České revolvery Alfa-Proj

gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

theplaky ,
vdaka za nápad s rýchlonabíjacom , dobrý nápad , odpadne stres na strelnici s manipuláciou nábojov. je dobré hned dva kusy si zobrať :) však ? napr. pre 2x6 na 12 +1 .
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ano-rychlonabijace mam dva kusy .. prave koli tym nezmyselnym 13ranovym polozkam ktore su na Trojboji KVvZ.
- s tou povodnou sportovou pazbou ti budu rychlonabijace fungovat bezproblemovo, ale ked ju zmenis za nejaku pazbu sluzobneho typu moze sa Ti stat ze ti bude lava crienka pri zasuvani rychlonabijaca do valca trochu zavadzat (= do komor vopchas len cca prvych 10mm nabojov) - pouzitelne to je, ale ak chces aby ti tam tie naboje vbehli cele nevyhnes sa jemnemu dopilovaniu v oblasti opory palca silnej ruky (teda aspon na 38micke to takto je - na 32ke mozno tento problem mat nebudes).

Neviem aku disciplinu s tym hodlas strielat.
- na tie klasicke sportove v ramci SSZ je ta pazba vyhovujuca a OK (..sportova pistol 30+30)
- na Trojboji SZvZ kriteria na pravidla nesplna (budes ju musiet vymenit, odsrobovanie tej opory dlane nestaci) - ja mam tuto: http://www.klinsky.cz/stranky/20309_1.php (nelakovanu, aby sa nesmykala)

Strelivo si robim sam-pouzivam vyhrane strely typu Wadcutter.
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Vies to upresnit , (ktorí je ten bod alebo odstavec pre Kvvz ) kvoli comu pažba je nevyhovujúca ? okrem toho že dám podporu dlane spodné C drievko dole ? Je tam niečo o obopínaní ?
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

http://www.szvvz.sk/smernica5.shtml?lang=sk
- bod 3.9
- ak mam spravne informacie vadi im najma ta plocha lava strana pazby a potom bobri chost ktory je sucastou pazby (a nie ramu zbrane ako pri pistoliach) a poskytuje ti "dodatocnu oporu". Skratka ak sa chces vyhnut problemom prepazbi to-za DQ pri prejimke zbrani Ti to urcite nestoji.

Tak peknu pazbu ako na tom mas teraz by som nehyzdil-odloz ju do suflika, mozno ju este niekedy vyuzijes a kup si novu pazbu od klinskeho (posielaju aj na svk).
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

OK , fajn. Beriem a vdaka . tak idem objednať . Hoci medzi nami ešte s jedným členom tech. komisie dopisujem, lebo tie predpisy ako píšeš a ako aj ty pociťuješ nie si si istý, tak preto tá odvaha k pokušeniu z mojej strany a aj preto tá snaha o sebapresvedčení . Ale niečo si vyberiem vraj aj tu v KE niekto robí pre rev. drev. črienky , ku tým predpisom sa ešte ale vrátim na inom fóre. podľa mňa ale aj nie len mňa sú nepresné a má veľa medzier, chýba výklad s príkladmy a nákresmi .
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ja to tiez pouzivam vyhradne na mierenku. Za tym ucelom som to aj kupoval, u nas je dlhorocna mierenkarska tradicia a vsetky kluby v okoli robia mierenkarske sutaze kym az kym sa vsetci nevystriedaju. Cize je to pekna mierenkarska sezona pocas roka. :)

Strelivo pouzivam SB .32SW Long - typ strely jedine Wadcutter. Na terci su potom zasahy krasne "vydierkovane" , ziadny zatrhuty papier. Do buducna uvazujem s prebijanim nabojov.

Tie Alfy maju u nas takmer tradiciu. Staci sa pozriet na sutazi a takmer 90 percent strelcov ma Alfu. :)
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Theplaky, adrian ....
Uz som zadal v KE výrobu na novú pažbičku , vyjde ešte lacnejšie ako z katalogu a bude to na moju ruku podľa mojích predstav .. :) ... zadal som to aby nové bolo niečo medzi alfa steel sport pažbou a druhou z katalogu alfa steel -u. tak uvidím . No ale musel som revolverik nechať u puškára , a prvý výstrel sa zase posuva . :( :( :( .
Takže ďalšia otázka je: akú značku strielate a na koľko vyjde jedna strela ?
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Prebijam
(..38mickovy naboj som si este nikdy nekupil :-) )
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Co a mna tyka, ako som uz pisal - pouzivam strelivo SB .32SW Long - Wadcutter. Krabicka s 50 nabojmi stoji nejakých 19 Eur.
Takze planujem prebijat. :)
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Pár fotiek na novú pažbičku , výborné ,skvele sedí v dlani . dal som za to 50,- , hoci sa robí aj za 40,- .,ale som chcel aby si na to dali záležať .
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

IMG_20151108_172529.jpg
Prílohy
IMG_20151108_172655.jpg
IMG_20151108_172521.jpg
IMG_20151108_172440.jpg
IMG_20151108_172432.jpg
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

ešts s tým musím potrenovať ,ale je to presné železo. výsledok som neodfotil -škoda-.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ta pazbicka je velmi pekna. Mohol by si sem dat aj kontakt na pana rezbara? (ak to nieje tajomstvo) .. sme minimalne dvaja co zvazujeme ze by sme ho oslovili :-)

..inak to biele zvyraznenie cielnika si nejak natrvalo zacierni (rozptyluje to) - ja som ich o to poziadal uz pri objednavke, drazku tam mam, ale a tu bielu farbu nie (ako to odstranit/zaciernit ti nepoviem, ale napadaju ma rozne moznosti centrofixkou pocnuc az po studeny brunyr ..)
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Hi all,
Pažbu robia na objednávku , Adresa je : Bretton. južná trieda 125. Košice , www.bretton.sk/
, Myslím že je pán Boris , počul som na neho dobré ref. Keď adresu dáš do googlu tak ti napovie aj mapku. Možno by som potreboval trochu väčšiu ,akoby na väčšiu ruku , ale zas toto mi vyborne sadne a viem dobre obchmatnuť pažbu . ... Aj som bol na strelnici ale s pôvodnou pažbou , ktorú som jednoducho dobrúsil/upravil ... a výsledky sú skvele ... :D . Som veľmi spokojný , nastavil som na mierenú strelbu na predpísané terče :) , tak uvidím na najbližšej súťaži. Jednoducho som dal dieru kde som chcel . Teraz skôr budem riešiť .32s&w long prebíjanie , ale zatiaľ s tým nemám abs. žiadne skúsenosti , len zbieram nabojnice :) ...
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Adrian, s rýchlonabíjačom , máš nejaké skúsenosti ? z Alfy mi odpísali že nič také oni nemajú ani neponúkajú :( .
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"