Obušok - kalený alebo nekalený?

elegant_joliot

Príspevok od používateľa elegant_joliot »

Je velky rozdiel medzi kalenym a nekalenym obuskom?? Cital som ze nekaleny sa skor ohne, ale keby som ho pouzival len na ludi a nie na hranie, tak by sa mi to nemalo stat a myslim ze keby sa ohol pri sebaobrane tak by mi to nevadilo
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nebuď lakomec a doplať si pár korún za kalený. Potom nebudeš musieť riešiť podobné kraviny, ako či sa ohne, keď ním niekomu premasíruješ hrb. Lepšiu radu ti fakt asi neviem dať.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Rozdiel je v tom, že ak už vyvalíš pár stovák za obušok, tak ho zrejme nechceš mať jednorazový, ale budeš ho chcieť používať aj po prípadnom použití pri sebaobrane. Čo pri kalenom problém nebude. Ak sa ti ale nekalený náhodou ohne, tak si ho môžeš akurát tak zapichnúť doma do kvetináča k fikusu, pretože ohnutý teleskop už nezložíš.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

18 palcovy,odporucam
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

lucky17: Jednoznacne kaleny.
Chces ho na ochranu zdravia a zivota, rozdiel v cene je doslova par stovak, rozdiel v kvalite markantny.

Uvazuj - co ked budes pri obrane potrebovat udriet viackrat? Napr. utocnikov bude viac, netrafis prvu ranu, udery ti bude utocnik vykryvat pevnym predmetom a pod.
Ohanat sa a dokonca triafat niecim, co po prvom udere zmeni tvar na bumerang alebo pismeno "L", to moze byt velky problem. A mohlo by ta to stat ovela viac nez tych par stoviek.

Na skryte nosenie odporucam rozmer 16" alebo 18".
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Jednoznacne kaleny :!:

Aspon ho nezones pri prvom nasadeni ako ja svoj nekaleny. :wink:
Su desiatky dvovodou preco ale je to zbytocne rozpisovat.

Kup urcite Kaleny :!:
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

moja skusenost: 19" kalene ESPcko, max. spokojnost, zatial na zivom objekte neodskusane, zatial... 8)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

igoros: myslel si asi 18", kedze ESP robi len tieto velkosti: 16, 18, 21, 23 a 26"
To len aby sme nezmiatli Lucky17-ku ...


A osobna skusenost - 18" ESP mi niekolkokrat pomohol pri problemoch so psami. Raz aj praktickym pouzitim (bum:), vo zvysnych pripadoch stacilo pohrozit.
Onedlho ho poslem na vymenu (dohodnuta reklamacia), kedze od vyroby ma problem s prilis silnym uzamknutim dvoch dielcov. Cize otvorit a pouzit ide nastastie bez problemov, ale na zlozenie treba prilis velku silu, vzdy sa bojim, ze ho pri tom znicim.
elegant_joliot

Príspevok od používateľa elegant_joliot »

Poradite mi prosim aj nejaky internetovy obchod, lebo v nasom meste dostat maximalne slzne plyny a nic viac :lol:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

alebo tu:

http://www.mujnuz.cz
http://www.doken.cz
http://www.pastrnak.sk/ - nemaju ceny na webe, ak chces cennik, napis/zavolaj im, prip. ti mozem poslat januarovy (napr. kaleny 18" ESP 830.- Sk s DPH, postovne 70.- Sk)
elegant_joliot

Príspevok od používateľa elegant_joliot »

tak to je zatial najlepsia cena, doteraz som videl len nad 1000 sk
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

Ja mám kalený 16"ESP a môžem len odporúčať. Nosím ho stále=bez problémov ho schováš aj v zadnom vrecku riflí,takže na každodenné nosenie je asi najvhodnejší.Ale pre naozaj "efektívne" použitie treba do úderov vložiť trochu viac sily ako pri dlhších,takže ak si slabšej postavy,kúp trocha väčší=18" alebo 21".

P.S. S tým "nekaleným" je to asi tak, ako nosiť "špičkovú" zbraň nabitú "podradnými" nábojmi :roll: =takže jednoznačne nešetri a kúp si radšej kalenú verziu.Toť moja rada.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Este k tym rozmerom:
Ak tabulky na www.fly.cz neklamu, tak 18" je v zlozenom stave len o 1 cm dlhsi nez 16", v otvorenom je to uz nejakych 4-5 cm naviac. Tiez rozdiel hmotnosti je minimalny. Preto som ja volil 18".
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Rozdiel medzi kaleným a nekaleným obuškom po prvom údere o pevnú prekážku.


Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"