Obrana pred psom

agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Akira, dementi ktorí chovajú (akékoľvek plemeno) psa kǒli jeho asociálnosti, game, neriadenej agresivite sa nájdu vždy. Častokrát sú bližšie než by si dúfal. Niekedy sú to aj známe "osobnosti" (prípad Michaela Vicka v USA).
Chovateľia niekedy svojím prístupom sami vychovajú takéhoto psa a to bez rozdielu plemena.
Legislatívny problém je, že nie je možné zobrať majiteľovi psa a zveriť ho niekomu veci znalému na prevýchovu. Inšpektoka slobody zvierat mi povedala, že pokiaľ mám schopnosti a prostriedky mám radšej psa, ktorý je agresívny na ľudí a/alebo zvieratá, sám zabiť.
Pritom je to vecou prístupu a výcviku a zo zabijaka sa za pár týždňov vie stať spoľahlivý rodinný miláčik.
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

ono ta agresivita a game nieje vzdy na skodu,ak je to zodpovedny majitel,psa ma zabezpeceneho,vie ho zvladnut,chova ho v rodinnom dome.niektore plemena by sa mali vencit na volnom priestranstve len osobou starsou ako 18 rokov (podla mna)
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Podla mna nie je vyslachtenie psa - magora ziaden uspech. Zrejme je absolutne neovladatelny a nebezpecny aj pre svojho pana, kedze ho ako pana vobec nerespektuje.

V zapasoch zvierat mam nulove skusenosti a odsudzujem ich, ale ked sa pobiju psy, hladkosrste plemena byvaju casto dost dorafane, kdezto hrubosrste spravidla nemaju skoro ziadne sramy. Nemyslim si, ze kvoli svojmu mentalnemu nastaveniu by z neho bol lepsi bojovnik. Napriek dnesnej mode vselijakych bull - plemien stale povazujem dobre staveneho vlciaka, rotvailera alebo kavkazaka za minimalne rovnako silne plemena a navyse podstatne odolnejsie aj voci prirodnym podmienkam aj v pripadnom boji. Navyse nie su chorobne agresivne, su cvicitelne a mozu byt cloveku uzitocne.

V jednom prirodopisnom seriali porovnavali nebezpecnost "bojovych psov" a obycajneho vlka. Podla znalcov by vlk dal vsetky tieto plemena v pohode dole. A to ho netreba slachtit, cvicit ani krizit, prosto v jednoduchosti je sila.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

roman napísal:keď nie je doma frajerka, snažím sa bojovať s jej retrívrom ale tá trúba (pes, nie frajerka) mi furt nosí hračky. Na tréning absolútne nevhodný sparingpartner :lol:
...a čo mám povedať ja, keď sa mi ušiel iba takýto sparringpartner(-ka) :?: :lol:

Obrázok
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Holt, to máš blbé. Náš pekinéz je aspoň zúrivá prachovka, ale toto ... :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Igrlik:
K.O. len troma prstami, to sa v ringu len tak nevidí :lol:
inspiring_ishizaka

Príspevok od používateľa inspiring_ishizaka »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ishizaka v 20 Apr 2013, 10:28, upravené celkom 1 krát.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

Moj protokol pri obrane voci psovi:
1. mam rad psov, a asi by som psa zabil/vaznejsie poranil iba ak by mne alebo tretej osobe hrozilo velmi vazne poranenie, kludne by som riskoval mensiu sarvatku so silnejsim psom aj ked by som ho smelo mohol zastrelit.
2. najprv skusat ho zastrasit, predsa len je to zviera a moze mat strach pred vecami ktorymi utociaceho cloveka neodstrasite (kricanie, tlieskanie, piskanie etc...)
3. ak to nepomoze a fakt sa pred vas postavi pes ktory svojou silou a agresivitou predstavuje hrozbu - co este pri sebe mam? pomoct moze napriklad kaser (odskusane na agresivneho vlciaka).
4. Ak nemate nic - dobry kopanec do papule tiez moze zastavit psa (odskusane), naopak moze sa stat ze ho to len viac naserie.
5. na hand to hand combat so silnym psom by som si trufol len ak by tam nebola zapletena osoba, ktoru musim chranit (dieta, zena, metrosexual)
6. ak sa mi to vymkne z ruk, alebo pes evidentne vie co robi, strielam
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

len aby Ti na tu strelbu zostal cas.to podla mna nejde,najskor kopnut zviera do papule a ked Ta potom chyti za nohu strielat.strelit ho treba,ak bezi smerom k Tebe,a je zjavne,ze zautoci.konal by si v krajnej nudzi, takze v pohode.akurat tu strelbu-pouzitie strelnej zbrane na verejnom priestranstve - treba nahlasit na najblizsie obvodne oddelenie PZ ,nato nikdy nezabudnite :!:
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

Akira, uznavam, nebavime sa o tom co je legalne, ale o tom co ja psickar by som robil. Nikomu to neradim ani neodporucam ako vhodne takticke riesenie, ale snazil by som sa setrit zdravie toho psa
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

ved jasne,treba rozlisovat,nikto asi nebude strielat na jazvecika.ale nejaky volne pobehujuci pitbull je nieco ine
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Lukoo1811, pekne si to napísal, ja som sa to snažil nemotorne vyjadriť to isté už v predchádzajúcich svojich príspevkoch, ale mentalita mnohých fóristov je strieľať vždy keď je to v súlade so zákonmi SR. Ty svoje protokoly a ja svoje filozofie, tu píšeme úplne zbytočne.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

neodsudzujem nikoho kto striela v zmysle zakona v KN ci NO. To ze ja sa krotim pri psoch je len moja uchylka. Nerobim to kvoli ochrane nezucastnenych, ani kvoli potencialnym civilnopravnm obligaciam vznikajucich po zabiti psa, ale preto ze mi je toho psa luto

Edit: moralny problem so zabitim dajme tomu 13 rocneho dietata ktore ma smrtelne ohrozuje by som nemal, ak by som konal v ramci NO
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Bauer: z tvojich príspevkov ide trochu urazenosť. Zastávam názor, že 99% foristov bude stále iba v teoretickej rovine riešiť použitie zbrane, nakoľko taká situácia zrejme ani nenastane. Takže treba brať trochu s rezervou prezentovanie úvah jednotlivých fóristov včetne tvojich.
Dovolím si povedať, že vďaka môjmu povolaniu som k takým úvahám asi najbližšie a nemám potrebu tu siahodlho prezentovať moje názory k použitiu zbrane.
Vďaka rozdielnym názorom fóristov potom vznikajú zbytočné slovné doťahovačky.
I ty sa musíš naučiť istej dávke pokory a zdravého úsudku v súvislosti s písaním svojich príspevkov. Predídeš potom tomu, že druhí obrátia na teba pozornosť a budú si vysvetlovať tvoje príspevky v kontexte s tým čo prezentuješ inde. Určite si pochopil, načo narážam :wink:

Áno, i mňa pravdupovediac šokovali niektoré tvoje fotogalerie a komenty k fotkám na POKEC.sk
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

ja nemam problem vybuchat plny sedemranovy zasobnik do sialeneho psa. A nech je to znackova ciwawa, alebo obludny kingbull.
Doda ti to do zil neriedeny adrenalin. A ver tomu, ze kazdy jeden naboj trafim.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"