Obrana pred psom

statusak
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa statusak »

Zdravím, čo sa týka obrany pred útočiacimi psami, tak odporučam aby ste si pozreli druhý diel nového seriálu V najhoršom prípade / Worst-Case Scenario, kde Bear Grylls vysvetluje ako zvládnuť súboj s rozzúrenými psami.
infallible_burnell

Príspevok od používateľa infallible_burnell »

raz som vyprasil dvoch hnusnych psov, ktori ma neustale otravovali, bicom :-) a je pravda, ze odvtedy sa mi vyhybali vellkym oblukom :-). A to kazdy z nich dostal "iba" dve rany po nose (chce to ale vediet techniku)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

tak bič, to je silný argument. A v rukách človeka, ktorý s ním vie narábať- je to mocná a účinná zbraň aj proti neozbrojenému útočníkovi.

Dávno, keď som skautoval, jeden kamoš mal asi 4metrový bič a vedel s ním skrátiť aj tenší stromček.
Dobrý bič spôsobí bežne tržnú ranu na svalovine. Voči psovi ale musí byť švih dobre načasovaný, nakolko pre dobrý švih potrebuje bič vykonať určitú dráhu a taký rozbehnutý vlčák nebude na nič čakať a pôjde najkratšou cestou k tebe.
inspiring_jepsen

Príspevok od používateľa inspiring_jepsen »

Ja osobne mám rád psy a nič proti nim nemám zatiaľ som sa stretol iba z malým túlavým psom rozbehol som sa proti nemu pes sa zľakol a ušiel na ale čo s pitbullom alebo iným veľkým psom keby som mal pri sebe svoju čz 85 tak by v nom asi skončilo 16ks 9mm luger horšie by bolo keby som ju nemal to neviem čo by som robil asi by som utekal kade ľahšie no pes beží rýchlejšie ako človek no fakt neviem radšej dúfam že sa takáto situácia nikdy nestane
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Sorry za OT ale dlhsiu vetu som este necital :D
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa aris »

no ale ta veta este pokracuje :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

kilco55 napísal:.. keby som mal pri sebe svoju čz 85 tak by v nom asi skončilo 16ks 9mm luger ...
16ks z koľkých zásobníkov čo plánuješ vystrieľať??? lebo ja by som v takej situácii možno trafil každý desiaty
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Bauer »

A zas je to tu. Boh nás ochraňuj pred šikovníkom, ktorý na rozbehnutého pitbula v strede mesta v zastavanej ploche najlepšie proti asfaltovej ceste vypustí 16 ks celoplášťov 9 luger.

Keby náhodou...prosím Kilco55 nevysyp celý zásobník z tej svojej milovenej 85ťky niekde v Bratislava-mestská časť Nové Mesto. Tam totiž chodí na prechádzky moja manželka s kočíkom a bol by som veľmi nerád, keby chytila odrazenec alebo čo i len fragment z projektilu. Za ohľaduplnosť vopred ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5614
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Páni, nezačínajme ďalší zbytočný flame. Kilco je tu nový a nejako ešte nezaregistroval, že tu sa podobné hyperboly nenosia.
:wink:
Kilco, ak patríš naozaj do streleckej extra triedy, tak klobúk dole, potom tých 16 do bežiaceho bulíka možno dáš. Ak nie, tak si skús, aké to je tasiť a potom streliť hoci len do gumovej lopty kotúlajúcej sa od teba*. Bez strachu, bez stresu, že ťa tá lopta uhryzne a spôsobí ti vážne zranenia, možno smrť. Uvidíš, ako je to v reále s tými 16 kusmi.
:D

*S loptou kotúľajúcou sa k tebe to radšej neskúšaj, nech nepicneš kamaráta.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa aris »

A zas je to tu. Bauer a jeho fobie.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Aris, nechcem tu robiť flame, aby sa Jack nehneval, ale keďže cítim potrebu sa brániť proti tvojmu pichnutiu do mojich fóbii, prečítaj si históriu príspevkov kilco55 a nie som tu prvý, kto upozornil na jeho chýbajúce vedomosti zákonov v kombinácii s Ačkom. V tomto svojom príspevku dokonca poukázal, že sa vo svojich predstavách pohráva s ľahkovážnym použitím palebnej sily. Keďže rešpektujem, že nechcete tu na fóre poukazovať na Ačkárov s nevhodnými filozofiami, názormi a chýbajúcim právnym vzdelaním, uvítal by som, keby sme ukončili diskusiu o tom, či sa oprávnene alebo zbytočne obávam Áčkárov bez potrebnej odbornej spôsobilosti a bez taktickej vyzretosti pri použití strelnej zbrane.
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Suhlas s Jackom, lopta je vyborny priklad (prip. ak sa hybe este aj strelec, je to naozaj velky nicitel iluzii ;-)
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Veru lopta je fajn. Ja som zatiaľ ešte len počul rozprávanie o "zajacoch" akože asfaltových holuboch kotúľajúcich sa po zemi, nadskakujúcich po hrbolcoch po ktorých sa strieľajú broky. To by som si isto rád vyskušal aj s krátkej zbrane. Oproti bezpečnostnému valu by to mohlo byť aj celku bez rizika.
Používateľov profilový obrázok
Chrisz
občasný prispievateľ
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa Chrisz »

keď som chodil zo svojim Am. Staffom na cvičisko, nám davali radu aby v žiadnom prípade neukazali, že sme prekvapeni a zlaknuti, v žiadnom prípade neutekať, dame iba sebavedomie pre zviera a aj tak je rýchlejši ako my, asi najidealnejšie niečo držať pred sebou aby sa nedostal k nám, udržať vzdialenosť, ked nič také nemáme, aspoň kabát hodiť naňho alebo tričko , ked nevidia, tak sa zlaknu a budu prekvapení, lopta je dobrý napad, ale iba vtedy, ked pes je vyučený alebo sa s nim hrali, ked bol malý, videl som takého psa, ktorý absolutne nereaguje na nič také " lebo nemal detsvo ,, nehrali sa s nim nikdy a nehladkali, ked nastane hryznutie a nepusti, treba mu krk silno chytit aby nedostal vzduch a pusti ked mu dojde vzduch

PS: pittbull nie je nebezbečnejši ako vlčiak, iba televizia ich robi z nich zabijakov
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Lol, súťažíš s kilco55, kto dá dlhšiu vetu? Vyhral si :lol:.
S tou loptou si to teda vôbec nepochopil, Jack mu ju nekázal hádzať psovi na hranie.
Som sa dobre zabavil, sorry za total OT.
A s tým pitbulom vs. vlčiakom tiež nie je celkom pravda, čo píšeš.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"