Putá

momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

ked nemas co povedat, tak mlc - nie je to v pravidlach a neplati to pre oboch?
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Len na margo: neviem si predstavit zamok na bicykel s viac odstrasujucim efektom ;)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Momentálne anonymný, domnievam sa, že svoju otázku si smeroval aj na mňa. Neviem, prečo reaguješ tak precitlivelo na to, že sa ja a Akira doťahujeme veľmi decentným spôsobom. Keby sme si tu vymieňali off-topic psaníčka na troch stranách, ako niektorí iní experti, tak by som tvoj dotaz chápal a hodnotil inak. Ak ti to vadí, tak prepáč. A pokojne požiadaj iného moda, aby tie dva krátke (!) príspevky zmazal, ja osobne sa na to zatiaľ nechystám.
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 19 Nov 2013, 20:28, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

no otváranie sponkou chce tréning. Skúšal som to. Inak to ide s tou sponkou, ked tie putá držíš v ruke a sponkou uvolnuješ zaisťovací čap a inak ti to ide, ked máš putá za chrbtom.
To by som si pozrel hoci aj teba Tango, ako mi to predvedieš a hlavne , ked ti tie putá pekne dotlačím natesno.
Pokial je spútaná osoba dobre prezretá(zvýrazňujem DOBRE)- som zvedavý, ako sa oslobodí z pút, ked ich bude mať za chrbtom.
Spútaná osoba musí byť vždy strážená policajtom, takže môže dojsť maximálne k tomu, že sa štíhlejšia osoba hodí rýchlo na chrbát a podvleče si ruky pod zadkom a bude mat spútané ruky už vpredu. To už ale dostáva kopačku na papulu a kľačím mu na hlave... :roll:
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

teraz budem velmi OT
ale k tomu ze ci sa da vsimnut sponka alebo maly drotik ...
http://www.mojevideo.sk/video/1c6b/samo ... vacke.html
niekedy si policajti nevsimnu pri obhliadke ani zbran , nieto este v bunde pri rukave zapichnuty pre kazdy pripad zicherka

POZOR : video je 18+
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Ja som vychádzal hlavne z mojich skúseností. Za seba ručiť môžem, preto sa mi za tie roky nestal žiaden prúser, či dokonca výčitka, že by mnou zaistená osoba mala u seba čosi.
O drobnostiach poskrývaných kdekade ti ja môžem urobiť prednášku, nakoľko prezeranie feťákov a hladanie nebezpečných predmetov od ihly, žiletky a väčších vecí bolo mojou praxou od roku 1997 po dnešok.
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

Jack napísal:Momentálne anonymný, domnievam sa, že svoju otázku si smeroval aj na mňa. Neviem, prečo reaguješ tak precitlivelo na to, že sa ja a Akira doťahujeme veľmi decentným spôsobom. Keby sme si tu vymieňali off-topic psaníčka na troch stranách, ako niektorí iní experti, tak by som tvoj dotaz chápal a hodnotil inak. Ak ti to vadí, tak prepáč. A pokojne požiadaj iného moda, aby tie dva krátke (!) príspevky zmazal, ja osobne sa na to zatiaľ nechystám.
reagovat sa da aj cez PM.
Ale ak pocitujes potrebu verejne vypisovat dlhe OT prispevky a naviac vyrazne farebne to odlisit, prosim.

vzdy staci len zacat OT. a potom sa to uz hrnie samo, on uz sa niekto chyti a potom dalsi a dalsi.
Ak si prajes komunikovat dalej, moje kontaktne udaje su pri mojich prispevkoch.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

mom.anonymny: možno ti ušlo, ale modrou farbou píšu moderátori. No a Jack už krátku dobu ním je
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

pred napisanim prispevku som sa pokusil najst niekde zoznam moderatorov, kedze nie su asi oznaceni.
a nikde som to nenasiel.
je pravdou ze som to neskusal s funkciou hladanie, len prehladavanim moznych suvisiacich tem.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ak si nahodíš rozpis tém webfora- tam ich máš (igoros, yarco, jack)
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

Momentalne anonymny: off topic je tu vlastne cela tato debata o putach.DOBERMAN formuloval svoju otazku jasne a Jack mu ju hned v druhom prispevku zodpovedal.cize DOBERMAN,ano,ako civil mozes nosit puta a na nevyhnutnu dobu mozes aj obmedzit osobu pristihnutu pri pachani TC na osobnej slobode.hned ako to bude mozne,ju musis odovzdat prislusnikom PZ
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

...
Naposledy upravil/-a Ja som v 13 Máj 2011, 11:25, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

aby sa človek nevystavil akému riziku? Z ich použitia alebo , aby boli dobre nasadené?
----

-študuješ právo, takže ti nemusím vysvetlovať podmienky obmedzenia osobnej slobody
-asi ti ide skôr o to, aby spústaná osoba zostala naozaj spútanou.
Vychádzam zo skúsenosti s putami, ktoré používa PZ(myslím že RALK)

Tieto putá, pokiaľ nemajú niaku mechanickú vadu: až moc hladký chod po zube, alebo naopak ťažký chod- mali by fungovať úplne bezchybne. Tvar kľúča taktiež naznačuje, že sú putá vybavené mech.poistkou proti pritiahnutiu.(poistka sa aktivuje zasunutím predlženej časti klúča do otvoru, ktorý sa nachádza v blízkosti dierky na kluč)
-ak teda pracujeme s funkčnými putami- tieto nasadzujeme osobe v bezpečnej polohe, aby sme mohli komfortne pokračovať v bezpečnostnej prehliadke, aby nenastalo to o čom písal Tango.
Prioritne pozornosť zameriavame na miesta, ktoré si osoba dočiahne aj so spútanými rukami- teda: okolie pásu, zadok, ohanbie, slabiny. Ak bude mať ruky vpredu- tak si samozrejme dočiahne skoro všade.
U osoby nesmie zostať predmet, ktorým by zranila seba alebo teba. No a pokiaľ chceme zabrániť otvoreniu pút- osoba sa nesmie dostať k pevnému drotiku, sponke, klinčeku a podobnému predmetu, ktorým by mohla povoliť istiaci čap na putách.
Na jednom tréningu s príslušníkom URNA mi tento ukázal vysoko účinný spôsob priloženia pút na zápästie a nad členok.
Na zápästie priložíš puté nie elipsou na tvar zápästia, ale presne o 90 stupňov pootočíš a napevno zacvakneš na šlachy, ktoré sa nachádzajú na okraji zápästia.
Osoba musí držať otvorené prsty, lebo každým malým pohybom si spôsobuje ku...evskú bolesť.
Nad členkom sa putá priložia rovnako na šlachy,ktoré pohybujú chodidlom. Ide o spôsob skrytých eskort, ktoré napr. URNA využívala na letiskách a podobne. Stačí jedno puto na nohu. Je to vyskúšané- pri pokuse o rozbeh, po dvoch krokoch ideš k zemi :lol:
Samozrejme, štandartné putá nepriložíš na nohu niekomu ako je Agger, či Buchar :D
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Poznámka: on neštuduje právo :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"