Výber revolveru

inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Sám mam Taurus, mám tu značku rád, ale vybrať si za tú istú cenu používaný S&W alebo nový Taurus, idem do toho S&W. Teda ak 617tka bude stáť tiež okolo 500 eur.
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Dnes som skusal novy prirastok Taurus 85s, 5 ranovy dvojpalec .38 special v prevedeni nerez, 10 rocna jazdenka v dobrom stave za 250 Evry. Musim povedat, ze za tu cenu veeelmi prijemny gun, skvely uchop aj relativne presny proste spokojnost.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

250 neni málo za 85ku, je ich celkom dosť, dúfam že je fakt v skvelom stave.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa igoros »

Tiez sa mi vidi 250€ vela za 10 rocneho Taurusa
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Rozhoduje stav, nie vek.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Miro389: to je síce pekné, ale faktom je, že Taurus 85 ide štandardne po 150 eur.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Moj skromny nazor: radsej kupit dobre a drahsie nez kupit lacno a trieskat si hlavu (ze konci tlakovka, ze odisla bicia pruzina, ze je k zbrani len jeden zasobnik, atd.). Samozrejme toto sa ukaze az casom.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Tie stare typy 85ky idu po 150, novy typ by som za 150 zobral rad ;)
(ale neviem za aky dal 250)

CZ75 je na bazaroch tiez od 200 do 350.... humoristi aj vyssie, ale ako som pisal, ked je v top stave, tak sa oplati priplatit.

foto nebude?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Rudo: ale ty si často ten tretí prípad, kúpiť draho a ešte si trieskať hlavu :lol:
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Predmetny Taurus sice ma 10 rokov , ale je absolutne nestrielany ! ma vynikajuce opracovnie,minimalne vole, presne casovanie atd. Hocaky NOVY Taurus sa moze ist hanbit do kuta pred tymto konkretnym kusom, a ano ...stary zniceny kus nema hodnotu ani tych 150 €
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa limo222 »

mozno to niekomu pomoze pri rozhodovani:
http://www.gunnuts.net/2014/10/06/why-y ... er-part-1/
elegant_kowalevski

Príspevok od používateľa elegant_kowalevski »

Pekný deň sa praje!

Na tomto fóre som nováčikom hoc ho už niekoľko mesiacov sledujem.

Som obrovským a hrdým fanúšikom revolverov a ako držiteľ zbrojného preukazu A by som si veľmi rád nejaký zadovážil.

Mám na Vás páni dve otázky hoc odpoved poznám asi predom.

Môj dobrý kamarát predáva svoj 15 ročný Taurus 6" 689, je akoby ho teraz vytiahol z krabice. Vystrielaných 250 nábojov.

O 689 tkach som čítal že to boli vydarené Taurusi- akého ste názoru? Oplatí sa investovať? Revolver je v poriadku nebadať na nom žiadne chyby.

Po dalšie mám vo výhlade jazdený Smith & Wesson 686 4" lenže veľmi daleko 1000 km tam a naspäť. Nechce sa mi ísť na blink potreboval by som istotu.. Videl som ho len na fotkách a na fotkách vyzerá úžasne!

Je mi jasné že SaW je oproti Taurusu TOP no ako uvádzam vyššie nechce sa mi len tak lietať po EU. a po dalšie ani vlastne neviem čo všetko obnáša nákup zbrane zo zahraničia.

oba sú v kalibry 357 mag. Revolver by som chcel používať na nosenie hlavne do lesa.. a ak by to bol 4" pri mojej výške a telesnej stavbe ho schovám ako nič :D takže ten by bol asi velmi častým spolucestujúcim.

dalej rád by som ho používal na streľbu /možno súťaž/ inými slovami ho nechcem opatrovať len v trezore ale aj z neho strielať.. a ako sa poznám nebola by to krabička dve za rok ale skôr 20 krabičiek za rok :D..

dík za rady!
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Taurus je dobra znacka, ale SW este lepsia.
Asi tu budes citat vela vela rad, odporucani aj varovani.
Ak je to tvoj dobry kamarat, tak vyskusaj taurusa a kup, casom uvidis ci si urobil dobre.
Ak si nie si isty a nie je to az tak dobry kamarat, zober si zo sebou odbornika ktory Taurusa pozrie a povie ci kupit alebo nie.
Moze sa ti na prvy pokus podarit kupit spickoveho Taurusa alebo aj SW, ale mozes sa na prvy pokus aj sklamat, nikdy nevies.
Pred tymto rozhodnutim stoji vacsina zaciatocnikov.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa ZAlex »

Taurusa 689 mam a som jednoznacne spokojny! s 6 palcovou hlavnou je ale na nosenie dost nevhodny. Do hory na obranu pred divou zverou je to ale podla mna velmi dobra zbran! Vystrielal som z neho cca 1000 nabojov a ziadna zavada. Strielal som aj fabricke (SB,Magtech) naboje , aj prebijance (strely ARES,SIERRA). Ked su dobre naboje, tak presnost je velmi dobra. Najviac sa mi na mierenu strelbu osvedcili .38 Special zo strelou wadcutter. Som s nim uplne spokojny! :|
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa M M »

@archer - zdar, je vzdy fajn vidiet niekoho s podobnou diagnozou :mrgreen:

Asi zopakujem to co uz vela krat bolo povedane - zober si to do ruky a odskusaj. Do Taurusu by som osobne nesiel - prave preto ze som ich mal par v rukach a takisto aj par SWciek a Ruger-ov. Toboz ak ta to chyti a zacnes strielat viacej. Taurus je dost loteria. Nie ze by sa nevyskytovali problemy aj u SW (na novu produkciu sa miestami dost nadava) resp. Ruger-ov (tam boli hlavne problemy s eroziou prechodoveho kuzela pri intenzivnej strelbe plnotucnych navaziek). Ale celkovo ta kvalita - pochopis ked porovnas.

Kedze nepotrebujes nutne malu vec - bud teda K/L(N) ram S&W pripadne GPckovy Ruger.

SW - proste klasika, i ked kvalita novych veci uz nie je co byvala. Pokial sa ti paci SW 686ka (osobne inak nepoznam krajsi revolver nez leskly cierny 6" SW 586 s velkymi drevenymi Magna crienkami) - skus ci nenarazis na 581ku. Je to to iste, oproti 586/686ke ma pevne mieridla. Pokial to nechces na mierenu strelbu na vacsie vzdialenosti, nebude ti to vadit, na 10-15m sa s tym 'akcnejsie' striela velmi pekne. Na nosenie skor vyhoda. Neviem ako na Slovensku, v Cechach sa vyskytovali a vyskytuju bud original ciernene vo viac-menej osuchanom stave (~ 7-8.000 CZK), alebo o cosi drahsie (~10.000 CZK) repasovane s tmavosedou (fosfat?) upravou. Mal som repasovanu 581ku, mala uz zrejme dost nalietane ale zamykanie aj suosost bola bezchybna. Bolo mi na nom jednym manikom v priebehu hodiny demonstrovane ako s par podlozkami vymedzit vole a dosiahnut co najhladsi chod. Ako 'pracovna' zbran na navlacovanie - super. Nie je ti luto ze ju osuchas a strelba je to paradna. Pokial budes chciet ladit spust - na Lkovy SW ram by si mal zohnat podlozky / pruziny bez problemov. Mensia varianta je K-ckovy ram (19, 66). Pokial chces vystrielat par sto nabojov do roka, tak to ustoji tak isto v pohode a nie je to taky velky kus zeleza. Mam 2,5" 66-ku na nosenie, mimo velmi horuceho leta ju schovam v pohode.

Ruger - tank medzi revolvermi :mrgreen:. Mam ich niekolko, strielam hlavne s nimi, nedam na ne dopustit. Pre teba zaujimava 4" GP100 - ci uz nerez (KGP) alebo cierna. Mechanizmus ma o cosi tazsi chod, ale takisto sa da pekne doladit, pruziny na tuning su dtto zohnatelne u germanov. Skus popozerat po bazaroch - mozno niekto nejake GPcko ponuka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"