Obrana pred psom

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Dantes: len som ti odporučil, že napr. u výcviku, prípadne ich videách je možnosť vidieť efektivitu takého typu zákusu.
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Dátum registrácie: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

dnes je ten staford už povycviku a správa sa pekne pánko odstal rozum absolvoval vycvik a dnes už Dodo sa správa slušne.

ale pribudol dalši incident pánko vlastni Jack Russela ktorého vodí bez vodítka. síce ho ma zvládnutého že na krik pes poslucha. ale ked sa stratí pankovy z dohladu je zle. už par krat sa chcel do môjho pustit ale ten nejavy znamky zaujmu bojovať s nim. v lete sme s partnerkou a našim prckom išli na bicykle. stáli sme pred vchodom Partnerka držala psa na vodítku, prcek štebotal ako sa teší na výlet a ja som fukal kolesá, keď tento Charli sa vynoril spoza rohu. neriešil som to lebo som čakal že panko sa zjaví tiež a spracuje si ho. no lenže panko sa neukázal a tak hajzlík sa rozbehol k nám. ja som sa rozbehol že mu skočím od cesty ale nestihla som . v duchu som dufal že zautočí na našho Jerryho a nie na partnerku alebo nedajbože na prcka. ale naš havo ma prekvapil kukol na mna, na našich postavil sa pred nich a pustil sa do ich obrany. ako útočiaci Charli priletel zdrapil ho za krk a už s nim kmásal jak s špinavou handrou. útočiaci pes bol z toho taky vyjavený lebo takuto razantu a tvrdú reakciu nečakal. nejako sa mu podarilo vytrhnut so zovretia môjho psa. cuvnul o dva metre. k dalšiemu utoku sa už neodhodlal. vtedy prišiel jeho majiteľ a bral ho preč. žiadne bu ani mu nič ako keby sa nič nestalo. dostla odporučanie že nabuduce už takýto utok bude mat važne následky ale ponaučenie si nevzal myslím.
nenahlasoval som to nakolko sme obstáli bez zranení a potrebovali sme už vyraziť na cestu.
na zaver len dodám že naš Jerry dostal nasledne velku mäsovú odmenu za to ako pekne sa zachoval :D
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

blbeček s agresívnym JackRusselom čoskoro určite natrafí na rovnakého blbca ako je on s ešte debilnejším psom- napr. staffordom, ktorý 3x potrasie a bude vybavené.
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Dátum registrácie: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

alebo na niekoho s prudšou reakciu a rýchlejšou rukou...
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Netreba za vsetkym videt utok, Carli asi len prisiel si s vasim Jerrym ovonat prdele a isiel by dalej po svych. Podla mna ste k nemu pristupili s predsudkami po skusenostiach s Dodikom :D

Ja si pamatam casy, ked po dedinach bezne behali volne cele skupiny vselijakych orechov, nahanali cyklistov, snazili sa zakusnut pneu iducich aut.. .Ale asi nikdy nikoho nekusli, az tu som prisiel ja, ale to je uz iny pribeh. :D Chcem tym povedat, ze nie kazdy pes na volno je hrozba, aj ked zrovna neposlucha.

Tu by som sa ale spytal skusenejsich, su podla vas aj male psy riadne vycvitelne? Okridlena poucka hovori, ze kazdy pes sa da vycvicit, ale to co som pozoroval na cvicakoch je, ze malym plemenam to proste moc nejde. Ci je to nejaka mozgova nedostatocnost alebo neschopnost sa ovladnut neviem. Jedna civava sa po vydani povelu postala a ako som videl, ze panko to v tej chvili vzdal. Sam som stravil na cvicaku tolko casu preto, ze mame aj maleho psa (basto ako jazvecik), ktoreho som skusal vycvicit a kedze som prvy turnus vyhodnotil, ze sme rachli :oops: , absolvoval som aj druhy. Teraz je to take zmiesane, ale utesujem sa, ze ho pokazila zena. :D
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Dátum registrácie: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

Chyba je niekde inde . Majitel
Vela krat sa musi ucit majitel az potom pes :)
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Dátum registrácie: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

dantes napísal:
nie to bol real utok.
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa emkac »

dantes napísal: Tu by som sa ale spytal skusenejsich, su podla vas aj male psy riadne vycvitelne? Okridlena poucka hovori, ze kazdy pes sa da vycvicit, ale to co som pozoroval na cvicakoch je, ze malym plemenam to proste moc nejde.
Znami maju havanskeho bisona a je pekne poslusny a vycviceny. Samozrejme nie rovnake cviky ako vlciak, ale to, co je potrebne. Plus nejake cviky na zabavu.

Treba si uvedomit, ze (a teraz velkim zovseobecnujem), ze malych psov si zaobstarava ina skupina ludi, ako velkych psov, takze aj ich pristup k uceniu je iny, ako maju majitelia velkych psov.
Cize ako povedal matkoo, ak sa pes nevie vycvicit, je chyba v majitelovi.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ano, to je druha okridlena poucka, ze ked to nejde, na vine je psovod... Ale napr. mne to s nasimi ostatnymi psami (sucasnymi aj byvalimi) celkom islo. S tymto to bolo nezvykle tazke. Pritom na prekazkach (lavky, rebriky, tunely) exceloval, to nedal snad ziaden pes co tam bol. Mnohe sluzobne plemena sa tam uplne rozpadli, majitelia ich museli drzat a podopierat na kazdom kroku. To iste eskalatory, vytahy, v pohode sa prevezie v zavretom kufri, ale problem s pozornostou a ovladnutim sa. Je zjavne, ze povelu porozumie, ale neovladne sa. A u inych malych psov co som videl, este horsie.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Tak leto minulý rok, na chodníku debatoval majiteľ pesa (tak 4,5kg neurčitá rasa strapatá krátka srsť) s dajakými kamarátmi. Popri tom pustil pesa z vodítka a zrejme sa rád predvádzal - ale ten peso poslúchal na slovo aj na pokyn rukou - sadol, ľahol, mal voľno, prišiel k nohe, jednoducho bolo vidieť, že ten pán tým žije a peso spolupracuje!
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Takze nadej zije :!: :D
Používateľov profilový obrázok
millan
prispievateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa millan »

dantes: este by mohla pomoct zmena cvicitela.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ta zial mozna nie je, pes si pana nevyberie. :D
Používateľov profilový obrázok
millan
prispievateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa millan »

mal som na mysli vycvikara, nie majitela.
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Dátum registrácie: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

byvalí sused mal troch čivavákov. to bol hotový gang :D každý úplne iná povaha ale mal ich zvládnutých celkom posluchalí na nadávky a vyhrážky :D vodca bol najstarší ten bol dušou tiger. bol ochotný pustit sa aj do pitbulla a prežil dokonca po oddelení sa vytrhol a dal si druhé kolo :D prostredný ten bol večne hladný zožral by aj vola keby mohol a najmladší maznáčik. keď oh na ulici niekto oslovil vyvrátil sa na chrbát a predstieral únavu až smrť aby ho všetci ľutovali a na ruky brali. spoločne mali taktiku ked na nich vybehol nejaký pes rozdelili sa začali kružit okolo neho a vždy ten čo bol vzadu za ním štekol mu za zadkom. :) kondičku mali dobru v pohode išli s nami na 15- 20 km dlhy výlet. dokonca v Tn s nami preplávali cez Váh.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"