České revolvery Alfa-Proj

Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Daj potom vediet ako si dopadol.
Pocul som o problémoch s Alfami v kalibri 9 Luger.

Na druhej strane , ja vlastnim Alfu Steel v kalibri .32 SW Long a ziaden problem. Revolver dokaze vyhravat sutaze v mierenke na 25 metrov na medzinarodny pistolovy terc. Zatial som nemal ani jeden technicky problem.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Bol som u Fraňa. Zbrojar revolver rozobral a identifikoval súčiastku ktora bola poškodená a dokonca bol viditelny pokus o jej neuspesnu opravu a stopy po nastroji. Nakoniec u Fraňa objednali novu suciastku a tú mi pošlú a dam si ju zbrojara vymenit a hotovo. Smutny som len z pristupu toho pána z Martina ktorý ma zjavne oklamal a zatajil mi poruchu. Bývalí dôstojník vo vyslužbe.
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Scandium, daj prosím pár fotiek. Bude to oveľa jasnejšie.
Apropó. Na jednej súťaži vedľa mňa strieľal obojruc na 50m . Z 4" alfi 9mm Luger SB . Z desiatich osem bolo v 10. na zelený kvvz terč , tu fotku ešte mám. Neprikladam nemám copyright. Pochybujem že by od toho sa našlo niečo lepší, lacnejšie určite nie.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Aj ja som max spokojný s presnostou. Hlaven je OK pytal som sa. Len ta suciastka v spúšťovom mechanizme. Je to nejaka sučiastka co ma v sebe nejaku plastovu vlozku ktora sa rada vybeha a robi problemy. Treba ju vymenit za novu. 20 euro.
Mrzi ma pristup toho pána. Okrem toho do revolveru zasahoval
Čo potvrdil aj mi ukazoval zbrojar. Ten inzerat je stale na Armybazare
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Prosim davaj fotky, aká plastová súčiastka ? Ktorý "macher" tam dáva plast do revolveru ? Alfa steel má rovnaké črevo pre všetky rev a kalibre . prípadne s aspýtaj pána Sefčíka z alfaproj. Osobne mám s ním a službou alfa výborne skúsenosti . LEN keď raz nemajú vyrobený tovar v Alfaproj, tak jednoducho nemajú čo poslať :) . Proste úzky profil a Slovensko (aj Česko) je malý trh.
...
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

To by zaujimalo aj mna ze ktora suciastka ma v sebe plastovu vlozku.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Mám tušenie že viem ktorá to je. Staré Holky mali plastovú vložku v "páčke" ktorá otáča válcom. Niečo na spôsob klzného ložiska. U flobertov to Alfa tuším stále tak má, možno aj u lugrových revolverov...
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Ano bola to taka páčka čo išla zhora nadol ( alebo naopak) zbrojar ju vybral a ukazal mi to vydraté očko ktore sa navliekalo na čap alebo osku. A ta páka ovláda valec a na tej oske sa kývala a mala velke vole. Zial foto nemam. Chalan od Frana to vymenil za kus z ineho modelu ale nešlo to. Tu staru suciastku som nechal v Nitre a v zbrani mam tu novu. Ked príde objednany kus skusim to odfotit ked to bude zase rozoberat. Ja do revolveru zasahovat nejdem.
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

Páni otázočka:
Rev. Alfa Steel 3530, 3", .357Mag.
Viete odporučiť nejaké rýchlonabíjače?
Bude pasovať napr. Jet Loader H. Seidler veľ. L, čo používam do Rugera?
Frankie
prispievateľ
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa Frankie »

Nevie niekto ako pokračuje vývoj, prípadne výroba revolverov Alfa-Proj v kalibri 7,62x25?
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

treba tam zavolať. Veľmi ochotná firma na takéto veci. Mám s komunikáciou s nimi výborné skúsenosti
gun_man
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa gun_man »

Zdravím vedeli by ste mi poradiť ?
Mám revolver Alfa 3541 a z času na čas sa mi vyskytne taký problém, že sa mi nedá strieľať nakoľko neviem ani stlačiť spúšť na výstrel v režime DA, ani natiahnuť kladivo na streľbu v režime SA. Jediné čo pomôže je zatlačiť tlačidlo na vysunutie valca a z pravej strany silno udrieť dlaňou, lebo valec nejde von. Podľa môjho názoru sa asi jedná o problém s úderníkom, ktorý robí dosť zvláštne jamky na zápalke - vyzerá to ako malý kráter. Na žiadnej zbrani čo som mal doposiaľ neboli také zvláštne otlačky úderníka . Okraje toho krátera sú vystúple nad spodnú hranu nábojnice. Na ukážku prikladám pár foto, ak prebehnem tyčkou šraubováka po dne nábojnice cítim, že najvystúplejšie je okolie miesta dopadu úderníka. Pričom na plnom náboji necítim žiadnu prekážku, takže sa nemôže jednať o slabé zalisovanie zápalky. Strieľam iba fabrické Sellier Bellot FMJ.
Prílohy
IMG_20200601_204653.jpg
IMG_20200601_204554.jpg
IMG_20200601_204518.jpg
IMG_20200601_204451.jpg
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Nezostava Ti vzprieceny posunovac valca? (ta "rucicka" ktora sa pri stlaceni spuste opiera o rozetu na zadnom cele valca).
Odsleduj si ci sa Ti to stava nahodne pri ktorejkolvek komore, alebo ci ten problem nastava len pri jednej konkretnej.
gun_man
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa gun_man »

Dobrý postreh, vďaka. Ja som bol v tom že je to na 100 % úderníkom zle preliačená zápalka, ktorá sa zadrhne o rám pri otvore na úderník.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Takove otisky na zapalkach se delaji, kdyz je dira v ramu pro zapalnik moc zahloubena. Zapalka "natece" do toho zahloubeni.
To, ze se Ti sem tam nechce otacet valec a nejde ani vyklopit se muze, nebo mohlo stat, ze se pri strelbe zpetnym razem vysunou strely z nabojnic ve valci a ty pak drhnou o ram. Az se Ti to znovu stane, tak jeste nez zacnes vyklapet valec uderem, tak se poradne podivej, jestli strely nedrhnou o ram. Pripadne pak po vyklopeni valce zkontroluj spicky strel, jestli tam nejsou stopy od drhnuti o ram.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"