České revolvery Alfa-Proj

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4834
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa yarco »

sego13 napísal:Pistol nosit nebudem, ta bude len na strielanie ... nosit chcem prave tu 1. zbran
IMHO to úplne zbytočne sám sebe komplikuješ.

Na jednej strane sa snažíš čo najviac znížiť rozpočet na zbraň a strelivo, čo chápem.
Ale na strane druhej si už teraz, bez akýchkoľvek skúseností, rozhodnutý, že kúpiš 2 zbrane na dva rôzne účely, a tiež tomu prispôsobuješ rozpočet.

Moja rada - kúp si za normálne peniaze jednu slušnú zbraň v Lugri, s ktorou budeš trénovať základy a neskôr bude vhodná aj na nosenie. Vydrž s ňou rok/dva/tri a uvidíš, či a ako sa zmenia tvoje požiadavky.
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa sego13 »

yarco,

a skusis aj dat nejaky tip na "slusnu zbran v Lugri za normalne peniaze, ktora bude neskor vhodna na nosenie" ?

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Čo su podľa teba normálne peniaze? Aká je hranica?
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

V tomto s Yarcom súhlasím. Ešte by som z vlastnej skúsenosti doplnil že semikompakt. Napr GP P1 alebo G 19 sú za rozumnú cenu.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Sego: a takisto aká je hranica nositeľnosti? Tu na fóre sú ľudia ktorým nevadí nosiť každodenne full size zbraň, ale takisto ľudia ktorým aj Glock 26 príde príliš veľký a nosia jednoradé subkompakty v 9 Browning krátky.
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa sego13 »

Ok, navrhujem skoncit tento OT u Holeka, ja si to este necham prejst hlavou (nie doslovne :) ))
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa dano »

Mam prosbu, vie mi niekto odporučiť predajňu, najlepšie niekde na strednom Slovensku, ktorá má v predaji revolvery Alfa-Proj. Ideálne by bolo keby boli aj nejaké vzorky na predajni ktoré by sa dali „ oslintať“.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

RV (kraj východného :wink: ) Barkai, objednáva, ale na predajni má svoj športový 5 palec.
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa dano »

Miro: vďaka za info.
vigorous_brahmagupta

Príspevok od používateľa vigorous_brahmagupta »

Mam Alfu 831 cal.38 v chrom prevedeni uz roky a bezproblemov.
Chrom spinavy podla typu naboja.
Katastrofa bola strelivo Prvi Partizan,to tam uz nikdy nedam,nevedel som sa na chrome pri bubienku docistit konca.
Ked opomeniem fakt okolo ceny nabojov(38special),tak pekna a presna zbran.
Ziadne vole ani vyhrkanie za dlhe roky.
Za seba len odporucat mozem.
knot
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa knot »

ma niekto alfu v 357? ako ste spokojny ? vdaka
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

ahoj boys.
tak som čerstvým majiteľom Alfe steel 3263 sport 6" a .32sw long caliber, čiernená s drev črienkami , očakávam spoľahlivosť , presnoť a pohodové používanie , kto sa so mnou podelí so skúsenosťami, ktoré už má alebo ešte nemá . Po dlhšom analyzovaní som sa takto rozhodol . a budúci týždeň idem na strelnicu si dať prvých panenských terčíkov .
Prílohy
alfaste 3263.png
alfaste 3263.png (32.65 KiB) 8825 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Kupil si velmi dobre. Tuto alfu (3863 Steel Sport) mam tiez, len v 38micke. Strielam s nou Trojboj v ramci KVvZ a som velmi spokojny. Keby som mal nakup zrealizovat znova tak si kupim to iste len v 32ke ako Ty. Na tercove ucely ma v SA rezime trosku tuhsiu spust, povodne som to chcel nechat prelestit ale nakoniec som to nechal tak ako to bolo. Velmi mi vyhovuju aj mieridla - vysoke s velmi tenkymi svetlami, bez zvyraznovacieho ramceku. Jedine co som menil boli pazbicky koli pravidlam. Pre Alfa-Proj ich vyraba ceska firma Klinsky (http://www.klinsky.cz/stranky/203.php) .. v ponuke maju viacero typov aj materialov. Ak budes chciet rychlonabijace mne na 38micku sedia od fy HKS model 10 ( http://www.google.sk/search?q=speedload ... cUCh0w0w9c)-zozenies ich napriklad v podnikovej predajni alfa-proj.
- ak Ti ide o presnost ako pises tak Ti potvrdzujem ze ta alfa presna je

Smiem sa spytat kde a za kolko si ju kupil? (Ja som si pre nu bol v Cechach a kupil som za cenu ktoru ma Alfa-Proj na webstranke).
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Mam presne to iste v rovnakom kalibri .32 SW Long.
Je to velmi presna zbran, mieridla su vyborne. Pouzivam to na mierenku. Predtým som na mierenku pouzival X-Calibur od GP. Po zmene zbrane sa moje vysledky rapidne zlepsili. Kupil si dobre. :)
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

theplaky, adrian, ...
vdaka, za povzbudive slová , tiez som si dal poradit od jedného pána ktorý striela mierenku kvvz a aj iné issf a podobne presne toto mi poradil alebo z inej stáje lenže tam už je cena v nebesách ku naším prijmom a zbitočne ... pripomínal si tú pažbu , na ktorý predpis si myslel že nie sú celkom vyhovujúce a potreboval si to zmeniť . Mne na prvý hmat pocitovo je mohutný ale ked si to poriadne chytím a zamierim tak je veľmi skvelý a len ukazovák "môže" v lučíku spúšťať . Mám ešte cz75ts na čo ale neviem prijsť na chomut/ na koreň veci , neide mi to z toho , a preto som prechodne zväčšil objem pažby a uvidím na strelnici ako mi z toho pojde :) ! . Kúpa alfy steel bola realizovaná na SVK v Košiciach na Južnej triede . cena bola si myslím katalógová 540,-€ komplet s kufríkom potvrdením a bločkom. Ale predtým som sa informoval v čechách o presne tomto modeli v cal ( .38 sp. alebo .32 sw l. ) a odpísal z alfy Brno , že je jedna v AFG v cal .32 , tak som poprosil aby mi stiahli do KE, trochu som čakal ale mne sa to veľmi pozdáva , hoci sa na to pozerám už 2. týždeň no nie a nie sa dostať na strelnicu. Prípadne by som dal ďalšiu otázku aký typ a odkiaľ beriete
.32-ové včeličky do toho ? pažbu by som zbytočne nechcel meniť keď tak by som trochu upravil tento originál , niekto mi to aj písal/hoviril že to užívatelia aj robia (ale ešte neviem kritéria , podľa mňa môže byť problém s dlžkou zbrane ale tvarom ?! no neviem , a tú spodnú podporu v tvare C na dlaň som odskrutkoval ), . Po úprave dobrúsením by som znovu naolejoval.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"