Putá

agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

kks chlapci vy aplikujete krasnu prezumpciu neviny. Pre jedneho somar a druheho hajzel, no pekne :D
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

agger: nepleť si zdvorilé oslovenie s odsúdením :)
ja slovo páchatel dosť neznášam
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

Akira napísal:Momentalne anonymny: off topic je tu vlastne cela tato debata o putach.DOBERMAN formuloval svoju otazku jasne a Jack mu ju hned v druhom prispevku zodpovedal.cize DOBERMAN,ano,ako civil mozes nosit puta a na nevyhnutnu dobu mozes aj obmedzit osobu pristihnutu pri pachani TC na osobnej slobode.hned ako to bude mozne,ju musis odovzdat prislusnikom PZ
nazov temy je PUTA a nie to co je v otazke.

Peterson:
dakujem, tie drobne modre pismenka som prehliadol.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

tu je niečo k tým novým syntetickym putám:

http://www.policista.cz/clanky/reportaz ... ystem-778/
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa necrono »

ozivim trochu tuto staru temu ... ludia su vynaliezavy a tu je vysledok

http://www.ebay.com/itm/Handcuff-key-br ... 0664570%26

nikdy by ma nenapadlo ze to je kluc keby to mal nejaky vyrastok na ruke :?
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ale na tie naše policajné je treba dvojzúbok. To je asi kľúčik na americké putá.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

to je síce pekné, ale každú osobu, ktorá dostane putá je potrebné prehliadnuť a odňať jej veci, ktoré môžu "uškodiť"
Taktiež platí, že i spútanú osobu treba sledovať. Takže jej je hocijaký náramok či sponka naprd, nakoľko z auta putuje do cely a tam si môže s takýmto náramkom akurát tak šimrať prostatu (ak mu ho nechajú) :wink:
Používateľov profilový obrázok
xmaster
prispievateľ
Príspevky: 205
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa xmaster »

perfektna vec tie textilne puta, ja ich nosim uz vyse 1,5 roka...mam ich stale u seba 5 ks a skoro o nich ani neviem, mat tak 5 ks klasickych ralk ocelovych tak na to prdim
Používateľov profilový obrázok
pinoccio
prispievateľ
Príspevky: 197
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa pinoccio »

HojoJutsu :wink:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

tak to bolo určite predchodca BDSM techník v hardcore sexe :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Bauer napísal:Ale na tie naše policajné je treba dvojzúbok. To je asi kľúčik na americké putá.
Huh, u nášej polície sa tiež tuším fasovalo všeličo, takže toto by mohlo byť teoreticky využiteľné aj u nás. Aj keď Peterson múdro hovorí, že je to čistá ilúzia, že toto niekomu nechajú na pacičke, on sa vyslobodí a potom prchne jak Houdini.
:oops:
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

neblaznite, nasa policia ma puta z 2 zubmy.
A rychlejsie ako klucom ich otvorite pinzetou zo svajciarskeho nozika.
Pripadne plastom co sa kedisi daval do cipou goliera na koseli.
Ale taky platok sa da odstrihnut z kazdej bezpecnostnej plastovej tabulky :wink:
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Ozivim starsiu temu:
po dlhej dobe co som nad tym spekuloval, som si zadovazil puta, primarne aby som si pozrel zamykaci mechanizmus nazivo a skusil sa naucit ho odomknut improvizovanymi pomockami. Som si vedomi, ze to nie je prilis uzitocny skill, hlavne v mojom pripade, ale je to proste nieco, co som sa chcel uz davno skusit naucit. A zistil som, ze ti typci na youtube vacsinou odomykaju tie najobycajnejsie puta, bez akychkolvek modernych protiopatreni (rozne poistky, rozdvojena racna, rozdvojeny istiaci cap…)

Moje otazky:

Vie niekto, ake konkretne (vyrobca, typ) puta pouziva nasa policia? Je to jeden typ put, alebo rozne puta, menia sa postupne za novsie modernejsie? Su niektore v policii pouzivane puta aj s poistkou?

Je caste, ze sa skusaju zaisteny z put dostat a aj sa z nich dostanu uspesne ? Ci to je bezne len vo filmoch? :D

Je nejaka konkretna metodika, ako sa nasadzuju puta? Je to rozne pri specifickych situaciach? Pytam sa, lebo povazujem za takmer nemozne, iste druhy put odomknut, ked su ruky za chrbtom (ano sikovnejsi jedinci si vedia ruky prehodit dopredu)

Za akekolvek info, kludne aj do PM, dik.

PS: Jack, kupil som rovno dvoje, jedny na skusanie, druhe specialne na BDSM… :P
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Ak by si čítal vsetky 4 strany, mas tam odpovede na tvoje otazky
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Peterson, tie 4 strany som si samozrejme precital, aj druhu temu co zalozil Telra - nikto nikde nepisal ake konkretne puta sa pouzivaju, to ma zaujima najviac. Ty si spominal RALK, ale ake? Je mozne ze to proste neviete, ok, ani na tych putach co som ja kupil, nie je model vyrazeny. Napriklad som skusal aj "tvoj" ucinny sposob pripnutia put - zapastie o 90 stupnov, na clenok - vysledok je taky, ze na clenok si klasicke puta na ruky nedam a nech si dam na zapastie puta akokolvek, tak za cenu malej bolesti, si ich viem pretocit viac menej do lubovolnej polohy. Ale presne taketo tipy ma zaujimaju, tak ak bude mat aj niekto iny, nieco ine dodat, tak to podla moznosti skusim.

A hlavne, posledne prispevky boli z roku 2013, 90% prispevkov je z roku 2011 - za 4-6 rokov sa mohlo vela zmenit, alebo aj ty si mohol nadobudnut nejake nove skusenosti, nie?

Viem, ze to je v podstate blbost a zaroven pre vas prislusnikov mozno citliva tema a nechcete sa delit o tipy, beriem…
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"