České revolvery Alfa-Proj

Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Chlapi radia veľmi múdro a tak ja len dodám maličkosť :wink: - podľa tvojho bodu 2 (predpokladám, že by si chcel mať pištoľ) kúp si použitý Glock 17/19 (najpoužívanejšiu pištoľ vo všeobecnosti v našich končinách zo "západných" zbraní) - ten určite nikdy nezoderieš aj keby si si chcel budovať návyky rokmi streľby tisícok rán. ALEBO ak by si chcel klasiku tak nejakú tú ČZ 75B alebo D Compact tiež nájdeš za ceny cca 200-400€ a sú to solídne zbrane a máš účinný a pomerne lacný náboj (druhý najlacnejší po malorážke). ALE ak si zástancom revolverov (čo ja na nosenie veľmi schvaľujem :wink: ) tak naozaj skús ten Alfa Proj - len nekupuj prosím ťa používaný, PRETOŽE Alfu kúpiš NOVÚ za cca 300€ a máš na ňu 2 roky záruku, čiže obavy o servis ti odpadajú, pretože po tých 2 rokoch budeš mať myslím návyky vybudované a môžeš ju predať ešte stále za podobnú cenu ako si ju kúpil. Toť moja rada ako človeka čo mal pred 3 rokmi podobné plány ako ty a odvtedy mal HK P30L, Glock 19 gen 3, Alfa Steel 2241, Sig SP2022 a teraz mám Glock 19 gen 4 a Glock 26 gen 3 a som spokojný a nosím skoro každý deň :D
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa sego13 »

"zopar tisic nabojov" mi pride strasne velke mnozstvo ... uvidime

Ok, kazdopadne tych 1000 - 2000 by mal vydrzat aj zliatinovy Holek, nie?


EDIT: Yuri, v neposlednom rade ide o peniaze, davat 300 eur na "naucenie sa" mi pride vela, preto nejaka "jazdenka" za 150 evry

A novy Holek stoji viac ako 300 (ak sa nemylim)
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

1000 nabojov vystrielas ani nie za rok, pricom ani to nestaci, aby si sa naucil zbran perfektne ovladat a pouzivat... no a ked Ta strelba chyti, tak tisicka pojde za dva mesiace..
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

V poriadku, tak teda nám osvetli čo si predstavuješ ako to tvoje číslo 2 a my sa už vyjadríme a prispôsobíme ;)
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa sego13 »

Cislo 2 je pistol luger ... od uja Kuracinu (alebo iny pekny kompaktny luger)

co je ale trosku dost OT kedze sme u alfa-proj revolverov :)
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Podla môjho názoru.....ak chceš ako 2 pištoľ.....tak ako 1 tiež pištoľ.
Predsa získať návyky na revolver a nosiť pištoľ :roll:
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa sego13 »

Pistol nosit nebudem, ta bude len na strielanie ... nosit chcem prave tu 1. zbran
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Ak chceš nosiť tú prvú zbraň, tak sa do nej neboj investovať viac :!:
Predsa na nosenie kvalita a spoľahlivosť :wink:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Sego tvoj prístup sa mi páči, ale aj tak na tú prvú zbraň dávaš trocha málo peňazí. Holek je naozaj núdzovka, časovanie valcov tam pri kvalite materiálu odíde veľmi rýchlo, tam si naozaj pár desiatok eur priplatiť a zobrať niečo typu Taurus 85 v .38 special ak to chceš neskôr nosiť alebo iný 4 palcový Taurus ak to nosiť nechceš. Ale uvedom si, že skoro všetky náboje čiže revolverové .38 special/.357 magnum a aj pištoľové 7,65 Browning, 9 Browning sú cca 2x drahšie ako klasika 9 luger. To znamená, že keby si teraz kúpil jazdenú Kačenu (cca 250 eur) a vystrieľal z nej cca 2000 rán tak si na lepšej sume než s jazdeným Holekom za 150 eur a tým istým počtom rán. Ak je 250 eur príliš, tak aj za 150 eur sa dá kúpiť 9 luger pištol, síce sú to tie najhoršie kúsky na trhu typu CZ 100/110 alebo kópia Sig Saueru 228 od Norinca alebo nedávno bola za túto sumu v Dease jedna Smith and Wesson pištol (hnusná na pohľad,ale účel by asi splnila,), potom aj najlacnejšie 9 luger Taurusy (tiež hnusné). Nevýhoda týchto zbraní je hlavne ich spúšťový mechanizmus DAO, ale ich životnosť bude vyššia. Prípadne ešte Walther P1 by sa dal kúpiť za takúto sumu. Ale úplne ideálne kúpiť jazdenú Kačenu ak má byť tvoja ďalšia zbraň tiež Kačena.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ked sme pri teme ceske revolvery Holek dam par postrehov s praxe.Mal som ich 3ks,jeden v kalibri 38.spl 3-palec,zbran strielala na 25m do cca 10cm rozptylu a to nemala stavitelný cielnik.Zivotnost pisu min.5000ran,su pripady ked praskli ramy,ale skusenejsi určite vedia ze na trhu su naboje 38.spl vyrabane ako standart a maju tabulkove hodnoty slabsej magnumovej laboracie alebo +P,+P+.Dalej dva ks 4-palec 22.lr vsetky s ramom zo zinkovej zliatiny-ludovo povedane hovnokov :twisted: s revolverov som vybuchal cez 10tis ran bez najmensich problemov,par problemov vznikalo len pri pouzivani nabojov starych rex ze ich neslo vytlacat s valca.Takze revolvery si svoj ucel splnia a aj pri zinkovej liatine slusne vydrzia,alternativa pri pouzivani raze 38spl. je naboje kupovat za slusnu cenu lugerov,aj to sa da že :?: Takže ja mozem revolvery na zaciatok doporucit :!:
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

Rasto ale .22LR nemozes porovnavat, to je slabucke strelivo. ani presnost, s revolverom bez mieridiel som pravil cca 5 cm kruh na 20m a to neviem strielat. Presna je viacmenej kazda zbran a na obranu nepotrebujes presnost puskoveho streliva z rozptylom 2 cm na 500m. inak radsej by som isiel do ojazdeneho Rugra SP101-celokov a vydrzi niekolkonasobne viac ako Alfa. Inak revolver na nosenie jednoznacne schvalujem. par tisic ran sa da ale vystrielat do par mesiacov ak to niekoho chyti :D
s novym STI som spravil za par mesiacov 2000 .45tiek, tak so bol z neho paf.

edit: alebo doporucujem medzistupen nejaky Taurus
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Holek robia aj alfa steel prakticky nezničitelne :wink:
RisoP
prispievateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17 years 7 months

Príspevok od používateľa RisoP »

Presnejšie HOLEK je len zinkova zliatina(ocelovy HOLEK NEEXISTUJE). ALFA STEEL je ocel. (len a len) :-)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Sego: čo vidím tvoj podpis, tak si nejako zmenil tú svoju vysnívanú zbraň. :)
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa sego13 »

Ano Zoidberg, je to sice OT ale ano ... Walther ako zbran c.1 ostane v trezore a po nacviku kupim drahsiu na nosenie

EDIT: samozrejme sa poznam a este sa to zmeni asi tak 17-krat :roll:
EDIT2: offroad si kupujem uz 2 roky
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"