Obrana pred psom

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Bauer: o čo ti ide :?: V novinách neni skoro nič k strelbe samotnej. Všetko len komentár novinára. Incident sa mohol odohrať v rýchlom slede. Ak útočí človek a zároveň aj voľne pobehujúci pes- je to dvojnásobne nahovno variant pre zakročujúcich policajtov. Ak skončila gulka v človeku namiesto v psovi- strielajúci policajt niekde asi pochybil. Toto si chcel počuť :?:
Možno ale boli dôvody na použitie zbrane voči osobe. Podrobnosti k prípadu a samotného zákroku uvedené neboli.
Buď si istý, že ten policajt neskáče šťastím. Je totiž vysoko pravdepodobné, že môže byť odstíhaný za nedbanlivostné usmrtenie, čo mu dosť významne skomplikuje život.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Prerovskydennik.cz uz zrusil diskusiu kvoli nevhodnym a rasistickym komentarom. Takze mne je jasne, ktoze boli ti mladici pred barom a ako sa spravali voci zasahujucim policajtom.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Bratislave vyčíňa maniak, ktorý chce zabíjať psov... http://bratislava.dnes24.sk/psickari-da ... sov-194862
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Myslim ze peprak staci, otravene spekacky asi tazko mozeme povazovat za obranny prostriedok :)
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Veľmi rád by som ho stretol pri pohadzovani tých spekacikov :evil:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Mozno aj on teba a pripravenejsi...
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Abakan, ja len dúfam že to nie si ty :twisted:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

takže podľa logiky NČ, kto miluje zvieratká-nemôže byť zlý človek. Takže si musím poopraviť moju mienku o islamistoch, nakoľko oni majú tiež radi zvieratká- kozičky/ovečky(najmä odzadu) :)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Mi to pripomina vtip:
Potká mladý policista staršího kolegu a ten nese v ruce knihu. Mladý se jej ptá co to nese a starší mu vysvětlí, že je to kniha, která pojednává o logice - logickém myšlení.
Mladý polda říká, že tomu nerozumí a tak starší mu povídá: No tak například: Máš doma akvárko?
Mladej říká: Ano mám.
No tak vidíš, říká starší, z toho logicky plyne, že máš rád zvířata. Z toho zase plyne, pokračuje starší policajt, že ten, kdo má rád zvířata, má rád lidi. No a logické zase je, že kdo má rád lidi, a protože jsi chlap, tak máš rád ženský néééé??!
Aha, povídá mladý polda a rozejdou se. Mladý policajt jde s jiným kolegou na ulici dělat pořádek a kolega se ho ptá co je nového. On mu na to říká, že se naučil něco o logickém myšlení a protože ani tento jeho kolega neví co to je - chce to vysvětlit.
Tak mu mladý policajt vysvětluje: Máš doma akvárko??? Nemám, na to ten druhý. A mladý policajt mu říká: No tak jseš buzerant!!!
eloquent_shockley

Príspevok od používateľa eloquent_shockley »

no precital som si tuto celu tuto temu. sam mam velkeho 45kg strazneho psa, a v case ked mal cca 1 rok skusal si na mna svoju dominanciu. tam som si prvy krat vyskusal obranu voci psovi. chytil som ho zospodu tlamy za obojok, skrutil ruku a zlozil na zem. tym ze som skrutil ruku nedosiahol na mna zubami. odvtedy ked zistil ze ho viem zlozit za par sekund uz si na mna nedovolil, ale pre mna to bolo dost poucne ako ist na psa.

odvtedy som mal par incidentov vonku s cudzimi psami.
v meste vacsinou ked po nas startuje cudzi pes tak staci na majitela zakricat ze ked si ho neodchyti tak mu ho spacifikujem. a ked je pes daleko od majitela tak mu este skusam dost dorazne povedat "chod dop**e", co na moje prekvapenie tiez funguje.

raz sa po nas rozbehol nemecky ovciak, a ked to necakal skocil som na neho, zvalil ho na zem, chytil mu retazovy obojok a druhou rukou predlaktim drzal hlavu na zemi. nastastie ten pes mal 8 rokov takze nemal moc sancu branit sa. cize skor som mal stastie ze ma nedokusal.

dalsi incident bol dospely pes vyzly, cca dva-tri roky mal. majitel debil telefonoval a pes si robil co chcel. to to bolo vlastne lahke, lebo jak stal predomnou tak som ho chytil za obojok a zdvihol do vzduchu. jedine na co sa zmohol bolo stekat, ale to si pre neho uz prisel majite.

najviac mi ale lepilo ked na luke vyletel spoza stromov pitbul a rovno na nas. uz som videl svojho psa mrtveho, ale nastasie zase to bolo iba 1-2rocne stena. pitbul okolo nas kruzil a ked bol nadosah mna tak som ho rychlo schmatol za obojok, skrutil ruku a zdvihol ho do vzduchu. to stacilo, pes sa zlakol ani necvakal zubami, mierne sa dusil lebo ten retazovi obojok sa mi zaryl do krku. potom som ho iba odovzdal majitelovi ktory ho dobre dokopal a isli prec....

cize ked by som mal povedat ako na psa z mojich skusenosti, je prekvapit ho necakanym tahom, a jednoducho chytit za obojok, skrutit ruku nech sa priskrti a zdvihnut do vzduchu. mozno sa mi tento postup niekedy vypomsti ale uz ma parkrat zachranil...
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Zdá sa mi to alebo konflikty so psami vyhladavas? Myslím že skoro vo všetkých tvojich prípadoch by pes ani ne útočil len, skôr ze ty si útočil na nejakého neštastnika :D ja mám problém s kocurom a priznávam si to. Teda nie ja ale môj pes. Najhoršie ze je taky mazaný že vždy útočí z nejakého vyššieho miesta a môj pes na neho nedosiahne.
eloquent_shockley

Príspevok od používateľa eloquent_shockley »

nevyhladavam :D ja sa praveze cudzim psom vyhybam :D problem je ten ze moj pes zacne vzdy stekat cim cudzieho psa "zavola"

inak von na prechadzky chodim o 23.00 ked neni nikto pomaly vonku a ked vidim skupinku psov radsej idem inou ulicou :D alebo cez den mimo mesta na luku :D

ako tazko poviem ze ci tie psy mal zaujem naozaj kusat, alebo len ceril zuby a stekal, to fakt neviem, ale je mi dost neprijemne ked stoji predomnou cudzi pes co ceri zuby tak radsej zasiahnem :D ved aj tak som ziadnemu psovi nic nespravil a iba ich odovzdal majitelovi. dokonca mi bolo aj dost luto toho pitbula, lebo ten majitel ho vyslovene hodil o zem a dokopal zato ze mu utiekol a isiel po nas....

este robim jednu vec a to vacsinou ked ide k nam cudzi pes preventivne lavou rukou svojmu psovi chytim voditko teske pri obojku a strcim ho za seba a pravou rukou som pripraveny zasiahnut, a tak som to aj robil v tych pripadoch :D
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ak mas 45 kg psa netreba to dramatizovat - len maloktory pes nanho vazne skoci a ak, tak sa o seba postara.

Viackrat som skusal svoje psy lapit za obojok, ale ked sa nechceli dat chytit, nemal som sancu - nestihal som. Takze ak vies psov takto lapat, musis byt proklate rychly.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"