Paralizér vs. Kaser

inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

ja mam paralyzer so zabudovanym kaserom, a raz ma napadol pes - kaser nepomohol paralyzer uz ano, ale pozor ak sparalyzujes psa, nech nema mokru srst. nepoviem co sa stane nech to ostane prekvapco :D

odvtedy som si kupil kaser od Cold steel, ktory je v penovom skupenstve a je presnejsi (trenoval som na nezivych tercoch), problem ktory mi vznikol ked som pouzil kaser proti psovi bola hlavne nepresnost a velky rozptyĺ, ten kaser od CS je velmi priamociary a linearny a zevraj ucinkuje aj ked zasiahne len kozu

ono kym som nemal zbrojak to doteraz bola moja primarna zbran - spolahlivy, baterka vydrzala v podstate odkedy ho mam (4 roky skoro), a kaser je na 8 sterknuti, raz som zatial musel vymienat.

mam presne ten co zoid sem postol, ale kupoval som v municaku, ne v hermesi.

jedna nevyhoda paralyzerov vseobecne je ze su velke, a na opasku sa to nosit neda lebo je to viditelne (neviem ci to je prikazane zakonom, kazdopadne nebudem behat viditelne s paralyzerom), ma to sice sponu na opasok ale neodporucam. a ten moj je este vacsie hovado kedze ma aj kaser, takze to nosim v ruksaku, prinajlepsom vo vacku zimnej bundy

EDIT: inak pes prezil a doteraz si tam veselo beha, len utecie prec ked ma vidi :D
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Peterson: to bol ten nový čo hovorím? To si ma teda sklamal, resp. nie ty, ale ten kasér :(
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Kaser a paralyzér majú jedno spoločné - pri neopatrnom zaobchádzaní ohrozujú svojho majiteľa v rovnakej miere ako útočníka. Prepáčte, hovorí zo mňa fanúšik strelnej zbrane a palice.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Vaquero: väčšina elektrických paralyzerov máš tú šnúrku okolo ruky, ak by ti niekto vytrhával paralyzátor, tak šnúrka ti ostane na ruke a bez nej je nefunkčný ak si to myslel takto. Druhá vec, je, že najprv tú šnúrku musíš na tú ruku dať :)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

čo je staruo- je dobruo.

Fandím tej palici :!: :D
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

mne sa dost casto stava ze ho vytiahnem odisteny, takze davam ako keby "ranu istoty" ci je odisteny, takze tieto navyky z pistoli vrelo odporucam ale nikdy sa mi nestalo ze by som ho spustil ked som nechcel.
vigorous_cartwright

Príspevok od používateľa vigorous_cartwright »

Ďakujem za odpovede a vaše názory a skúsenosti. Ja hľadám niečo účinné ešte ako + ku teleskopu. Nechcem sa spoliehať na to, že keď mám 190 výšku a 120kg, tak ma nemôže nikto ohroziť. V minulosti pri bežných roznáškach novín a letákov som už zažil 4x napadnutie rôznymi útočmíkmi.
A môžem povedať, že im nešlo ani raz o moju hotovosť alebo cennosti.
A silne rozmýšľam nad výcvikom sebeobrany. :idea:
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

Ked chces nieco maximalne ucinne, odporucam zbrojak a nasledne strelnu zbran - samozrejme neviem ci splnas vek. Ale uz som off topic
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Tak bez zbrojáku odporúčam k tomu teleskopu sprej s látkou cp tie by mali byť najučínejšie a prípadne aj ten paralyzer power max 500. Samozrejme nenos ho v batohu ale tak aby si ho mohol ihned použiť. Ja bežne chodím po ulici v jednej ruke teleskop a druhej bud paralyzer power max 500 alebo sprej CP EXTREM POWER.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

Doberman: akoze v ruke? :D By som si v takom pripade skor myslel ze hrozi utok...
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

v oku sa skrabes teleskopom ci paralyzerom?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

doberman: tvoj príspevok by mi sedel viac v rubrike "vtipné veci" :D
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Neviem čo je na tom vtipné že nosím svoje obranné prostriedky tak aby som ich mohol okamžite použiť. Pár krát mi to už pomohlo. Neviem ako vám ale mne ten spôsob mať ruky vo vreckách a v jednom držať teleskop a v druhom sprej alebo paralyzer vyhovuje. Predsa ak ma niekto napadne nebudem mať čas hrabať sa vo vreckách aby som nejaku z tých vecičiek vytiahol a použil
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Dátum registrácie: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

Doberman: A na paranoju si sa už liečil?
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

ja mam ten isty paralyzer, nosim ho 4 roky a este som nevidel vrecko do ktoreho sa zmesti, dneska vecer postnem fotky a potom posudte ci by ste necitili rovnaky strach v sutiacii ked by nekto behal po hlavnej stanici s AK-47 ako keby nekto nosil v rukach paralyzer.

ono to radovo je vacsie nez full size pistol, lahsie ano, ale urcite je to dlhsie aj sirsie nez priemerna pistol

domerman: zrejme nemyslis ze vyslovene chodis a v dlani mas paralyzer s prstom na spusti a kazdy to vidi ze? ak tvrdis ze to mas vo vrecku...

neviem, mozno v zime ale ziadne vrecko neni take velke ze dokaze ponat paralyzer este so sirkou tvojej ruky bez toho aby ludom naokolo si nebol podozrivy
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"