Je nosenie boxera legálne?

Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

no a?bol by som v prave,ci nie podla Teba?podla zakona o PZ moze prislusnik PZ pouzit chvaty a hmaty pri pasivnom odpore,udery a kopy pri aktivnom odpore.uder so zbranou tiez len pri aktivnom odpore.nehovorim o dalsich donucovacich prostriedkoch (obusky,slzotvorne postriedky,paralyzery...).
ja schvalujem razantne policajne zakroky,ak su odovodnene.ale nie,ze niekto zakrocuje pod jednotnym velenim,ma kuklu a dokazuje si nieco na nejakom chudakovi.to nie
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Akira, byt v prave neznamena ze to aj vyhras. Prepac ale chčiješ proti vetru :lol: co ak by napr vsetci PPU videli ako bez vyzvania po niecom siahas? Zrazu...
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

a preco by som mal po niecom siahat,vyzvy policie treba posluchnut.a ze si navzajom nieco potvrdia,to mozno plati na slovenske sudnictvo,ale politici nemaju radi,ak republiku v zahranici niekto ociernuje :wink: ci vyhras,alebo prehras je uz nepodstatne,aspon sa v EU dozvedia,ake tu mame skvele bezpecnostne zlozky.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Nebudem ti brat tvoje nazory ani tu vyvolavat zbytocny flame... no nemyslim ze by si takyto spor vyhral...dokonca si myslim ze by ti to ani za to nestalo. Prajem ti vsak nech nic take v zivote nebudes musoet riesit :)
inspiring_brown

Príspevok od používateľa inspiring_brown »

Asi tak. Pred par dnami som zachytil info ze a.hlina (poslanec?) tiez pekne dostal nalozene aj ked nekladol absolutne ziaden odpor. Hold, zelene hlavy su "hrdinovia" ked maju tie pancuchy na hlavach. Takze spor smrtelnik vs. stat nemoze nikdy skoncit spravodlivo.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Akira, absolútny súhlas! Netreba sa nechať otĺkať blbákom len preto, že má uniformu. Ak je to raz blbák a z roztopaše sa správa ako hovado, je treba, aby narazil na niekoho, kto si nenechá šliapať po svojich právach a dôstojnosti a aby bol blbák prípadne vyradený ako vadný kus. Potiaľto v pohode.
:wink:
Ale čítaš, čo píše Martin/CL? Posunul to z roviny teórie do praxe. Aká by bola tvoja šanca, že to vyhráš? Chlapci z V. B si zrejme dosvedčia, čo treba, ak na to príde (česť výnimkám!). Navyše ty tiež už asi nebudeš úplne triezvy, keď vysedávaš v podniku, do ktorého prišli urobiť šťáru, všakže? Tiež sa asi nesprávaš úplne konformne, ak sa staneš terčom ich "pozornosti". To všetko sú mínusové body pre teba. A celý prípad by to značne skomplikovalo. A to ešte nehovorím o alibizme UIS.
:?
Nehovorím, že excesy zasahujúcich policajtov by mali zostať nepostihnuté, ale otázka je, či sa oplatí robiť cirkus a plýtvať vlastným časom, energiou i prostriedkami pre jednu facku a pár vulgarizmov. Samozrejme, pokiaľ zostane len pri nejakej jednej facke a nepríde k nejakej ujme na zdraví.
:!:
Ako... zaujímavá téma, mohli by sme o nej dlho filozofovať. Nie som proti, aby sa na webfore debatovalo aj o týchto témach, len chlapi, prečo práve tu, kde je to už dosť off-topic?
:D
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

nuz,ono nemusi ist len o jednu facku,este ked existoval Odbor policajnych akcii a vycviku v 90tych rokoch,tak som pocul o ludoch,ktori dostali s pazbou brokovnice do hlavy za male neuposluchnutie vyzvy pri kontrole v bare alebo diskoteke.zasahujuci policajt by mal rozlisovat,musi vediet,ze opilec ma spomalene reakcie.pit v bare nieje priestupok/spravny delikt ani tr.cin.ja niesom proti aj tvrdym zakrokom,ale nech su umerne intenzite kladeneho odporu.samozrejme ako fyzicka osoba a obcan nedosiahnes proti takej insitucii ako je stat resp. PZ nic,to by vyriesilo mozno nejake obcianske zdruzenie so zahranicnymi filantropmi za chrbtom.
ale k tomu boxerovi.odnat vec mozno len na ucely tr.konania,a tomu aj tak predchadza vyzva na vydanie veci dolezitej pre tr.konanie.a myslim,ze nato maju pravo len organy cinne v tr. konani.povereny prislusnik,vysetrovatel,prokurator.ale zaistit vec na stotoznenie (coho vlastne?) ma asi pravo kazdy policajt.myslim,ze je tam ta doba 90 dni.a teraz je dolezite,ci to zalezi od lubovole policajta,alebo ci to musi nejako zdovodnit.to som si nie isty.ci musi ist o nejake spravne konanie napr o priestupku
brada7
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa brada7 »

Trochu sa nepochopil môj príspevok, tak vysvetlím. Ak už niekde robí akciu PPU prípadne UOU hovorím o policajtoch v kuklách a pod jednotným velením tak na 100 % je ich zákrok zaznamenávaný aj obrazovo a to z viacerých dôvodov (procesné, taktické, a iné), takže na prípadný neprimeraný zákrok sa je možné v prípade podania sťažnosti pozrieť. Absolútna väčšina sťažujúcich sa občanov ktorí boli "bezdôvodne napadnutý" nudiacim sa zakročujúcim policajtom po zhliadnuti videa netrvá na podaní sťažnosti, vysvetlím prečo. Po prvé ak si pozriete reportáže v našich bulvárnych médiach tak väčšina sťažujúcich sú ľudia, ktorí buď majú problémy so zákonom, alebo zo susedmi prípadne majú vo všeobecnosti nejaký problém a ten si takýmto spôsobom ventilujú. V ďalšom prípade sú to ľudia, ktorí v návale dobrej nálady vyvolanej posedávaním s priateľmi pri nejakom drinku považujú za nesmierne vtipné a vhodné zareagovať hocijako inak len nie ako im bolo prikázané od zasahujúcich policajtov, ktorí ich pokus o žartík vyhodnotia ako napríklad pokus o útok, útek, vytiahnutie zbrane..... a podľa toho aj zakročia. Samozrejme je takmer u všetkých sťažujúcich sa ktorí boli v čase "bezdôvodného napadnutia strašne arogantným kukláčom" v povznesenej nálade, že si nepamätajú čo tomu zákroku predchádzalo. Samozrejme netvrdím, že sa nemôžu vyskytnúť aj pochybenia zo strany policajtov a tie treba potrestať, ale skúste sa hypoteticky zamyslieť ako majitelia zbraní, že by ste mali vstúpili niekde do podniku za účelom splniť tam nejakú úlohu v ktorom je voči vám nepriateľsky naladená a prípadne aj ozbrojená spoločnosť a začne vykonávať rôzne podozrivé pohyby ako by ste asi reagovali ?
Na margo sťažovania sa, by som uviedol iba toľko, že je to právo každého občana a je to akýsi nezávislý dohľad nad vykonávaním práce všetkých zložiek nie len polície, na ktorú sa sťažuje asi najviac a najľahšie. Treba sa ale pozrieť aj na to koľko sťažností je neopodstatnených (cca 90%) a vo zvyšných asi 5 % sa konštatuje, že nedošlo k naplneniu predmetu sťažnosti ale došlo k porušeniu iných interných predpisov. Tieto čísla sa nejako extrémne nezmenili za panovania rôznych ministrov vnútra a ani za dozoru rôznych prokuratúr, prečo asi ? Nie preto, ako napadlo asi väčšinu, že útvar kontroly a inšpekcia MV SR kryjú policajtov ale preto, že sú jednoducho tie sťažnosti neopodstatnené.
to Akira: ak dá policajt niekomu facku tak je to určite podnet na sťažnosť, pretože to ten policajt nezvládol, osobne by som však chcel vidieť toho "kukláča", ktorý by niekomu dával facku :lol:

edit: ci vyhras,alebo prehras je uz nepodstatne,aspon sa v EU dozvedia,ake tu mame skvele bezpecnostne zlozky

Ja som patriot a zo srdca sa mi nepáčia vyhlásenia takéhoto typu, ktoré kazia dobra meno SR v zahraničí tým nechcem povedať, že mám niečo proti tebe, je to tvoj názor. Pozri sa na vyhlásenia Francúzov, Američanov, Maďarov a iných tam sa navonok prezentuje lojálnosť voči štátu a nie ako u nás, u nás je niekedy vlastenectvo niekedy prezentované až pejoratívne.

Aby som nebol úplne OT, tak rôznych boxerov som sa nanosil dosť, nikdy som s ním však niekoho neudrel (a to som aj nakúpil), pretože som sa bál, čo by mu to spôsobilo. To však už bolo hodne dávno :D. Inak teraz som si opäť v KE zbrane jeden kúpil :D .
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

brada: ja som o fackach nevravel.aj ked niektorych vyrastkov by mali policajti obcas prefackat.to ma privadza k myslienke,ze tam,kde by mali byt zasahy policie tvrdsie,tam to chyba,a k obycajnym ludom sa spravaju niekedy zbytocne arogantne :wink: urcite to aj mnohi uzivatelia tohto fora poznaju,ak si isli napr vybavit nejaku skupinu zbrojneho preukazu
ake typy boxerov pouzivate?s hrotmi,bez hrotov?zaoblene hrany,ostre hrany...?
brada7
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa brada7 »

Akira: nepoužívam :) iba som si kúpil s oblými hranami

k tomu, že policajti niekedy nezakročia tak razantne ako by v danej situácii bolo možné iba toľko, že sa buď jedná o mladých a neskúsených, takých ktorým sa nechce robiť si robotu navyše alebo o takých, ktorí sa boja toho aby sa na nich niekto nesťažoval :!: :?: :D
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Boxer je dobra vec, len s tym opatrne ... tiez som dlho nosil, avsak ako lepsiu volbu vidim teleskop. A najlepsia je podla mna kaser, teleskop a gun :twisted: videl som typka co ustal dve rany boxerom (bol pod vplyvom alkoholu). Vsetci sa cudovali ako to mohol ustat. Dostal sice na ,,iba,, na lice ale! Na druhy den mal pol hlavy modrej... je to podla mna dost citliva vec a takisto ako s ostatnymi zbranami s tym treba opatrne. Ja osobne to neuznavam... tot moj nazor
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

ak kona v sulade so zakonom o PZ,vseobecno -zavaznymi p.predpismi a internymi nariadeniami ministerstva,tak sa ziadnej staznosti nema co obavat.mne sa zda,ze u Teba prevlada princip kolegiality a preto je Tvoj pohlad na vec trochu zastreny vid ako si na moj prispevok reagoval prvykrat.Ty tieto veci nevidis z pohladu civila :wink:
canis ved v tom je ten rozdiel,ak dostane s oblym boxerom,bude mat podliatinu,ak je to boxer s hrotmi,rozrthne mu tkanivo na tvari
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Hej hej, chapem samozrejme, len je podla mojho nazoru vacsia pravdepodobnost trvalych nasledkov, smrti :?: takym teleskopom po nohe, zneskodnim protivnika no nezabijem ho. Ine je samozrejme utok na hlavu... samozrejme nikomu neberiem nosenie boxera, lepsie ako nic. Niekto nema fyzicku zdatnost, silu uderu taku aby si v tom napr co i len doveroval. No chcel som podotknut ze boxerom mozeme odrovnat utocnika ale aj nemusime. To znamena ze moze pokracovat v utoku. Samozrejme je to kus od kusu. To iste sa da povedat aj o 9mm Luger. Ma to svoje pre a proti, no u mna je to pri boxere viac proti :P
brada7
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa brada7 »

to Akira: ja netvrdím, že som úplne nestranný len mám k týmto veciam oveľa bližšie ako veľa diskutujúcich, ktorí najviac hovoria o neprimeraných zákrokoch a pri tom taký zákrok ani nevideli a ani nezažili a ich diskusie sa odvíjajú od počutých zážitkov ich kamarátov od iných kamarátov, prípadne ak boli svedkami zákroku tak ten bol neprimeraný iba z ich pohľadu, pretože......... dôvody som uviedol vyššie.

na margo sťažností iba toľko, že každá kontrola navyše je nepríjemná a kontrolovať činnosť niekoho je vždy jednoduchšie v kľude kancelárie ako tu činnosť vykonávať často v časovej tiesni alebo inak vyhrotenej situácii. A ešte otázočka dodržiavaš Ty vždy či už nevedome alebo vedome všetky pravidlá, zákony, bezp. predpisy :?:

a ešte k téme: aj keď má ten boxer oblé hrany aj tak na 90% pri údere do tvárovej alebo aj vlasovej časti hlavy bude spôsobovať roztrhnutie tkaniva :roll:
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

tazko povedat,ake nasledky by malo pouzitie toho-ktoreho typu boxera,pretoze vacsina ludi,ktori ho prilezitostne nosia na obranu ho aj tak nepouzije,a ti,ktori ho pouziju,sa s tym chvalit verejne asi nebudu.podla mna ten obly boxer moze roztrhnut pokozku,pripadne zlomit nejaku kost.ale nie sposobit nejake hlbsie rezne,secne rany.ktore by boxer s hrotmi resp s ostnami sposobit mohol (ak myslime uder do oblasti tvare)
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"