Speed strip - nabíjací pásik

bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Speed strip - nabíjací pásik

Príspevok od používateľa bujny »

Kúpil som revolver a 6 gulí je mi samozrejme málo. Speedloader mi nejak neimponuje ale našiel som Speed Strip - gumený (plastový?) pásik na 6 nábojov. Vyzerá to zaujimavo, celkom skladne - viem si na to predstaviť nenápadné ploché púzdro na opasok. Má s tým niekto skúsenosť? Oplatí sa to? Alebo je to len polofunkčná imidžovka? Je to niekde u nás v predaji?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Filozofia je, ze sa ti naboje nevalaju po vacku, ale ich mas v tom pasiku a vies ktorym smerom su orientovane. Pri nabijani vkladas vzdy dva kusy do dvoch komor a vylupnes ich... Mna osobne to neoslovilo a radsej budem mat naboje na opasku ale je to ciste o mojom pocite. Rozhodne pokial ta neoslovil "speedloader" tak toto ta znechuti..
V Cechach som videl zlepsovaky ked boli naboje "narvane" v pasikoch ku K98, toto riesenie neumoznuje vylupovanie ale len zasunutie jedneho naboja a nasledne vytiahnutie v smere pasika. Cele to dopadne ako kazde nudzove riesenie. Postup je OK pre prvy max. druhy naboj aj ked pomalsie ako tam davat naboje po jednom. Potom sa to cele vzprieci a ako bonus mas doskrabany valec....
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Rychlo nabíjač ma neoslovil hlavne pre veľkosť, toto sa mi zdá prijateľne úzke. Manipulacia s pásikom by samozrejme vyžadovala hodne sušenia ale to je OK.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

OK ale kup si ten silikonovy - gumenny. Neries to tym nabojovym kovovym. Ono to ma svoju logiku - mozes to mat vo vacku a ked to chytis tak vies ako mas naboje postavene.. Predstava rychleho nabitia pod stresom ako pri speedloadery je scestna, na druhej strane lepsie ako to mat nasypane vo vacku...
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Kovový určite nie, nemám rád takéto náhradné riešenia. Čo som pozeral najlepšie referencie má Bianchi Speed strip. Mal by byť z nejakej špeci gumy čo drží tvar, je odolná voči neviem akým teplotám atď. Náhodou na Slovensku to niekto nepredáva?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Výhody a nevýhody ti povedal Erebos presne. Ja som zástanca speedloaderu (konkrétne HKS), už s ním je prebitie oveľa pomalšie oproti pištoli (najmä v tme a podobne), speed stripy čo som skúšal sú ešte pomalšie, nabíjajú sa po dvoch nábojoch. Pochopiteľne stále rýchlejšie ako loviť náboje z vrecka po jednom a ručne ich správne orientovať. Pokiaľ ich silou mocou chceš, tak nie je problém ich objednať cez ebay, posiela ich napríklad ecop, čo som pozeral, dva stoja 8 dolárov, ale poštovné je desať, tak by sa oplatilo ich zobrať viac.

http://www.ebay.com/itm/Bianchi-20054-P ... 3cd740c5ac
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

doporucujem speedloadery Safariland, su vyrazne mensie ako HKS a funguju na zatlacenie nie na otacanie (na uvolnenie nabojov do valca).
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Tu je nový krátky článok na tému speedloaderov, spomína sa tam aj HKS, Safariland a iné.
To len pre inšpiráciu.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Speed stripy ráno došli, za 8 dní z Texasu je fantastická rýchlosť. Skúšal som zatiaľ len tak narýchlo prebíjanie a je to o moc rýchlejšie oproti vkladaniu po jednom, speed loader nemám, tak nemôžem porovnať, uvidím ako sa to bude časom (sušením) vyvíjať. Čo ma prekvapilo bola veľkosť samotných speed stripov, také malinké tintítko. Musím si dať spáchať nejaké horizontálne púzdierko s priehradkou na dva stripy, veľkosti púzdra na zatvárak alebo telefon.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Obrázok
Obrázok
Obrázok

Púzdierko dnes došlo, nenápadné, rovnaká farba a materiál ako vnútorné na lebolber.
friendly_ramanujan

Príspevok od používateľa friendly_ramanujan »

Da sa kúpiť na Slovensku Speed stripy? Čital som že teraz neposielajú poštou doplnky do zbrane do Európy aj keď sa kupovať cez ebay.
bujny
Objednával si to puzdierko na speed stripy v Falco zo štandartneho katalógu alebo osobne na mieru?
Naposledy upravil/-a friendly_ramanujan v 22 Júl 2016, 16:10, upravené celkom 2 krát.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Mne to vtedy poslal asi až ôsmi alebo deviaty oslovený obchodník na ebay.com. Zabalil to do obálky a poslal :D Puzdierko mi šili na mieru, dal som obchoďákovi speedstrip a došlo mi púzdierko aj so speedstripom. A fakturov samozrejme.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

speed stripy som objednaval teraz v stredu z amazon.de - v ramci EU by nemal byt problem s colnikmi (zasobniky nepustaju). Bianchi Speed Strips 580 2er Pack, Schwarz, B580-20054 uvidime ake budu ked dorazia
friendly_ramanujan

Príspevok od používateľa friendly_ramanujan »

ketchup
Ďakujem! Objednal som si teraz aj ja.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"