České revolvery Alfa-Proj

gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Podľa toho =10/8=1.25
Podľa mojich výpočtov a podmienok ktoré som zadal vychádza 1.6mm.
A na vertikálne 1.2mm. Ale ! Ako píšem podľa zadaných podmienok... Keď rátam s menším M závitom . Menším stúpaním . Tak to bude ako píšeš . Vzorce poskytnem ,je to univerzálne na všetky otvorené mieridla , ! Len správne zadať vstupné parametre.! Čisto vypočítaná nominalna hodnota! .
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

10cm= polomer čierny terč.
8=klikov ako píšeš.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

najjednoduchsie je overit si to v praxi:
- strel 3 rany
- daj 10 klikov do jedneho smeru
- strel 3 rany
= odmeraj ako su od seba vzdialene stredy tych dvoch nastreliek a videl to poctom klikov
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

:D
Jasne... Ja som chcel čisto teoreticky. Bez toho ze nieco vystrelim a spomeniem strelnicu.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Takže už aj ja patrím do Alfa Steel klubu :D
Po takmer dvojročnom úsilí som konečne zohnal Alfu a pre istotu som kúpil rovno dve!
Jednu v .22 LR predovšetkým na tréning kvôli cene streliva, ale aj na mierenku a druhú v "osvedčenom" terčovom kalibri .32SW Long. Obe sú terčové modely s anatomickými črienkami.
Prvé dojmy - veľmi dobré.
Streľba z pištole mi veľmi nejde, som revolverový typ, toto je presne to, čo som hľadal - ťažký čiernený terčový revolver s dobre navrhnutými mieridlami. Spúšť je nastaviteľná, nastavil som ju na asi 1mm chod, číže si ju ako hovoria Česi "namáčknem", a potom stačí troška zvýšiť tlak ukazovákom a dôjde k výstrelu. Vyhovuje mi to viac ako typ spúšte, ktorá sa "nehýbe" a musíte na ňu viac tlačiť a zvyšujete tak riziko strhnutia zbrane ...
V 22ke má tento revolver v podstate nulový spätný ráz, hmotnosť zbrane ho všetok absorbuje.
V .32 SW už niečo cítite pri výstrele, ale nie je to žiadny kopanec, len vám trocha nadskočí ruka.
Takže už len trénovať a trénovať :D
A ešte by som sa chcel poďakovať Adrianovi a Theplakymu za cenné rady a tipy ohľadne tohoto revovleru :P
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

;-)
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Parada.
Gratulujem, nech sluzi Alfa minimalne tak dobre ako mne. :)
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Theplaky
Myslím že chyba tvoj email v tvojom profile . Neviem ti tak poslať správu .
Skús ty mne . Zverejňovať svoje adresy zbytočne nechcem...
Gabriel.
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Po úspešnom "pokazení " hlavne (nerozpisujem totu) , koncom mája som poslal celý revolver do opravy po predbežnom dojednaní s Alfa podnikom . Oprava prebehla aj s transportom odo mňa a ku mne do mesiaca a pol. Platil som veľmi malo (nie je to predmetom témy , ale neskutočne lacno) . Obsahom opravy bolo spravené: výmena hlavne , výmena púzdra hlavne (šesťhran čo majú sport verzie nasunuté priamo na hlaveň) , spúšť, kolíky , skrutky , pružina spúšťacia , západky bubna a jeho pružinka . Týmto spôsobom len chválim Alfa-proj podnik , za veľmi rýchle dodanie a opravu môjho šport revolvera. Obrovská výhoda že na blízku máme takýto zdroj .
int. stránka \http://www.alfa-proj.cz/ .
Po nastrielaní späť na svoje nastavenie , som spokojný .
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Gabi tu zavadu na hlavni si si sposobil sam alebo za to mohol vyrobca? (prosim upresni nech vieme ci to bola chyba z vyroby..)

Inak vcera som videl alfu 3863 s odlahcenim - pod hlavnou boli vyfrezovane 3 pozdlzne ovalne otvory, asi 3cm dlhe. Vraj to tak alfa teraz robi..
Mne osobne pocitovo vyhovuje viac ta verzia bez odlahcenia, ale mozno je to len sila zvyku.
- majitel tej odlahcenej alfy tvrdil ze v Brne pracuju na nejakej sportovej(sej) spusti.

..inak vcera na kvalifikaci KVvZ v Cacove brali alfy 1,2 a 4te miesto.
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Defekt v hlavní som pôsobil ja sám . Smaterialom alebo s revolverom to nemal žiadnu súvislosť. Viac osobné.
O tej odľahčenej verzii hlavní som nepočul,nečítal nič. Videl som v ponuke v bazári , ale si myslím že to bol len amatérsky pokus. Nie je žiadny dôvod lahcovat. A práve takýmto spôsobom. Pre ľahšiu verziu revolveru , pri hlavní, Alfa núka iné typy. Čo sa týka spúšte a črevá pod " prikrývkou", to je maturita celá.
Keby sa to zacalo prepracovať a trochu spresniť cena by šla rapídne vyššie. Takto jednoducho trochu voľne ale predsa samozatlacene uložené súčiastky dávajú excel výsledky. Tu som len poukázal na vynikajúci servis a spoluprácu "športovej obce " s ochotou výrobcu. Všetky dierky sú len mojim výkonom v terci už aj preto lebo valčeky prebijam sám.
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Ako fotka je vydarená,ale ten pocit z neznámych čo asi potom príde , neboli ukludnujuce.
Prílohy
180526_204027.jpg
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Bez vysvetlenia že o čom to je , to veľa nepovie . Vyzerá pekný obrázok , z endoskopickej kamery.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Zohnal som Alfu z druhej ruky a som velmi sklamany. Revolver nevyzera optrebovany, vole som kontroloval, vyvrt skvely. Pan z Martina (nejaky vojak vo vysluzbe)co mi ho predaval mi tvrdil ze s nim žiadne problemy nemal a nema, tak neviem. Zo zaciatku to strielalo aspon tovarenske strelivo, potom blokovalo aj to. Pisal som o tom aj na strelectvi.cz. Je to model 9 mm Luger (taky som vzdy chcel) s kratkym valcom. Na tomto fore som sa rozpisoval o pataliach s vyrobou streliva. Pomaly sa s tym "serinkam" ako s puškovym na daleku strelbu.
Blokuje otacanie valca. Ked ide náboj do pozície na vystrel tak sa tam zasekne a nejde otocit valec. Jedine mu treba rukou pomoct. Neviem ci ma ten pan o........al a predal mi schvalne zmetok, fakt netuším. Nuž aj o tom je revolver. Keby nebol taky problem zohnat Alfu tak sa na to vykaslem a kupim si novu. Len s Alfami ke to....vsak viete ako.
Volal som do AlfaProj a udajne je problem v časovaní valca a mam revolver poslat do Alfy na servisny zasah. Zajtra idem do Nitry Fraňovi. To je legalna a jedina cesta ako to tam dostat. Budem informovat ako spm pochodil
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

....uvidíme....údajne majú špičkový servis. Telefonáty a ochota na druhej strane to zatial potvrdzuju.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"