Obrana s nožom-motýlikom

White Wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 14 years 1 month

Obrana s nožom-motýlikom

Príspevok od používateľa White Wolf »

Mám otázku: Ako sa brániť s nožom? Potreboval by som nejaké tei základné ťahy alebo tak. Napr. idem po lese a vybehne na mňa nejaký blázon. Vo vrecku mám nejaký motýlik alebo nejakú vyskakovačku proste- taká krátka čepel (+- 10-12 cm) okrem toho nič. Ako sa mám s nožom brániť keď nechcem útočníkovi vážne ublížiť. Rozmýšlal som nad tým že by som ho napr bodol do stehna ale tam je stehenná tepna a tam ak by som ho náhodou bodol tak by už prišiel poňho ak tak pohrebák. Tak poradne ako sa mám v skratke brániť s nožom. Prosím vážne typi a nie reči ako kúp si kaser alebo tak mne ide o to že keď si doma zabudnem teleskop ako sa mám brániť s nožom ( :D ten si nezabudnem potom by som nemal s čím hubky rezať)
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

No ja ti neviem, ja osobne keby som aj mal nôž, tak do priamej konfrontácie s niekým iným by som s ním asi nešiel, možno že by som pohrozil, lebo myslím, že riziko, že ti ho pri šermovaní alebo pri útoku niekto vezme je dosť vysoké a potom sa to samozrejme môže obrátiť proti tebe. Keď už zabudneš doma teleskop, tak nos radšej stále pri sebe aj kaser, myslím že ten ti bude viac užitočný
White Wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa White Wolf »

njn veim ak nezabudnem tak budem nosit teleskop zo sebou ale vzdy sa neda. Niesom ziadna muka. Ked treba uz tka by som isiel na paste ale zasa ak by bol odomna nejky typek o hlavu vyssi ( :) njn zasa mam nejakych +- -+ 180 ) ale ak by na mna nejaky namakac z posilovne nabehne tak by nebolo odveci pouzit aj noz na obranu...
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

vieš ono je dopredu ťažké odhadnúť možnosti a schopnosti protivníka, už len z toho dôvodu by som skôr volil kaser, alebo radšej mať ten teleskop pri sebe :)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Vlčko, skús prosím na dačo také ako "obrana šermovaním s nožom" veľmi rýchlo zabudnúť! Obzvlášť pri predstave "keď nechcem útočníkovi vážne ublížiť".
Také veci ako predvádza vo filmoch Števko Segal sú ozaj iba vo fantázii scenáristu a oživených víziách režiséra...
Nôž je v praxi (ak pominiem najdôležitejšiu úlohu - jedinečný nástroj) vynikajúca zákerná útočná zbraň, ale na*ovno obranná.

Ešte niečo k Tvojej rozprávke:
1. Nevymýšľaj, že na hubky chodíš s motýlikom alebo vyskakovačkou - ja mám taký záhradnícky s drevenými črienkami.
2. V lese na hubách na Teba určite žiadny blázon nevybehne.
3. Na hubách máš v ruke palicu, ktorou prehŕňaš lístie - na obranu oveľa vhodnejšia!
4. Ak Ti raz pôjde ozaj o život a máš iba ten nôž v ruke, musíš to brať cez tvár útočníka - keď má oči plné krvi, nevidí Ťa :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

...alebo mu urezať traky, gace mu padnú ku kolenám, on sa zohne, aby si ich zdvihol, a vtedy mu kopneš do nosa.

Presne kôli hubárom s motýlikom nosím do lesa magnum. :lol:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, trochu ma prekvapuje to nepriame podcenovanie noza ako obranneho prostriedku, noz ako zbran je podla mna v tesnom zavese za strelnou zbranou (a ohladne ucinnosti ako takej je podla mna #1 - este pred strelnymi zbranami).

To je ale zaroven aj jeho nevyhoda - je az prilis lahke s nim niekomu vazne ublizit alebo ho dokonca usmrtit (na rozdiel od kaseru, taseru, teleskopu, atd.)


WhiteWolf: Ak to myslis vazne, poobzeraj sa po nejakom kurze (su sice dost zriedkave, ale mozno budes mat stastie), pripadne si aspon zozen nejake instruktazne DVD a trenuj so sparring-partakom (s nim samozrejme len s atrapou noza).

V pripade pouzitia noza ako obrannej zbrane ale pocitaj s nevyhnutnymi nasledkami (kaser, taser, teleskop... zvycajne nezanechavaju velke stopy, casto len modriny alebo ani tie nie), ale ak pouzijes noz pachatel pravdepodobne skonci minimalne s par stehmi a nejakou tou PN (v tom lepsom pripade), cize vysetrovaniu/vypovedi/atd. sa nevyhnes (a tak ako napisal Igrlik - vysvetlovanie preco na rezanie hribov do lesa nosis vyskakovacku by mohlo byt velmi zapeklite).


Drzim palce (aby si ten noz potreboval ozaj len na hriby),


Gunslinger
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Blade »

White Wolf kolko mas prosim ta rokov? Mal by si skor svoj cas venovat skutocnej priprave na takuto situaciu a nie sa vypytovat na diskusnom fore hluposti. Aku odpoved si cakal? Ze mas nozom prerezat priecne v uhle 27 stupnov superovu ruku 42.6 cm od koncekov prstov do hlbky 22 mm aby si ho odstavil? Ze ti to ktosi nakresli a ty sa to naucis uplne presne podla instrukcii a bude z teba neporazitelny bojovnik? Myslis ze ked sa budes mat branit budes si vyberat kam bodnut/porezat protivnika? Skus svoj cas a energiu radsej investovat do treningu, ako spomenul Gunslinger do nejakeho kurzu alebo najlepsie sa zacat venovat nejakemu bojovemu umeniu.

Noz "motylik" ja ani nepovazujem za skutocny noz. K comu je take otvaranie dobre? Ak chcem noz rychlo otvorit/vybrat, kupim si poloautomat alebo automat, pripadne budem nosit pevny noz. Kazdy kto noz s takymto otvaranim nosi ho podla mna nosi len na machrovanie.
White Wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa White Wolf »

ok tak teda vzmen abz ta rozpravka bola pravdivejsia les za temnu ulicku a blazna za sfeteneho nacka :) a ja osobne na huby nosim fkat vystrelovacku :) a palicu nenosim..my z okolia ZV mame na huby iny princip my pockame kym huby pridu za nama a potom na nich ksocime z krovia a dobodame ich k smrti :) :roll: :oops: 8) njn blade take neco som aj mozno cakal :) len nwm ci by som potom musel do lesa aj uhlomer nosit
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Gunslinger napísal:Mno, trochu ma prekvapuje to nepriame podcenovanie noza ako obranneho prostriedku, noz ako zbran je podla mna v tesnom zavese za strelnou zbranou (a ohladne ucinnosti ako takej je podla mna #1 - este pred strelnymi zbranami).

To je ale zaroven aj jeho nevyhoda - je az prilis lahke s nim niekomu vazne ublizit alebo ho dokonca usmrtit (na rozdiel od kaseru, taseru, teleskopu, atd.)
...
Gunslinger
Možno si mal na mysli pár mojich slov niekde tu vyššie - ale to nebolo podceňovanie účinnosti noža. Sám si si vlastne odpovedal a ja skúsim doplniť mnou nedopovedané: Od obranného prostriedku očakávam aj taký efekt, ktorý dokáže útočníka zabrzdiť a prípadne aj odradiť od pokračovania v útoku aj bez toho, aby som ho musel použiť. Samotná hrozba strelnou zbraňou vyriešila mnohé situácie aj bez streľby, náprah teleskopom s patričným zvukovým efektom zacvakávajúcich sa oceľových rúrok dokáže presvedčiť určité typy, aby sa vzdialili. Ale samotný nôž v ruke - pokiaľ ho skutočne bleskovo a fatálne nepoužiješ - podľa mňa tak akurát vyvolá u utočníka reakciu v podobe vlastného noža v ruke, hoci tam predtým ani nebol... a na šerm nožmi by som si ozaj netrúfal. Hoci možno mojou výhodou by bolo, že som ľavák. (Pardon - Krokodíl Dandí dokázal zahnať útočníka už tým, keď mu ukázal ten svoj - ale ja taký veľký nemám!!!) :wink:
White Wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa White Wolf »

.)aj ja som lavak :D a nevidel som aky ma krokodil dandy dlhy.... :) a o com sa rozpravame o nozoch ci o dlzke prirodzenia? :)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ak si chceš naťahovať pipíka, na to sú iné fóra... :wink:
White Wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa White Wolf »

dokázal zahnať útočníka už tým, keď mu ukázal ten svoj...ale ja taký veľký nemám!!!
:) tak rpeto som zmateny ci si sa ty nepomýlil
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...písal som v úvode svojho príspevku: "...ale to nebolo podceňovanie účinnosti noža..." . Ak Ty za tým vidíš niečo iné, mal by si navštíviť psychoanalytika. :cry:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Vo mne to vyvolalo spomienky na moje detstvo, keď som mal 12 rokov a zaklopal som na posilovňu Fortuny a otvoril mi Javor-majster európy v kulturistike, a ja som mu tenkým hlásom povedal:"dobrý večer, chcel by som sa prihlásiť do krúžku kulturistiky..." :twisted:

V každom prípade sa ešte nik nenaučil bojovať či strielať cez internet. Ešte tak variť by sa dalo, ale to by musel byť onen kus nadaný.

Ale nejakú teóriu by sa dalo nájsť. Som hodil do googla a tu mi vyplul:
http://kyarorusan.blogspot.com/2007/05/ ... -noom.html
http://kyarorusan.blogspot.com/2007/05/n-relne.html
http://www.hansport.sk/trening.php
http://www.savate.sk/navaja.htm
http://www.lamky.net/viewtopic.php?t=12 ... ca5358d2c2
http://www.zbrane-brusky.sk/index.php?m ... ucts_id=71
http://www.mojevideo.sk/srch/boj_s_no%C5%BEom/

A teraz nás svätý Florián ochranuj. :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"