Chyby na fóre

Nahlasovanie chýb, odkazy adminom a moderátorom, kontakt na admina etc.
Používateľov profilový obrázok
Capone
prispievateľ
Príspevky: 303
Registered for: 7 years 5 months

Príspevok od používateľa Capone »

tata7474 napísal:Pripadne SSH tunel, ale to uz je skor pre geekov ...
No vôbec neznieš ako taký geek. :lol:

Inak, komunikáciu si tunelujem aj ja, a to aj vďaka "korporátnemu" firewallu, ten "náš" Sophos UTM9 dokonca skenuje pakety a používa portový whitelist, takže som SSH musel otvoriť na porte 80 (seems legit).

Preto tí, čo chcete navštevovať webforum zo zahraničia a zároveň máte verejnú IP, kúpte si na íbeji raspberry páj (C) a nastavte si patrične smerovač a firewall. Prúdový odber takého mrňa je mizivý, a na tunel pre jedného to stačí. Len ten upload treba aspom 512kbps, na WF to sice stačí, ale na všemožné videjká už nie. :wink:
bahno
prispievateľ
Príspevky: 103
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa bahno »

A mohol by si to teraz napisat aj v reci nasho kmena? :wink: .Tiez som sa len nedavno zaregistroval(volaco som pototo pri prvej registracii a moj pc ma uz potom nechcel zaregistrovat a museli ma registrovat z ineho pc),aj ked forum citam uz vyse roka.Ale v zahranici mi to chyba.Z pocitaca som taka ista lama,ako e-komisia z riadenia unie a tak by som to potreboval trocha rozviest,lebo som z toho nepochopil nic :oops: .To myslis na ebay kupit dake uesbecko,alebo co to je za pristroj?Vdaka :wink:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ja mám jednu DMZtku kde viem openvpn rozbehať a nemám problém dať ľuďom čo poznám a robia v zahraničí prístup ale pre úplne cudzích by s to nespravil, ešte by nejaký dobrák potom "s mojou" ip adresou robil problémy. To za to nestojí.
Používateľov profilový obrázok
Capone
prispievateľ
Príspevky: 303
Registered for: 7 years 5 months

Príspevok od používateľa Capone »

@bahno: pred tým, ako budeš niečo kupovať, over si, či máš verejnú IP - to znamená, "dostupnú z Internetu. Potom otvor speedtest.net a nechaj si zmerať "upload" a ping. Až potom sa následne rozhodneš, či do toho pôjdeš. To v prípade, že si nebudeš prenajímať nejaký server kdesi, ale si to spravíš doma. Možností je veľa... :wink:

Razbery Páj [napísal som to schválne, aby som nerobil reklamu..] je mikropočítač - plošák o rozmeroch platobnej karty, ktorý vie normálne behať aj zo zásuvky cez malý adaptérik. Prečítaš si niečo o Linuxe, nainštaluješ naň Linux, vytvoríš si usera prostredníctvom ktorého sa budeš dnu napájať, spojíš ho RJ-45 do "routra", router patrične nastavíš a ... máš tak polovicu práce za sebou, ostáva ti už len nakonfigurovať klienta. :wink:

Alebo teda to čo má Mesi, tzn. plnohodnotnú mašinu a VPN. Pozor, aj tu platí prvý odstavec čo som napísal.
bahno
prispievateľ
Príspevky: 103
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa bahno »

Dakujem za vysvetlenie,ale pre mna to vypada priliz zlozite.No co uz....musim sa uspokojit s tym,ze webforum budem citat len doma.Ale uz aspon viem,ze nie som uplny blb a nielen ja mam problem s pripojenim v zahranici.Lebo zatial kazdy koho som sa pytal mi povedal,ze som.....ze nieje mozne,ak to chodi u nas,aby to neslo vonku.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Vzdy sa da zaplatit komercna VPN (niektore maju aj sk, cz servery - nordvpn), pripadne odskusat nejaku free, napr. CyberGhost
bahno
prispievateľ
Príspevky: 103
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa bahno »

No,o vpn so pocul dakedy v 89tom :wink: a vsetky tie kyber a router.....to je pre mna spanielska dedina,tak ostanenem radsej pri starom,aby som si nedototo pocitac.Vdaka pani za skolenie :wink:.
A na jazde v rajchu budem radsej studovat zakony....lebo naucit sa odpovede na zbrojak bola jedna vec,ale rozumiet im je druha.A zvlast na slovaci,ked jeden zakon dokazu dvaja pravnici podat tromi vykladmi( a spravny je ten stvrty :wink: )
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

Ak je silna potreba, mozno naozaj asi to najjednoduchsie, co som robil aj ja ... pri kratkom pobyte aktivovany datovy roaming na slovenskej SIM, pri dlhsom miestna SIM s datovou sluzbou a vtedy idem mimo first line firewally ... fungovalo mi vzdy vsetko ... SSH tunel a vlastny VPN server je aj na mna moc a to robim ostudu v IT firme ;)
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Nie je to vec korporatneho firewallu.

Da sa to jednoducho obist pomocou proxyserver.sk
Aj teraz som tu tak.
Nie je to uplne pohodlne ale co uz ked admin na nas zvysoka serie a ani sa nenamahal odpovedat preco/ako.
Používateľov profilový obrázok
Capone
prispievateľ
Príspevky: 303
Registered for: 7 years 5 months

Príspevok od používateľa Capone »

d-s napísal:Nie je to vec korporatneho firewallu.
U teba možno nie... consider yourself lucky. :wink:

K téme: Neviem či toto bolo už reportované, ale nad kategoriou fóra "Vzduchovky" nad tlačidlom "Nová téma" svieti ako keby kvázi príspevok, ktorý sa nedá otvoriť. Bude to nejaký bug: http://webforum.sk/viewforum.php?f=22
Prílohy
Untitled (1).png
sando
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa sando »

Na fore je stary cas
Dakujem
viking286
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa viking286 »

Musis si to sam zmenit v nastaveniach:

/ Uzivatelsky panel / Nastavenia fora / Letny cas je nastaveny: Ano
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Zdravím správcov fóra,
Ešte nikdy sa mi nepodarilo prihlásiť sa zo zahraničia. Často cestujem do Poľska / Ukraina a vždy mi "to" vyhodí chybu 403 Forbidden. Na Slovensku všetko funguje. Viete to opraviť? Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

it's not a bug it's a feature
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Čiže týmto chcete povedať že internetové online fórum je obmedzené len pre užívateľov nachádzajúcich v momente prezerania fóra na Slovensku :x ? :idea: :?: :?: :!: :!: :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Správa fóra"