Teleskop a príšlušenstvo

Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Martin1994 »

[quote="SA.vz.58"]to martin1994.Ok posluchnem vás.Aký typ bojoveho umenia je podla vás najlepší?Ja by som potreboval zamerane na zbrane ulice ako su nož a boxer.Nemyslite si že by bol lepsí ako kaser paralyzer kombinovaní sprejom?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

noz a boxer? si na najlepsej ceste do kriminalu.
boj s nozom nie je to co vidis v telke, ze zloduch na ulici sa zacne okunat vytiahne kudlu, hrdina reaguje vytasenim svojej a zacne sa boj.

streknut niekomu kaser do tvare, kopnut ho do gul a utiect je menej zavazne ako pichnut niekoho nozom a utiect, ovela horsie ak to neprezije, alebo su svedkovia.
boxer podobne, ked dobre trafis, mozes s tym sposobit smrt, nehovoriac o moznych zraneniach hlavy sposobenych padom na zem.
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to martin1994
ano paralyzer so zabudovany OC sprayom to by nemusela byt zla volba ale ma to jednu nevyhodu je to velike a pomerne aj tazke ale budiz cenovo to je niekde kolo 1500 - 3000 sk podla typu. ale nevim no asi najlepsi mas ten kaser . trebars aj dva pri sebe je to lacne spratne a docela ucinne. nebude ta to nijak obtazovat pri noseni . kaser si kup aj vacsi 50ml alebo 63ml budes mat vyhodu ked budu viaceri. ja ti odporucim asi najviac KO PFEFFER JET a k tomu pre pripadne pouzitie vo vnutri pripadne za vetru POLICE TYPE GSG (to je gel) kup si oba po dva kusy natrenuj si to po jednom vystriekas pri nacviku. (napriklad ten KO kym si nezvyknes ako mierit tak nesie strasne do hora)
co sa tyka bojovych umeni myslim ze je dobre zacat s nejakym full kontaktom box, thajsky box , kick box , taekwondo... tam ziskas trocha zrucnosti naucis sa kopat udierat ziskas kondiciu... no a potom poktracovat uz s nacvikom sebeobrany proti ozbrojeným útokom trebars systema, krav-maga atd. zalezi aj od toho kde byvas ale myslim si ze v kazdom jednom meste je partia ktora sa venuje aspon boxu alebo kick-boxu ak tam nie je uz rovno klub kde to trenuju profici. ale ak chces byt pripraveny na ulicu ten full-kontakt skusit to je podla mna nevyhnutnost.myslim si ze za pol roka pravidlneho treningu sa daju pochytit uz vcelku slusne zaklady...

a inak suhlasim s lukom ... noz a boxer o tom neuvazuj tu su snad najtypickejsie zbrane pouzivane grazlikmi . su lacne spratne a ked vidia sa blizit fizlov niekam to zahodia a nesere ich to bo na druhy den maju uz iny noz. takze pri nejakej nahodnej razii na diske ked najde polciajt u teba noz pripadne boxer bude s tebou jednat ako s mladistvym delikventom . ked najde u teba kaser a vysvetlis mu ze to mas k sebeobrane lebo pojdes sam domov tak ziadne halo z toho robit pravdepodobne nebude a v tom je rozdiel chapes?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Je tu jedna dôležitá skutočnosť, ktorú sme ti tuším ešte nezdôraznili. Máš 15 a ak ešte nechodíš na parties, disku, alebo do podnikov, tak určite už máš alebo ťa v blízkej budúcnosti čakajú prvé výraznejšie skúsenosti s alkoholom.
Chlast výrazne znižuje tvoje rozlišovacie schopnosti i schopnosť správne sa rozhodovať. Tie v istom momente poklesnú pod kritickú hranicu. Predstav si, koľko škody v takomto stave môžeš napáchať s nožom, boxerom, alebo teleskopom. Neporovnateľne viac ako s kaserom. Proste sa blbo rozhodneš a máš na krku prúser. V lepšom prípade ťa čakajú iba nepríjemné opletačky. V horšom, no dosť častom, sa to s tebou bude ťahať roky, či rovno po celý život.
Preto uvažuj nielen o tom, ako sa brániť pred útokom, ale aj o tom, ako sa ochrániť pred dôsledkami vlastnej hlúposti (pozor, netvrdím, že si hlúpy, ale že každý občas spravíme blbosť).
Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Martin1994 »

[quote="luke"]noz a boxer? Luke.Myslel som bojove umenie kde by som sa naučil branit proti tým zbraniam a nie ich použivat
Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Martin1994 »

[quote="SA.vz.58"]Box ma nelaka.Použivaju sa tam len paste,su tam pravidla ake na ulici vobec neplatia.Myslím si že najlepsie je Aikido,alebo KUNG FU,alebo klasicky kurz sebaobrany nie?
Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Martin1994 »

[quote="Jack"]Jack máš pravdu.Ale ja alkohol pijem len fakt príležitostne s kamošmi a nikdy som sa nespil že by som nevedel čo robím.
Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Martin1994 »

[quote="SA.vz.58"]A nemyslite si že z kaserov je najlepší OC TORNADO?Má aj svetlo,daleký dosah,a skvelý učinok
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nejde len o to spiť sa. Problémom sú už relatívne malé množstvá alkoholu, ktoré negatívne ovplyvňujú tvoje vnímanie, uvažovanie, schopnosť správne sa rozhodnúť a adekvátne reagovať na rôzne situácie.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

Martin1994: myslim ze cokolvek budes robit je lepsie ako nic. kung fu a aikido su urcite ucinne, len podla toho co viem to trva tak dekadu kym to dostanes na taku uroven. naopak v boxe sa mozes vytiahnut velmi rychlo, postreh, sila , rychlost, urobi na teba pohyb, ty mu vystrelis 2 do brady a je po bitke.
skus muay thai, tam sa robia aj nohy, kolena, lakte, a moze ti to dat par dobrych napadov.

co sa tyka proti nozu.. zabudni na to, daj kamaratovi do ruky fixku nech na teba ide ako besny a skus sa proti tomu obranit. to co v pestnom suboji vykryjes normalne rukami a nohami, moze byt v bitke nozom smrtelne poranenie, ktore sa za par sekund skonci tvojim vykrvacanim.

cital som o tom par clankov, a clovek co sa tomu venoval tvrdil, ze proti tzv. prison yard rush kedy po tebe niekto vysprintuje s bodnoreznym predmetom a za 5 sekund ti zasadi 20 bodnuti nie je velmi obrana.
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

proti nozu len pistol alebo nejaka tyc.alebo beh :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Niekedy ti proti nožu je aj pištol na dve veci. :( Proti nožu sa dá na krátku vzdialenosť účinne brániť len ak očakávaš, že každý degeš, ktorý sa na teba na ulici alebo v krčme škaredo pozrie, ho má a chce ho použiť proti tebe. Potom budeš každú situáciu riešiť jednak s dostatočnou obozretnosťou, no tiež s patričnou razanciou, teda vskutku ofenzívne, aby si útočníkovi nedal priestor na žiadnu iniciatívu. Blbé, ale čakať, čo za frajerinky predvedie šmejd vyzbrojený nožom, potom mu nôž elegantne vziať a zlomiť pracku dokáže akurát tak Štefko Seagal a pár ťažkých profíkov. Pravda, záleží aj od "kvalít" útočníka.
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

hej,mas pravdu,ze zalezi aj od kvalit utocnika,resp. toho,ktory sa brani,ale proti bodnym,reznym zbraniam je to asi vzdy aj o stasti.aj ten Seagal musi pocitat s tym,ze ho minimalne porezu.
inspiring_herschel

Príspevok od používateľa inspiring_herschel »

martin: pytal si sa na tornado 63 ml so svetlom???
vrelo odpurucam, ma to svetlo a to je fakt dobra vecicka ked hovno vidis a druhu ruku potrebujes mat volnu pripadne v nej drzat teleskop.Ja si ho planujem tiez kupit, jeho dosah je dostatocny a 63ml je dost na ubranenie sa aj pred viacerimi hajzlami.Zapametaj si vsak ze zmetkovia nikdy nechodia sami!!! Taky ludia sa citia len v skupine este vacsich blbcov ze su niecim.zvykni si rychlo utekat a ten noz nej ta ani nenapadne.stazka si vies predstavit aku bolest moze sposobit noz, a velmi lahko sa moze v boji obratit proti tebe!!!
PS:dodrzuj zlty mod
Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Martin1994 »

[quote="walter"]martin: pytal si sa na tornado 63 ml so svetlom???
vrAno určite si ho kupim.Nevieš prosím v akych obchodoch ho predavaju?dikes
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"