa chcu stat bodyguardami ....kolko take skolenie trva a kolko sa plati ...dakujem
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

sharpshooter, tlieskam tvojmu príspevku !
úplne vážne !
už nejaký čas sa tiež snažím nájsť vlastnú cestu v oblasti sebabobrany a moje poznatky aj ked nie som WT ani JUdo ani Boxing veterán su uplne rovnaké.
aj ked mi je osobne WT veľmi sympatické, ani len náhodou nemám čas venovať sa mu 2-3x do týždňa niekoľko rokov aby som bol aspoň trochu na urovni.
ako si napísal ty, naučiť sa základné údery, niečo z graplingu v pripade boja na zemi a hodne dobrú kondičku, tá koneckoncov rozhodne jak som už veľa krát na treningu videl ako na mna nastúpil chalan so všetkými vysokými kopmi a tuctom uderov z ktorých bol sám vybavený do 30s a ked sa dostal pod tlak už nevymyslel nič, tobôž na zemi. Nehovoriac o tom najšpinavšom utoku zozadu uplne bez varovania.
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

načo už kopať niekoho do hlavy,to je síce efektné v podaní borcov z akčných filmov,ale ošemetné pre samotného kopajúceho jedinca.(dosť dlho stojíš na jednej nohe :-) ).ako tu už niekto spomenul neskutočne efektývne sú jednoduché kopy na kolenný klb.ked sa ti to podarí razantne zasadiť končí aj 100kg hora svalov,pretože ju tiež podopieraju iba nohy.jablčko velmy rýchlo vyletí z puzdra ked vieš z kadial ho načať,a aj razantná rana opätkom bakanče na prsty dolnej končatiny dokáže natlačiť slzu do oka krčmovím hrdinom.sebaobrana pokial má byť ozaj efektývna musí byť prevedená tvrdo tu nie je miesto pre city.pokial toto jedinec nedokáže ťažko sa účinne brániť.ale ideálne je sa tomuto všetkému vyhnuť pokial je to akokolvek možné aj za cenu uteku.
Naposledy upravil/-a inspiring_bohr v 05 Dec 2010, 14:12, upravené celkom 3 krát.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

plne súhlasím
Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Martin1994 »

Cawte chcem sa zapisat na Wing Tsun a rad by som vedel ci je to pre mna vhodne ak nemam ziadnu extra kondicku,nie som Bruce Lee,ani Chuck Noris,nemam ziadne skusenosti s bojovymi umeniami,bojom,sebaobranou atd,vazim len 60kg a meriam nieco vyse 170cm,a nechcem nic na styl kick box pretoze nerad by som s treningov odchadzal s rozbitou hlavou a so zlomenym nosom.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Martin, pýtaš sa, či je pre teba WT vhodné? Čo tak ísť pozrieť sa na tréning? Sám uvidíš. Prípadne sa dohodni s trénerom a skús si pár tréningov na vlastnej koži. Prečo ti na názore anonymných týpkov z fóra záleží viac ako na vlastnom úsudku? Kašli na to, choď do toho! A potom sám uvidíš, čo je pre teba dobré.
:wink:
Jo, ešte jedna vec. Kde si nabral, že z tréningov kick-boxu budeš odchádzať s rozbitou hlavou a zlomeným nosom? Blbosť! Ja som veterán, robil som toho viac a zbierkou športových zranení sa chválim pri pive. Mám aj zopár ozaj kurióznych. Tie najškaredšie sa mi aj tak pritrafili pri baskete a nie pri TKD alebo KM. Medzi kamošmi a známymi mám pár, ktorí robia úpolové športy vrcholovo a nebadám, že by chodili po svete pravidelne rozbití. I keď stáva sa...
:lol:
Ak robíš BU, musíš rátať s tým, že nejaký ten šrám utrpíš. Možno aj nejaká fraktúra bude. Tomuto sa dá vyhnúť len tak, že ukecáš nejakého trénera, že to chceš robiť len kondične, žiadny fight, žiadny sparing. Aj tak si ale môžeš zlomiť paprčku, podvrtnúť členok, potrhať väzy v kolene, etc. A účinnosť takéhoto tréningu? Huh, to rovno môžeš radšej robiť športovú gymnastiku alebo ľahkú atletiku a tvoje šance pri nejakom reálnom strete budú vyššie.
:D
Nemôžem paušalizovať, určite sa nechcem hrať na odborníka v tejto oblasti, ale z vlastnej skúsenosti a z toho, čo som videl za tých pár rokov, čo som fušoval do BU, tak väčšina zranení neprichádzala pri full-contacte, keď človek síce inkasuje ale zároveň je poriadne sústredený na obranu, ale v momentoch, keď sa len niečo úplne srandisticky nacvičovalo alebo naznačovalo. Vtedy najčastejšie zvykla borcom uletieť ruka alebo noha a bol z toho nejaký ten rozfláknutý nos, zlomený zub, alebo podobná nepríjemnosť. Veriť, že sa tomuto pri WT vyhneš, je podľa mňa čistá ilúzia. Teda za predpokladu, že sa pôjde na tréningoch naplno. Hold, raz je to BU. Riziko sa dá znížiť, dôležitých je, popri správnom vedení, x vecí. Od dobrej kondičky, cez koncentráciu až po regeneráciu medzi tréningovými jednotkami.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Martin : a preco zrovna WT? Nepoznam moc dobre toto BU ale moj nazor je ze by si mohol skusit nieco ine...tym ta samozrejme nechcem odradzat ani hanit toto BU ale skus sa popozerat aj po inych styloch...ako pisal jack, nemusis sa bat ze budes chodit domov s rozbitou hlavou pretoze najviac to zalezi na trenerovi...mal som takeho trenera(podla mna by taky mal byt kazdy) ze ak videl nejakeho borca ze dava pocitit svoju prevahu pri sparingu voci napr nejakemu zaciatocnikovi, tak mu to nasledne vysvetlil ze takych co si nieco dokazuju tam nepotrrbuje atd...prisiel tam raz jeden majster sveta,poulicny bitkar atd...trener si ho zobral nabok,vysvetlil mu slusne spravanie...nepomohlo tak mu dal osobny kondicny trening a typek viac neprisiel.smutne bolo ze tochto trenera vsade ohovaral atd... inak suhlas s jackom, lepsie raz skusit ako tisickrat pocut....
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"