Je nosenie boxera legálne?

Triglav
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Triglav »

To je jedno, či v ruke, alebo na chrbte. Na verejne prístupnom mieste je to postihnuteľné, pokial je tá mačeta viditeľne nosená a patrične si to nezdôvodníš. Ide hlavne o to zdôvodnenie.
Ale prechádzame zo srandy do vážnych záležitostí a to tu zrejme nikto nechcel.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

v praxi mozes robit co len chces, len si to musis vediet dobre zdovodnit. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

to Triglav

Ak si pozorne čítal moje príspevky tak ti musí byť zrejmé, že tým príkladom o nosení mačety na chrbte som len chcel zvýrazniť absurdnosť tvrdenia policajta, že nosenie chladnej zbrane je samo o sebe priestupkom.

Samozrejme aj ja som toho názoru, že by si zrejme vzbudil záujem polície, ak by sa sa po meste špacíroval s mečom zaveseným na opasku. Alebo so spomínanou mačetou na chrbte :D. Podstatné vždy bude, či tvoje správanie sa alebo okolnosti prípadu odôvodňujú obavu, že tieto chladné zbrane mieniš proti niekomu alebo niečomu použiť.

Prípad 1/
a) Pred futbalovým štadiónom vyvreskuješ na hostí, že majú po 3,14či. V ruke držíš nôž. Dopúšťaš sa jednoznačne priestupku, pretože z tvojho správania sa je zrejmé, že na mieste verejnosti prístupnom nosíš chladnú zbraň v zrejmom úmysle ňou hroziť inej osobe násilím
b) Pred futbalovým štadiónom vyvreskuješ na hostí, že majú po 3,14či. Si zadržaný políciou pre podozrenie z priestupku podľa § 47 ods. 1 písm.c), pretože vzbudzuješ verejné pohoršenie. Pri osobnej prehliadke u teba nájdu vreckový nôž. Je vylúčené, aby ťa pre toto nájdenie noža mohli postihnúť aj ako za priestupok podľa § 47 ods. 1 písm. h)! Ak áno, treba využiť všetky opravné prostriedky a som presvedčený, že na súde by si bol úspešný.
c) Pred futbalovým štadiónom vyvreskuješ na hostí, že majú po 3,14či a že ich podrežeš ako prasce. Si zadržaný políciou pre podozrenie z priestupku podľa § 47 ods. 1 písm.c), pretože vzbudzuješ verejné pohoršenie. Pri osobnej prehliadke u teba nájdu vreckový nôž. Budeš obvinený aj priestupku podľa § 47 ods. 1 písm. h). Z okolností prípadu a z tvojho správania jasne vyplývalo, že sa inému vyhrážaš násilím, ktoré by si mohol uskutočniť práve nožom, ktorý máš pri sebe.

Prípad 2/
a) Si na stanici oblečený v maskáčoch, na chrbte batoh, spacák, karimatka, na opasku dýka ako v Rambo I. Nikto ti nič nemôže, pretože síce nosíš na mieste verejnosti prístupnom chladnú zbraň, ale nevzbudzuješ žiadnu obavu, že by si ju chcel použiť. Z tvojho vybavenia je zrejmé, že sa chystáš do lesa alebo sa odtiaľ vraciaš a preto nosíš uvedenú dýku.
b) Si na stanici oblečený v maskáčoch, na chrbte batoh, spacák, karimatka, na opasku dýka ako v Rambo I. Si spitý na blato, tackáš sa, úmyselne vrážaš do ľudí a bľaboceš niečo o tom, že už ťa všetci serú, že toho už máš dosť a pod. Si teda zjavne nasratý na celý svet a snažíš sa vyvolať konflikt. Keď ťa zbalia, správne posúdia tvoje konanie ako priestupok podľa § 47 ods. 1 písm. h). Z okolností prípadu a z tvojho správania možno totiž dôvodne usudzovať, že by si mohol dýku použiť na hrozbu násilím, alebo násilie.

Asi toľko som chcel 8) .

Pre úplnosť:
Priestupky proti verejnému poriadku
§ 47

(1) Priestupku sa dopustí ten, kto
...
c) vzbudí verejné pohoršenie,
...
h) nosí na miestach prístupných verejnosti chladné zbrane, najmä dýky, bodáky a šable, okrem prípadov, keď sú súčasťou rovnošaty, historického alebo národného kroja, výstroja a výzbroje ozbrojených síl, ozbrojených zborov a ozbrojených bezpečnostných zborov, alebo na športovú činnosť, výkon práva poľovníctva, rybárskeho práva, povolania alebo zamestnania, ako aj iné predmety, ktorými možno ublížiť na zdraví, ak možno z okolností prípadu alebo správania sa osoby usudzovať, že sa majú použiť na násilie alebo hrozbu násilím.
inspiring_haibt

Príspevok od používateľa inspiring_haibt »

no myslel som si ale s jeho spravania som usudil ze dako brutalne mu oponovat sa neoplati - bol to mlady chalan ktory sa zjavne este nezmieril s tym ze nosi odznak a struhal na mna strasneho machra
Mizulin
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Mizulin »

to snipe co si bol neposlusny obcan ,ked ti ho zhabali ? :wink:
inspiring_haibt

Príspevok od používateľa inspiring_haibt »

ako povedal chlap s kriminalky bol som v blbu dobu na blbom mieste a este zo zbranou za opaskom :wink: nastastie zajtra si idem po zabavenu zbran a hadam uz bude vsetko vyriesene
Mizulin
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Mizulin »

Ti zasa nieco zhabali ?
inspiring_haibt

Príspevok od používateľa inspiring_haibt »

zhabali mi naraz aj boxera aj moju beretku boxer mi vratili takmer hned a neposkodeny ale beretku az teraz a v zalostnom stave :-(
blissful_dirac

Príspevok od používateľa blissful_dirac »

Zaujalo ma tato tema tak som si ju precital, a co to pohladal na nete.
Zaujalo ma tu tvrdenie ze boxer moze polamat prsty, vysvetli mi niekto ako? (nemam boxer takze neviem posudit preto sa pytam) Docital som sa ze boxer bol u niektorych americkych jednotkach vo vybave pocas 2sv. vojny. To mi dava pochybnost zeby boxer lamal prsty. Ved by potom bolo neefektivne vybavovat nim vojakov. Ci to bolo myslene tym co som tiez zistil na nete ze boxer sa povazuje za neferovu zbran a po prehre pouzivatelovi boxera sa dupne na ruku kde sa poskodia vtedy kosti a klby? Alebo ma este napada ked som si dal vyhladat obrazky boxerov v google ze zalezi od typu boxera kde som si vsimol ze niektore maju vetsiu sirku ploch na okach a niektore su dost tenke vtedy mi napada ze tie s mensiou sirkou pri udere sa mozu vyhnut do boku a vtedy zlomit? To su moje dohady. Vysvetli mi to niekto ako je to stym tvrdenim ze boxer moze polamat prsty? Dakujem.
jafo
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa jafo »

Moj prvy boxer bol odliaty z olova :lol: no spoluziak ho chcel vyskusat a par krat tym udrel do liatinoveho krytu stareho poulicneho osvetlenia tak potom to bol problem dat dole ze jeho ruky a ruka ho fest bolela . Od istej udalosti mam na frajerov s boxermi strasnu averziu...Ako tu bolo povedane radsej na obranu teleskop alebo kaser a rychle nohy
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

pavolxv napísal:Zaujalo ma tato tema tak som si ju precital, a co to pohladal na nete.
Zaujalo ma tu tvrdenie ze boxer moze polamat prsty, vysvetli mi niekto ako? (nemam boxer takze neviem posudit preto sa pytam) Docital som sa ze boxer bol u niektorych americkych jednotkach vo vybave pocas 2sv. vojny. To mi dava pochybnost zeby boxer lamal prsty. Ved by potom bolo neefektivne vybavovat nim vojakov. Ci to bolo myslene tym co som tiez zistil na nete ze boxer sa povazuje za neferovu zbran a po prehre pouzivatelovi boxera sa dupne na ruku kde sa poskodia vtedy kosti a klby? Alebo ma este napada ked som si dal vyhladat obrazky boxerov v google ze zalezi od typu boxera kde som si vsimol ze niektore maju vetsiu sirku ploch na okach a niektore su dost tenke vtedy mi napada ze tie s mensiou sirkou pri udere sa mozu vyhnut do boku a vtedy zlomit? To su moje dohady. Vysvetli mi to niekto ako je to stym tvrdenim ze boxer moze polamat prsty? Dakujem.
zalezi aky mas boxer a ake ma otvori na prsty-mal som tak co mal kruhove otvory a to je kravina ako traky uz pri slabom uderi do nejakeho predmetu strasne boleli kosti na malicku a ukazovaku tak som priplatil kupil taky tazky liatinovy (vyzorovo velmi podobny tomu co pouzivali voj. jed. pocas 2 sv voj.) ma taku mohutnu opierku do dlane (to je velmi dolezite lebo tu sa absorbuje vsetok naraz ) a co je velmi podstatne otvori na prsti su takeho vajickoviteho tvaru take ovalne nie kruhove ta tym padom ziaden tlak na kosti pri naraze :)
blissful_fermat

Príspevok od používateľa blissful_fermat »

Ja som nosil boxer ked som mal 14 a raz nas chytili policajti ako sme s kamaratom testovali nase domace granaty...Tak zdrbali nas akurat za tie granaty a na boxer nepovedali ani slovo.
magical_cray

Príspevok od používateľa magical_cray »

Nemohol by si sem prosim niekto hodiť dobrý link na boxer? :)
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Neviem, či je link dobrý, ale napr tu niečo také predávajú http://chladne-zbrane.armybazar.eu/sk/o ... sa-id5583/
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Skús nejaky od afg.Ja mam konkrétne ten magnum ale chvalabohu som ho este v praxi nepoužil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"