Cestovanie za hranice

DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

A nemajú ani žiadny zákon o tom že tie obranné prostriedky sa musia nosiť skryto alebo dačo o maximalnej dlžke čepely noža?
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

maximalna dlzka cepely noza v rakusku nie je ustanovena. iba butterfly noze su zakazane. myslim ze automaty nie, ale musim pozret do zakona. noz mozes nosit skryto aj viditelne, plynovky aj paralyzer skryto prosim ta :D
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

ale inak pozor, mozu ti skonfiskovat kazdu vec, na ktoru existuje oddovodnene podozrenie ze s nou budes porusovat zakon.

napriklad: legalne so sebou nosis noz, ale zacnes na skupinu turkov vykrikovat - vy kebabové svine, naporcujem vas do kebabu. - pridu policajti a skonfiskuju ti noz.
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

Lukee1811 napísal:studujem pravo v rakusku, moj pohlad (relativne kvalifikovany - trestne pravo a priestupkove pravo mam za sebou): vsetko okrem strelnych zbrani pre nas legalne (ak mate rakusky zbrojak samozrejme mozte aj to): ja osobne nosim do rakuska paralyzer s kaserom a bojovy noz. ked som ich ukazal policajtovi povedal mi ze som v medziach zakona. teleskop tiez legalny, plynovky od 18 kazdy moze mat.

zbrane ktore maju vzhlad inych predmetov su zakazane.

definicia zbrane: vsetko co svojou funkciou a podstatou je urcene na to aby cloveka zranila alebo zneskodnila jeho akcieschopnost
co napr. boxer,je legalny?
inspiring_roentgen

Príspevok od používateľa inspiring_roentgen »

neber si to osobne, studovat pravo je jedna vec, ale prax druha

tvrdis ze mozes mat teleskop
fajn
ale ked ti ho najdu pri beznej cestnej kontrole, a predvedu na podanie vysvetlenia je druha vec

treba zvazit co je lepsie; behat po viedni na vianocnych trhoch alebo spisovat zapisnicu

sice s tym nemam osobnu skusenot, ale mam to zo zdroja ktoremu verim
(a idealne je mat kuklu v kufri) :D
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

ale ked drzba a nosenie teleskopu nieje priestupok,ani tr.cin,tak o com s nimi budes pisat zapisnicu?jedine,ak si s tym teleskopom nieco spachal
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Akira, prax je taká, že ak ťa orgán chce drbkať, nejaký dôvod si už nájde. Často bez ohľadu na to, či ten dôvod je alebo nie je zákonný.
:twisted:
Obzvlášť Slovák v Reichu býva - súdiac aspoň podľa rakúskej dopravnej polície - vždycky vítaným objektom na posúloženie.
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

v takom pripade to nebudem ulahcovat ani ja im a budem trvat na tlmocnikovi :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tento prístup mi je sympatický. Len treba rátať s tým, že tam pobudneš o to dlhšie.
8) :lol:
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

jezis nerobte z tych rakusakov take hovada, ku mne su celkom mili. ano mozes mat aj boxer - podla moznosti nezakrvaveny. vedte trocha po nemecky, nevykrikujte, budte slusni, a rakuski policajti vas nechaju na pokoji.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

moja rada: ak sa dostanete do pruseru v rakusku, nevypovedajte, aj tak vsetko co poviete bez tlmocnika nemozu proti vam pouzit, pytajte si pravnika - ti ktorych davaju ked na nich nemate su aj tak ti co robia za peniaze, takze ziadni amateri - akurat im ich prehnanu mzdu zaplati stat.

pokial nikoho nezabijete aj tak to budu s vami chcet vybavit bez sudneho procesu a bez formalneho trestneho konania. dobrovolne zaplatite volaku pokutu . nemate zapis do registra trestov ani nic.
inspiring_brown

Príspevok od používateľa inspiring_brown »

Nazdar. Chcel by som sa spytat ci niekto nema skusenost s prepravou nepriestrelnej vesty v prirucnej batozine v lietadle (alebo celkovo v leteckej preprave). Prvy krat totiz nejdem autom ale lietadlom a nerad by som zazil nejake zbytocne komplikacie. Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ahoj Michal85,
ja som s vestou aj zbraňou cestoval lietadlom z BA do KE. Zbraň to bola obvyklá šaškáreň, polícia odobrala, polícia odniesla do lietadla spolu zo zástupcom letiska a zástupcom aeroliniek. Po prílete nikto nesmel vystúpiť z lietadla a najprv polícia s PMJ autom evaukovala kufrík so zbraňou z lietadla až potom smeli pasažieri do autobusu. Železo mi vydali v kancelárii letištnej polície.

Vestu som mal v batožine zapísanej a odovzdanej, ohlásil som to pri odovzdávaní batožiny ale nikto s tým nič nerobil. K sebe som si ju ako príručnú nebral, čo keby som s ňou chcel utĺcť letušku na smrť za to, že varila zlú kávu.

Letel som s Danube wings. Cena moje letenky bola 79€ tam aj späť. Cena poplatku za prepravu zbrane 100€ tam a100€ späť, takže pištoľ letela drahšie ako ja.
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

pred par dnami som bol s manzelkou na vylete v tirolsku. v kufri v aute som mal zabudnutu macetu, pri sebe skryto teleskop,zatvaraci noz, kaser. policajtov som videl dokopy asi len dvoch, aj to ked som siel popri nehode na dialnici. neviem co by bolo keby ma kontrolovali a nasli to vsetko, ale rychlosti som dodrzoval, vsade som sa spraval slusne tak neviem preco by to robili. hlavne bolo ze v pripade potreby by som mal nieco poruke. inak na tom rakuskom vidieku kde sme byvali som sa citil celkom bezpecne, zit tam tak nenosim asi nic.
inspiring_brown

Príspevok od používateľa inspiring_brown »

Bauer, vdaka za odpoved. Zbran zosebou teraz neberiem kedze sa jedna o zahranicnu cestu.

Vcera som sa nevedel nikde dovolat na nejake kompetentné osoby. Dnes uz hadam budem mudrejsi a dam vediet co som zistil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"