Taurus 605

Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Taurus 605

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Ahojte, zamyslam, ze sa pridam k vlastnikom revolverov a vyber predbezne padol na zanovneho Taurusa 605 2" v cal.357mag. Chem sa preto opytat ako je to s kvalitou Taurusov za posledne 4 roky a na co si dat pozor. Mal by byt vyuzivany na nosenie a sem tam tam par ran na strelnici.
Vdaka
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Nad .357 rozmýšlam preto, že zníziť laboráciu nie je problem, avšak z naboja 38sp vydupať aspoň výkon 9L je mozné len tažko. Takisto si myslím, že revolver na .357 so strelivom "-P" vydrži viac rán ako revolver 38sp strielany 38+P, aj keby bol revolver na +P strelivo urceny...

Najviac ma trápi otázka, aká je kvalita Taurusov za posledne 4 roky, nech sa mi po 500 výstreloch nerozsype...
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Feri - jediny patranovy dvojpalec v 357mag s ktorym sa da aj dlhsie potrenovat na strelnici aj celkovo vela vydrzi je Ruger SP101. Je vsak tazsi a trochu rozmernejsi ako ine patranove dvojpalce v tejto razi. Vsetky ostatne su sice mensie a lahsie ale maju bud znizenu zivotnost alebo po par desiatkach ran z nich bolia ruky, alebo oboje. Vyskusane na vlasnej kozi... Taurus je ako ruska ruleta ale so sancou 1:1. Moze sa ti ujst kvalitny kus ale rovnako dobre mozes ziskat prisernu srakoru. Ak kupujes novy, kryje ta zaruka. Ak z druhej ruky, dobre si ho pred kupou skontroluj. Vole, casovanie, spara atd...
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

vdaka za tip, to znamena ze skor ist do rugra, alebo S&W ? I ked S&W je cenovo trochu mimo...
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

z vlastnej osobnej skusenosti by som radil ruger, podla moznosti zachovaly starsi kus. sucasna produkcia je sice fajn ale starsie rocniky boli robene preciznejsie. samozrejme ako kazdu zbran aj ruger pred kupou dobre prezriet. tiez sa im niekedy nezadari a videl som aj kus s nedotiahnutou hlavnou ci rozdielne velkymi komorami. ruger dava dobry pomer cena/kvalita.
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

vdaka za info. ked kupim dam echo.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

najprv si zopar revolverov v tejto razi dobre vyskusaj. mozno zistis ze .357mag pre teba ani nie je to prave orechove. .38sp s FN strelou je dobra dost. nema zmysel sa za kazdu cenu honit za vykonom. dolezite je dobre trafit. mozno zistis ze namiesto patranoveho dvojpalca ti lepsie sadne klasicky sestranovy stvorpalec ci trojpalec.
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Ja mam Ruger LCR .38 SP+P je to 2" na nosenie dobre (male, lahke) ale na strielanie tiez pozeram aspon po .357mag 4" ktory sa este da nosit ak by bolo treba. Ta kratka hlaven ma vyhodu len v tom, ze nezavadzia a a ubera na vahe. Pri strelbe bolia ruky a potom to cloveka ani nebavi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"