Klipy pre rýchlonabíjanie.

Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Klipy pre rýchlonabíjanie.

Príspevok od používateľa dirty harry »

Ku svojej zbrani SW som od výrobcu nafasoval aj 3 nabíjacie klipy, ale za svatého nedokážem natlačiť ( napáskovať ) všetkých 8 kusov .357 mag. Skúšal som rôzne strelivo, SB, Magtech, Samson, Geco, PP, Winchester ale ručne je to ťažký pôrod a viem že by to tak nemalo byť.
Potýkal sa niekto s takýmto problémom? Používate niekto špeciálne pomôcky?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa erebos »

Kup si k tomu ten pripravok na naladovanie a vybitie. Ak su klipy nove je to normalne, ze to ide tazko.
Moznostou je aj pilnikom jemne (ale fakt jemne) orezat tie vystupky co na vrchole kazdeho otvoru istia hilzne. Ale opatrne aby si nobrusil moc.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Ten prípravok by som si rád pozrel, zadaj mi prosím nejaké súradnice.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

vigorous_nobel

Príspevok od používateľa vigorous_nobel »

Max spokojnost s tymto vyrobkom

http://www.mooncliptool.com
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa erebos »

Mam otazku :

Ako viem do ktoreho revolveru ten klip pasuje??? Pasuje to aj k starsim modelom SW a Taurus??? Vie niekto poradit???
Seb
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa Seb »

Síce už ubehla dlhšia doba, ale ak si to nevyriešil tak vhodné klipy, ako aj nástroje na plnenie a vybíjanie klipov kúpiš tu:
http://www.revolversupply.com/
klipy majú kvalitné čo môžem potvrdiť z viacerých modelov. Píšeš, že máš 357 Magnum, tak tu pozor! Klipy sa vyrábajú minimálne v troch hrúbkach. Je to podľa hrúbky drážky na nábojnici čo sa medzi výrobcami líši.
Inak ja osobne používam na plnenie klipov nástroj od TK Custom:
http://www.tkcustom.com/cart/shopdispla ... by+Caliber
Snáď Ti to pomôže....
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa erebos »

SEB : dakujem.

S tou hlbkou drazky som si to neuvedomil, cize si odpovedal aj Harrymu...

Moja otazka ale bola ci to ide do kazdeho revolveru, alebo na to musi byt usposobeny...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

erebos napísal:Mam otazku :

Ako viem do ktoreho revolveru ten klip pasuje??? Pasuje to aj k starsim modelom SW a Taurus??? Vie niekto poradit???
Ty už nemáš revolver, ty máš menší klon húfnice Zuzana. :D
Seb
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa Seb »

erebos nie klipy nepasujú automaticky do každého revolvera. Čelo valca na to musí byť uspôsobené. Čiže musí byť odfrézovaná časť valca na hrúbku klipu (približne). Niektoré modely sa tak už robia priamo vo výrobe. Čo sa týka Smith and Wesson tak je to viacero modelov, ako napr. 625, 627, 929 atď.
625-ka a 929 sú na pištolové náboje (45ACP a 9Luger) a v takom prípade je to len prirodzené. Bez klipov by bolo zložité vybíjanie revolvera, keďže sa jedná o bezokrajovú nábojnicu. Ala taká 627 je kaliber 357Mag. Tu ale klipy robia z revolvera úplne iné náčinie. Teda pokiaľ sa taký revolver využíva na športové účely. Sám som "revolverár" tak s tým mám skúsenosti.
Inak pokiaľ by si chcel upraviť valec na klipy, tak s tým by Ti vedel pomôcť v Čechách pán Václav Martínek www.vmcustom.cz
Skús mu napísať a uvidíš. Len POZOR! Určite takú vec daj urobiť len dobrému zbrojárovi, ktorý vie čo robí. Zháňať nový valec nie je jednoduché a ani lacné.
Ahoj
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa erebos »

Seb : dakujem za rozsiahly prispevok a odpoved.
Aj ja som o.i. "revolverar" len som zachytil, ze existuju klipy co pasuju do kazdeho. Nezdalo sa mi to, ale ty si ma v tom utvrdil....
Urcite nenechap "rypat" do funkcneho revolveru nikoho, ked si zoberem co by to stalo tak si kupim novu zbran a budem mat istotu ze to pojde...

Este raz dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Wildshot33
prispievateľ
Príspevky: 273
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Wildshot33 »

Ahoj, zvažujem kúpiť svoj prvý revolver, ktorý by mohol používať moonclip-y, konkrétne model 642 Pro Series. No a ako tak študujem a hľadám na nete, tak je dosť ťažké nájsť náhradné moonclip-y - vedel by niekto poradiť, kde na Slovensku alebo aspoň v EU zohnať moonclip-y za rozumnú cenu a v dobrom výbere? - nie len pre tie športové revolvery, lebo model 642 je malý revolver na nosenie. Ďakujem za rady vopred
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"