SYSTEMA -ruský obranný systém

polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

http://www.ubransa.sk/video.html

tá inštruktorka ma fakt dojala tým výkladom, a tie heslá na stránke, naozaj silné, uplne som normálne stuhol.


to video čo sa tu komentovalo systema vz. muitai ,
tam naozaj nikto nič nepredviedol, z jednoduchého dôvodu, takto sa totiž nedajú konfrontovať žiadne dva systémy.

žiadny útočník v relanom živote nebude 5 minut poskakovať jak opička na gumičke, rovnako ako nebude systemák útočiť rukami ale čakať na výpad protivníka.

ja uznávam www.rbsd.cz

jednoduché, a účinné, nikto sa tam na poloboha nehrá,
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

aj toto je ucinny sposob treba si ho len osvojit naco si pustat dakoho blizko k telu a otlkat si hanky
:lol:

http://www.youtube.com/watch?v=JMLIOtBLqoU&NR=1
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

polucias: no ta inštruktorka to je teda ozaj legračná baba :D však by ju ten buchar čo to na ňom vysvetlovala prehodil na druhu stranu ulice. a tie jej torie to musím absolvovať :lol: kde sa môžem prihlásiť do jej kurzu kua to sa už potom nezlaknem ničoho :shock:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

zase hádky o ničom.

Sebaobrana ako taká je určite lepšie ako nevedieť NIČ. A je už len na samom jednotlivcovi ako ju zvláda a reálne vie použiť pre svoju bezpečnosť.

V policajnej škole som zažil pplk.Jána Hrabinu- ten mal okolo 140kg, 6.dan z juda. Niekto si povie- obyčajné judo a tučný chlap. V živote ten človek nedostal na ulici na hubu a teda adeptov o nakladačku mal niekoľko.
On skrátka vedel efektívne reagovať hocikde.
Zase v dôstojníckej škole som zažil pplk.Hergota- taký nižší chlapík s ocelovými rukami- robí "len" obyčajné karate. On je rovnako tvrdý praktik a veru sklamal by sa kadejaký bitkár či ultimate fighter. Mal zopár vyzývateľov a chrčali na zemi...

Videá zo seminárov sú jedna vec- reálne použitie v stresovej situácií-vec druhá.

Neni dobré podceňovať žiadne bojové umenie, každé má svoje účinné techniky a hlavne filozofiu. Ono, volakedy majstri vyvíjali niektoré umenia- nie pre konfrontáciu, ale napr. pre rozvoj tela či ducha.

VBobo: staré ruské sambo je také krajšie judo-zápas-jiu-jutsu. Fedor Emelianenko bol majster Ruska v sambe a vdaka nemu je tak dobrý v klietke

Luke: Ak by si chcel okoštovať niečo z praktickej Systemy- viem sprostredkovať návštevu veteránov z jednotky Alfa, ktorí ti umožnia reálnu konfrontáciu. Môžeš na nich skúsiť naozaj HOCIČO- alebo priveď hocikoho- garantujem ti, že zmeníš názor a uveríš Systeme
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Podstatné je KTO. Až potom je ČO.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

presne s tým súhlasím KAPO.

neuverím v systemu lebo uvidím ako pomocou nej dal niekto niekoho do laty, ani v karate, ani judo.
podstatne je naozaj kto, a ak je mrštný a má výbornú kondičku, tak je ten systém druhoradý
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

pridem domov, dam sa do kopy, lebo s bruchom a druhou bradou by to nebolo asi ono, zavolam so sebou mozno mojho trenera a mozme vyskusat.
ja ale nechcem vidiet ako ma rozbije na leco, viac menej verim tomu, ze to dokaze. ja chcem vidiet ako ma bude tak lahucko tapkat ako na tych videach.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

osobne si myslím, že tie parádičky s energiou a vitálnymi bodmi využívajú len majstri , ktorí sa vznášajú vo vysokých leveloch.

Bežní borci, ktorí na sebe makajú, pestujú si rýchlosť a efektívnosť techník budú zaiste presvedčivejší pre obyčaného človeka.

Kamoš, ked bol v Moskve na jednom kurze- videl ako tam fungujú rusáci v telocvičniach. Bol napr. na páskovaní- a tam si borca podávali 5ti šikovní chlapi. Bola to čistá ulica- dovolené bolo skoro všetko. Ak to adept ustál bez KO- tak mohol obdržať majstrovský stupeň. Samozrejme, že sa bol najprv poumývať od krvi, lebo nafasoval slušne.

Chcel som poukázať na fakt, v ktorom sa asi zhodneme- AK človek zlepšuje svoje bojové praktické dovednosti- je jedno aký boj.systém robí. Bude vedieť efektívne reagovať vrámci svojich dispozícií.

Inak povedané- človek s prirodzenými bojovými reflexami odchovaný ulicou nahádže na bendžo kludne i majstrovi
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

presne
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

http://www.youtube.com/watch?v=DpWILwfq ... re=related

a co poviete na toto? ten pan sa tvari ako "majster", ale ak ma byt toto nejakou ukazkou ucinnosti systemy, tak mi to pride velmi zavadzajuce. nakolko protivnici by asi na zem padli tak ci tak.
vyzera to tak, ze dane techiky su obzvlast ucinne proti gaucovym borcom s 2,5 promile alkoholu v krvi. :roll:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

toto je presne to o com som hovoril, s tymto borcom som nasiel video aj zo slovenska.
toto je presne ta forma systemy, o ktorej si dovolujem pochybovat, plus este ta, kde tlsty ujo jednou tapkou na brucho posiela borca k zemi.

to co som videl ako sparovali normalni ludia, kde bolo vidiet normalny kontakt, paky, kopy atd, to je bez problemu.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

toto bola niaka ukážka pohybových techník. Vadim Starov je inštruktor na vysokej úrovni.

Ukážky vykresľovali určitú formu útoku. Systema vraj zahrňa velký súbor techník a foriem.

Napr. niečo ako bojové umenie Wing tsun- a jeho vyššia technická forma lepiace ruky (chee sao)
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

aka bola prosim ta toto forma utoku? utok kotulom letmo alebo utok s naprahom a opozdenim? dalej tie jeho tulenie ruky v bok. naozaj neviem, co maju tieto ukazky spolocne s realnym bojom.
kludne by som mohol tvrdit, ze vacsinu tych utokov by razne ukoncil pushkick na torzo alebo kop do slabin. u niektorych stacilo (aj podla ukazky) len ustupit a figurant sebou uz sam a velmi ochotne placol o zem.
robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa robogti »

Tak toto posledné video ma presvedčilo, že systema by bola pre mňa strata času. Presne mi to pripomenulo video vyššie toho deda, ktorý šaškoval v telocvični a potom dostal od chlapca mui thai nakladačku
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

to je jeden a ten isty velmajster
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"