Výber revolveru

Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

ano, nie su zle, no netreba zabudat ze sa uz dlhsi cas nevyrabaju, a v pripade nudze bude problem s nahradnymi dielmi

ak to chces do suflika a 5x do roka puknut na strelnici tak ho kludne vezmi

ale napr. aj tu spominana Alfa steel stoji nova cca 400e a servis zaisteny
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ta Astra je za tu cenu dobra volba.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Myslim ze stare dobre Astry su o level vyssie ako Taurus, skoda ze je ich tak malo.
friendly_ramanujan

Príspevok od používateľa friendly_ramanujan »

dirty harry
Mam Tautus 82 s 3-palcovou hlavnou a celkom s nim spokojný. Skúšal som ho aj na súťažiach LOS. Presný, spoľahlivý... aj napriek tomu že už dlho jazdený :) Teraz kúpil som si Colt Detective Special (issue 5) na nosenie.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Pridávam link na zaujímavé čítanie o revolveroch Ruger GP100, ale aj Ruger SP-101 a Ruger Super Redhawk...Je tam podrobný popis, ale aj rady, ktoré môžu pomôcť pri kúpe revolvera "z druhej ruky" a nemusí to byť len Ruger. Je to síce v angličtine, ale s minimálnou dávkou fantázie sa dá text pochopiť aj za pomoci prekladača Google. :)
https://gunner777.wordpress.com/2008/08 ... knowledge/
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Caute, zvazujem kupu revolvera Smith and Wesson 686 Performance Center. 7 ranovy s 2,5 palcovou hlavnou. Dole je odkaz na konkretny model. Chcem ho na nosenie a strielanie na strelnici. Je to pomerne draha hracka, tak ak by ho niekto z tunajsich revolveristov mal, pripadne ak ho mal niekto z vas moznost vyskusat, napiste nazor co si o nom myslite. Popripade ak mate nejaku skusenost s revolvermi z tej ich zakazkovej dielne, podelte sa so skusenostami.
http://www.smith-wesson.com/firearms/pe ... -model-686
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

od toho modelu mozes ocakavat kvalitu ale drat pri noseni ladenu chutovku z performance center je zbytocne plytvanie. na nosenie rovnako dobre posluzi aj model z beznej modelovej rady SW.

ako kazdy dvojpalec v 357mag na velkom rame ma vsak aj niekolko "vrodených nedostatkov". hlaven je na 357mag pomerne kratka a vyzaduje si volbu naboja s vhodnym prachom, inak je pri tak kratkej hlavni vacsina vykonu vyplytvana na audiovizualne efekty. 357mag z kratkej hlavne je pomerne hlucna zalezitost a pri sebaobrannej situacii, kde nebudes mat ochranu sluchu, moze narusit koncentraciu a sposobit trvale poskodenie sluchu. je to pomerne velky a tazky revolver napriek kratkej hlavni. pozitivne je ze sa tym padom bude v ruke relativne pokojne spravat pri strelbe a trening na strelnici nebude tortura. negatívom je, ze nosit ho bude muka.

nosil som mensi 2,5 palcovy ruger sp101 v 357mag s 5 ranovym valcom ale z horeuvedenych dovodov som ho pustil do sveta. napriek tomu ze bol mensi, bol na svoju kategoriu pomerne tazky a pri strelbe nebol divoky. aj tak to nebolo ono.

apropo, v dease je aktualne na predaj komisny sestranovy SW686 v trojpalci za 470€. ak by som hladal nieco s kratsou hlavnou na velkom rame, volil by som presne toto.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

kde nebudes mat ochranu sluchu, moze narusit koncentraciu a sposobit trvale poskodenie sluchu.
Presne toto zazil YankeeMarshal s .357, 2" Chiappa Rhino - prasknuty bubienok ...
https://youtu.be/hR69Wy5nMJI?t=4m10s
Unho to bol dovod na zmenu zbrane.
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Napriek vasim radam resp. odporucaniam je revolver uz objednany :D . Az donedavna som mal Taurus 605 s 2palcovou hlavnou a teda mne strielanie .357ciek neprislo nijak hrozne. V pohode sa dalo zvladnut aj jednou rukou. Navyse si naboje nalaborujem tak, aby mi vyhovovali aj co sa tyka energie aj zvladnutelnosti spatneho razu. Skor teda je pravda, ze ten zvukovy efekt bol znacny. Na otvorenom priestranstve celkom OK, ale na vnutornej strelnici bez chranicov sluchu urcite nie. Zas v porovnani s napr. 9Luger to nebolo nejak markantne horsie. Ked bude cas, pomeram aj rychlosti, nech viem aku energiu z toho ide pri normalnej laboracii dostat.
Tak ako tak sa uz neviem dockat. Samozrejme za vase nazory vdaka.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

z revolveru .357 môžeš spokojne búchať náboje 38spec. a máš jemnejšie kopance
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

.. nech viem aku energiu z toho ide pri normalnej laboracii dostat.
Podla nizsie prilozenej tabulky mozes z 2" hlavne ocakavat vykon na urovni podvyziveneho lugru.. (= cca 350- 400J) avsak vratane vsetkych sprievodnych javov vystrelu na urovni plnotucneho 357mag (spatny raz, zvukovy a svetelny efekt ako sa tu uz pisalo).
- neviem co si od svojho nakupu ocakaval, ale toto je to co si si kupil..
- 357micka zacina byt zaujimava pri dlzkach hlavne 3 palce a vyssie ..

tabulka: http://www.ballisticsbytheinch.com/357mag.html
kalkulacka: http://www.shooterscalculator.com/bulle ... energy.php
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

peterson napísal:z revolveru .357 môžeš spokojne búchať náboje 38spec
Spokojne ako spokojne.
Technicky to samozrejme ide, keďže .38Sp vojdú do valca na .357Mag. Ale nie každý výrobca to dovoľuje či odporúča.
Hlavné problémy sú tuším vypaľovanie komôr a zvýšená záťaž prechodového kužeľa (či ako sa to volá).
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ako pises, vyrobcovia to neodporucaju, na druhu stranu, este som sa nestretol s revolverom ktory by na to odisiel..
V KVvZ striela vacsina chalanov (a bab) revolverovu mierenku s Rugrom GP100 (357mag) do ktoreho laduju 148gr WC (38special) a zatial nikto nikdy ziadnu vypalenu komoru nezaznamenal (a to tam tych Rugrov je ako maku). Za sezonu vystriela iba na pretekoch kazdy cca 400ran rocne (k tomu si treba priratat trenink)..
Ja osobne by som ako najmarkantnejsi rozdiel medzi 357mickou a 38mickou videl najma v tom, ze maju rozdielne stupanie drazok = ak v nich rozbehnes rovnaku (148gr WC) strelu rovnakou (38special) rychlostou, 38mickovy vyvrt Ti strelu zastabilizuje lepsie nez 357mickovy = presnost.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

písal som vlastnú skúsenosť. Mám taký revolver a mastil som z neho bežné 38čky i tie kratšie so zapustenou guľou.
Možno taký Miculek pri jeho počtoch rán by revolver zodral, ale bežný užívateľ v našich podmienkach v klude.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Vlastnú skúsenosť nespochybňujem.
Len si to napísal všeobecne, tak aby to niekoho nezavádzalo.

Verím tomu, že kvalitný .357Mag revolver bez straty kvetinky vydrží zopár stoviek .38Sp ročne, aj ak daný model nie je na to výrobcom priamo určený.
Ale sú aj menej kvalitní výrobcovia príp. pondelkové kusy tých dobrých, pri ktorých väčšie množstvo .38Sp môže predstavovať riziko. A pri následnej reklamácii by človeka akurát tak vysmiali.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"