Je nosenie boxera legálne?

elegant_brattain

Je nosenie boxera legálne?

Príspevok od používateľa elegant_brattain »

Nazdar chem sa opytat ci je legalne nosenie boxera.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Jo.
elegant_brattain

Príspevok od používateľa elegant_brattain »

Pytam sa lebo si planujem kupit a vcera som nasiel clanok tykajuci sa vcerajsieho pochodu nackov.


Každého jedného sme prehľadali. Zadržali sme desať ľudí, štyria mali u seba boxery, jeden nôž a piati sú podozriví z prečinu propagácie fašizmu, uviedol.
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

Radšej priplať a kúp si poriadny teleskop.Oproti boxeru je ovela "efektívnejší" a hlavne ti nepoláme prsty. :wink:
elegant_brattain

Príspevok od používateľa elegant_brattain »

jj ale prenosnejsi je boxer :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

CoB, ani o moc nie. Mi môžeš veriť, ja som sa niečo boxerov nanosil. Pritom teleskop ti dáva viac možností, ako ho využiť.
:lol:
Inak, boxer nie je nelegálny. Pokiaľ nebudeš svojim správaním sa zakladať domnienku, že by si ho mohol použiť na nejakú sviňárnu, tak ti ho policajti určite brať nebudú. Vlastne, ani šacovať ťa nebudú mať prečo.
8)
elegant_brattain

Príspevok od používateľa elegant_brattain »

OK zvazim to dik za rady
inspiring_haibt

Príspevok od používateľa inspiring_haibt »

tak a teraz sa drzte pani!!!
vcera mi bol policajt vratit moj zabaveny boxer a povedal mi ze sa divi ze ten co mi ho zhabal mi hned nevyrubil pokutu 1 000Sk pretoze boxer je vraj zakazane nosit zevraj ho mozem nosit po hore po dome ale nikde inde...
oponoval som mu ze som ho mal schovany a nik nemohol ani tusit ze ho mam ani som nic nespravil ale on mi stale tvrdil ze to je jedno ze je proste zakazany.. ked som sa ho spytal co mam nosit na sebaobranu povedal ze jedine kaser je legalny ze chladne zbrane nie!!!
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

to SnipE_88

Nezmysel. Už sme to tu rozoberali mnohokrát. Nie je žiadnym predpisom zakázané nosiť chladné zbrane. Len sa nesmú nosiť viditeľne a súčasne nesmie tvoje správanie vzbudzovať obavu, že ich chceš použiť. Inak môžeš mať na chrbte aj mačetu a nikto ti nič nemôže. Zaujímalo by ma, podľa ktorej právnej normy by ti chcel uložiť tú pokutu? :shock:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

SnipE_88:
Podla mojej skusenosti, kym ma policajt pocit, ze nevies nic o zakonoch a svojich pravach, je schopny ti tvrdit hocico. Napr. mne jeden do oci tvrdil, ze podla zakona ako nezivnostnik ani nemam pravo podat si ziadost o ZP skupiny A. Ked som mu polozil zakon na stol, zrazu sa veci mali inak.

Nabuduce sa ho hned na uvod opytaj, podla akeho § zakona 190/2003 "o zbraniach a strelive"(*) alebo ineho zakona musis alebo nesmies nieco robit (nosit boxer/teleskop a pod.). Zmena v spravani a argumentacii sa dostavi obvykle okamzite.


(*) schvalne nepisem jeho plny nazov "o strelnych zbraniach a strelive". Policajt to pravdepodobne nebude vediet a zbytocne by si mu tym nahraval na jednoduchu odpoved ... :wink:
Triglav
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Triglav »

Panzer napísal:to SnipE_88

Nezmysel. Už sme to tu rozoberali mnohokrát. Nie je žiadnym predpisom zakázané nosiť chladné zbrane. Len sa nesmú nosiť viditeľne a súčasne nesmie tvoje správanie vzbudzovať obavu, že ich chceš použiť. Inak môžeš mať na chrbte aj mačetu a nikto ti nič nemôže. Zaujímalo by ma, podľa ktorej právnej normy by ti chcel uložiť tú pokutu? :shock:
No, s tou mačetou by som tiež veľmi nechodil, viď § 47 Zákona č. 372/90 Zb. o priestupkoch. Ináč so všetkým súhlasím.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Snipe, neprekvapuje ma to. Nie si zďaleka ojedinelý prípad.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Triglav napísal:No, s tou mačetou by som tiež veľmi nechodil, viď § 47 Zákona č. 372/90 Zb. o priestupkoch. Ináč so všetkým súhlasím.
Mýliš sa. Samotné nosenie chladnej zbrane na verejnosti nie je priestupkom. Už som to tu rozoberal, ale opakovanie je matka múdrosti :D. Uvedeného priestupku sa dopustíš, ak nosíš chladnú zbraň a súčasne z tvojho správanie je zrejmé, že túto chladnú zbraň mieniš použiť na násilie alebo hrozbu násilím.
Priestupky proti verejnému poriadku
§ 47

(1) Priestupku sa dopustí ten, kto

a) neuposlúchne výzvu verejného činiteľa pri výkone jeho právomoci,
b) poruší nočný kľud,
c) vzbudí verejné pohoršenie,
d) znečistí verejné priestranstvo, verejne prístupný objekt alebo znečistí verejnoprospešné zariadenie plagátovou výzdobou, komerčnými a reklamnými oznamami alebo zanedbá povinnosť upratovania verejného priestranstva,
e) úmyselne zničí, poškodí, znečistí alebo neoprávnene odstráni, zamení, pozmení, zakryje alebo premiestni turistickú značku alebo iné orientačné označenie,
f) poruší podmienky určené na ochranu verejného poriadku pri konaní verejných telovýchovných, športových alebo kultúrnych podujatí alebo v miestach určených na rekreáciu alebo turistiku,
g) poškodí alebo neoprávnene zaberie verejné priestranstvo, verejne prístupný objekt alebo verejnoprospešné zariadenie,
h) nosí na miestach prístupných verejnosti chladné zbrane, najmä dýky, bodáky a šable, okrem prípadov, keď sú súčasťou rovnošaty, historického alebo národného kroja, výstroja a výzbroje ozbrojených síl, ozbrojených zborov a ozbrojených bezpečnostných zborov, alebo na športovú činnosť, výkon práva poľovníctva, rybárskeho práva, povolania alebo zamestnania, ako aj iné predmety, ktorými možno ublížiť na zdraví, ak možno z okolností prípadu alebo správania sa osoby usudzovať, že sa majú použiť na násilie alebo hrozbu násilím.
ch) použije pyrotechnické výrobky v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi alebo návodom na ich používanie.
Triglav
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Triglav »

Vôbec neprotestujem, ale chcel som tým dať najavo, že promenádovať sa len tak s mačetou po vonku, bez akéhokoľvek dôvodu, je blbosť. Pokiaľ by som išiel z vandru, tak nepoviem ani ň, ale ťažko si to zdôvodníš, ak ideš napr. večer do krčmy v ruke máš mačetu.
V predošlom príspevku som chcel upozorniť na také konanie.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

to TRIGLAV:

Citaj pozorne, tu nikto nepisal, ze budes mat macetu v ruke!!!
A to je ten zasadny rozdiel!!!

precitaj si este raz pozorne Panzerov prispevok :idea:
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"