České revolvery Alfa-Proj

inspiring_galois

České revolvery Alfa-Proj

Príspevok od používateľa inspiring_galois »

takze ma z vas niekto skusenosti s tymito revolvermi? prosim vas pozrite si nejake z radu predajných na ZP ráze 22WMR, 357. alebo 38.
ja mam doma flobertku od nich 6 palcova hlaven dost presna a este puzdro tiez od nich ma krasny dizajn no proste opracovanie je perfektne
inspiring_haslett

Príspevok od používateľa inspiring_haslett »

488: O aký revolver by sa malo konkrétne jednať? V streleckej revue som čítal nejaké názory na revolvery Alfa. Alfa steel je celooceľový, potom robia niečo zo zliatiny tie sú ľahšie, no 357 by chcelo skôr celooceľový revolver. Osobnú skúsenosť s výrobkami Alfa proj nemám, ale 38 spl. poprípade 22 LR by mal byť OK aj zo zliatiny. Skôr by som sa obával kvality v kalibri 357 mag. Na českých streleckých fórach je o týchto revolveroch dosť popísané.
inspiring_galois

Príspevok od používateľa inspiring_galois »

no tak malo by sa jednat a 357 alebo 38, 4" alebo 3", tan 3" asi skorej a pocul som som ze 38. v pohode staci a 357. moze vlastne preletiet cez cloveka a pokracovat dalej a tak by si ohrozil zdraviae alebo aj zivot zucastnenych osob
inspiring_haslett

Príspevok od používateľa inspiring_haslett »

488: Áno na človeka stačia. Ak pôjdeš do lesa, stačí vymeniť náboje za 357, alebo ak si budeš chcieť zastrieľať s 357. Myslím, že stojí za to kúpiť radšej niečo kvalitnejšie. Aj v komise nájdeš dobré kúsky za slušnú cenu.
inspiring_galois

Príspevok od používateľa inspiring_galois »

tak dik za odpoved lebo vsetci ostatny tu mlcali
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Zdravím páni, mňa osobne by zaujímala uvedená značka revolverov ALFA steel - vraj sú ocelové a mali by toho o veľa viac vydržať ako tie ich liatinové HOLEKy. Ja ale rozmýšľam teraz o nejakom revolvere v kalibri 22 LR - mal som na muške Smith & Wesson model 617 alebo 317 ale tie ceny sú pre mňa nedosiahnutelné momentálne a ja si už vážne chcem zastrieľať s vlastnou 22kou. Preto by ma veľmi zaujímali skúsenosti s kvalitou revolverov ALFA STEEL v kalibri 22 LR. Píšte prosím, lebo ja rozmýšľam o kúpe ;)
RisoP
prispievateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17 years 7 months

Príspevok od používateľa RisoP »

Ja osobne vlastním ALFY dve. OBE SÚ ALFA STEEL. Jedna je v 22 lr. a druhá v 9 mm Luger 4-palce. Rovnako veľké a približne aj váhovo rovnaké. Strieľal som aj z 357 mag. Sú celooceľové, kvalitne spracované-podľa mňa aj v slušnej cenovej relácii, čo je veľké plus. Sú dostatočne presné. (9mm na 20m 4 cm) Len trošku mám výhrady ku chodu spúšť. mechanizmu. Je možné ho doladiť. Podotýkam, že na to príde len skúsený užívateľ. Ak strieľaš ročne okolo 5-6 000 rán, tak Ti bude slúžiť cca 4-5 rokov. Ak nie ľahko si vypočítaš životnosť, čo nemusí byť ale na stopro.
RisoP
prispievateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17 years 7 months

Príspevok od používateľa RisoP »

Ešte ku tomu počtu rán. Pri 22lr to neplatí vôbec. Tam je to nekonečné.
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Fuuu to mi odľahlo s tými 22 LR :D - lebo už som začínal byť sklamaný :lol:
Na 9tky mám inú "búchačku" :wink: ktorú by som nedal za nič na svete z ruky.
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

A ešte jedna otázka - čo vybrať? čierny alebo chrómový? čo vydrží dlhšie? osobne som toho názoru, že zbraň by mala byť čierna, ale tak revolvery sa mi vždy páčili aj pekné lesklé.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Mal som dva kusy revolverov od Alfa proj.Ten isty typ jeden cierny druhy chrom.Chrom je nadherna imidzovka len po strelbe je hrozne spinavy.Niektore typy nabojnic idu tazsie von,bud stare rexy alebo celkovo SB.Super hracka za super cenu,ako pise Riso aj v zinkovej zliatine v 22.lr vydrzi vecne.Jednocinne spustanie kus od kusu je rozne ale po case sa zabehne na pomaly tercovy chod,DA-nic moc ale to su Holky tym zname. :wink:
friendly_volhard

Príspevok od používateľa friendly_volhard »

dobry vecer, chcem vas poprosit o skusenosti s rev, alfa steel 2241,diky
friendly_volhard

Príspevok od používateľa friendly_volhard »

cau strelci, nik mi neporadi ani neodradi od steel 2241, ako striela na 30 m, ake naboje a muchy, poradte začinajucemu ... diky
friendly_volhard

Príspevok od používateľa friendly_volhard »

dnes mi prisla 2241, po 100 s&b čistim a hlaven uvolnena 2 mm... myslel som ze ma šllak trafii.....nikdy viac česke ruce....
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

:shock: to vážne?! Hlaveň sa uvolnila??? :shock: bože ja som vážne uvažoval, že si presne tento model Alfy kúpim budúci týždeň, ale keď toto čítam tak mi až mráz behá po chrbte. No tak poraďte niekto skúsenejší, kto máte skúsenosti s týmito revolvermi - je to častá vada? Alebo má len cargo smolu na kus? Krucinál a ja, že revolvery kalibru 22 LR sú no problemo... :cry:
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"