Správa fóra

Nahlasovanie chýb, odkazy adminom a moderátorom, kontakt na admina etc.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

mas avatara :)

uz z tohto :
mrzo napísal: s electronom som sa raz myslim stretol na LOS a vyzeral ako mily, sympaticky typek :)
muselo byt jasne, ze si to nemohol byt ty
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

:lol:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

mrzo napísal:Myslim, ze by najma novym uzivatelom pomohlo, keby ste v pravidlach fora, rozviedli alebo upresnili pravidlo ohladne duplicitnych tem. Nie som novacik na nete, ani na forach, par som ich aj spravoval, ale tu som dostal ako novy uzivatel hned par faciek po zalozeni prvych tem (to sa mi nikde na inom fore nestalo). A sledujem to znovu a znovu u novych uzivalov. Ja som si uz zvykol a snazim sa davat viac na to pozor, ale nevidim dovod preco si tym musi prejst asi vacsina novych clenov. A aj trochu pochybujem, ze v buducnosti budem 100% vediet rozlisit co sa tu bude povazovat za duplicitnu temu a co nie. Podla vsetkeho keby sa tu raz zalozila vseobecna tema zbrane, tak by sa podla pravidiel vsetko muselo pisat do nej.

Priklad:
zalozena tema Zasekáva sa náboj? v teme Glock novym uzivatelom. Bolo mi uz jasne, ze sa zamkne pretoze:
- je tu tema o konkretnom Glocku vseobecne, tak preco to nehodit tam…
- a je tu tema o Zavadach glockov vseobecne (kde aj bol uzivatel odkazany), tak preco to nehodit tam…
- nejasne pomenovanie temy (najmenej pravdepodobne)

Uzivatel ale riesi konkretny problem (zavadu) v konkretnej zbrani a nechce zasierat vseobecne temy a z jeho pohladu to je unikatna nie duplicitna tema - a na vela forach by v podobnom pripade asi aj moderatori suhlasili. Ja ako moderator fora by som radsej nechal danu temu, ako konkretny problem schovat do inej 30-50..100 stranovej vseobecnej temy, kde sa to bude tazko hladat. Ale to nie je cielom tohoto prispevku, menit vasu mienku.

Cielom je ujasnit viac co "prejde" a co uz nie…
Preco napriklad prejdu temy, ked uz me u tych problemoch s Glockmi - Závady zbraní Glock. a Poruchy zbrani Glock Vazne? Toto prejde?

A znovu - nie je to utok na konkretne pravidlo, je to len navrch na zvazenie jeho upresnenia.
Nie je to ani utok na konkretneho moderatora, asi ma tieto veci tu na starosti prave on, alebo ma jednoducho najviac casu to riesiet.
Mas HrKalku tak co ta pali na mlokoch? Obzvlast ked ako novacik mas nesputanu potrebu sa ku skoro kazdemu splechu vyjadrit s nulovym prinosom? Zamysli sa trosku nad tym kriticky.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

aj vám vyskakujú medzi príspevkami reklamy?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

Som v prostredí "subsilver" , zatiaľ som nič nepostrehol, takže nie.
Neviem ale, ako je na tom pripojenie cez mobil.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Ja som na tom tmavom prostredí a nič mi nevyskakuje....ale je pravda, že mám neinštalovanú ,,antireklamu".. :twisted:
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

mne áno .... pokiaľ nemám pustenú anti. ako jany .... zrejme sa ti to stiahlo otvorením nejakej "blbej" stránky ... najlepšie je ze to nezmizne ani po preinštalovaní mozily(teda u mna)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Tento príspevok nemyslím ako recesiu. Nebolo by možné pridať do pravidiel, že je zakázaný trolling?
Než odpoviete, pre istotu si prečítajte definíciu: http://cs.wikipedia.org/wiki/Troll_%28internet%29

Tu už nejde o to že niekto má iný názor, ale o to, že niektorí ľudia vyslovene provokujú a naschvál píšu sprostosti len aby iných naštvali. Tento svoj rys správania si napríklad nedávno uznal El_fuego voči Romanovi.

Teraz ma zaujalo toto:
el_fuego333 napísal:Ona vlozi link, Vy kliknete, a ma Vasu ip. Ak ste prave prihlaseni do fb, twitt, discuss a pod, ma vase socialne konto. Identifikacia na zaklade tematiky fora. Potom z trafficu vedia identifikovat a vychytat vasu komunikaciu - navstevovane weby a pod. Ziskaju tym prehlad o vas. Ak ste zaujimavi, predaju tie infosky dalej. Potom vam chodia spamy do mailu presne na vas usite :wink:
toto nie je názor. Každý kto sa trocha vyzná v počítačoch vie že tá postupnosť nemôže takto fungovať. Neverím že ani Fuego sám tomu verí, ale že iba trolluje. Troll samotný a reakcie naň sťažujú prácu moderátorom, zneprehľadňujú diskusie a znižujú odbornú úroveň fóra.

Chápem, že admin pri svojom zamestnaní by mal radšej nejaký presnejšie definovaný pojem ako "trolling", pretože môže byť problém určiť, kto je ešte troll a podobné morálne dilemy... ale bohužiaľ diskusné fórum nemôže mať pravidlá také exaktné ako je zbierka zákonov, diskusné fórum by malo byť "nepíš kok..iny lebo tu skončíš!"

Toľko moje dva centy.
Používateľov profilový obrázok
skcookie
prispievateľ
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa skcookie »

ahojte
mam len dotaz da sa dako nastavit aby sa odkazy napr. na fotky alebo link na inu stranku otvarali v novom okne aby som to nemusel stale davat cez Ctrl?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

neda sa. klikaj strednym tlacitkom mysi, alebo drz ctrl. Je to kvoli striktnemu dodrziavaniu standardu, ktore sa phpBB drzi.
Používateľov profilový obrázok
Miro_LM
prispievateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro_LM »

Jasne ze sa da.. ale to by musel admin upravit zopar suborov v php.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Uz sa to tu rozoberalo, prečítajte si tie prispevky...
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Používateľov profilový obrázok
Miro_LM
prispievateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro_LM »

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ahojte, mam komentar ku reklame.

Mam nainstalovane tooly na blokovanie reklamy, ale WF mam na white-liste - keby ste dostavali nahodou peniaze za zobrazovanie.

Co mi vsak vadi je reklama TCA - konkretne lavy banner, pretoze neviem ako sa vam pozera do laufu, ale podla mna by ste si mohli stanovit nejake pravidla na reklamu. Myslim, ze tento pohlad nemotivuje takmer nikoho k pozitivnym pocitom.

Mozete to ignorovat, mne to uz neprekaza, zablokoval som ten banner, ale na zamyslenie to stoji. Urcite pohlad z druhej strany laufu bude urcite privetivejsi pohlad pre vsetkych drzitelov ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "Správa fóra"