čo vybrať ? Ruger sp101 alebo gp100

friendly_goldberg

čo vybrať ? Ruger sp101 alebo gp100

Príspevok od používateľa friendly_goldberg »

Zvažujem kúpu revolveru ruger sp101 cal. .357mag. Máte niekto skúsenosti s touto zbraňou ? Chcel by som s 3 " hlavňou, na nosenie najmä do lesa a "divočiny". Zvášť špekulujum nad tým či v danom kalibri by nebol vhodnejší ruger gp100, ktorý má vačší ram a je ťažší, teda lepšie zvládne .357mag. na druhej strane váhovy rozdiel medzi oboma zbraňami je dosť značný, takže na opasku to človek pocíti. Rozdiel je aj v počte komor. no neviem sa rozhodnúť...
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3105
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Išiel by som do nerezového gp. Nemám síce žiadne skúsenosti s revolvermy od rugra ale na fórach si gp vychvalujú podstatne viac ako sp. Vraj zvláda bezproblému prebíjané strelivo s extrémnymi navážkamy. V lese pol kila navyše až tak nevadí :) Pôvodne som tiež uvažoval nad zbraňou do lesa a rozhodoval som medzi kgp141 a g31. Vyhral g31 kôli spolahlivosti, kapacite a pohodlnosti nosenia. GP má ale o dosť večší výkon.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Ak to chces len do lesa,tak neries hmotnost.Vacsi a tazsi GP100 je docela dobre zvladnutelny pri strelbe.Lahke revolvery s malym ramom v razi 357mag. kopu ako kon a chce to viac treningu.Ja mam 2" 357 a kym som urobil na 10m solidny rozptyl vybuchal som asi 100 nabojov.
friendly_goldberg

Príspevok od používateľa friendly_goldberg »

ruger sp101 nie je uplne najlahší a na forach som čítal, že .357 zvláda celkom dobre, ale určite to nebude také ako gp, ktorý je o nejakých 250 g tažší a robustnejší. je pravda, že v lese a najmä v zime človek najakých "pár" gramov navyše prežije a nepocíti až tak.
inak tá g31 tiež nie je zlá voľba, ale na .357 by som pištol asi nechcel, to sa mi vždy spája s revolverom. zaujímalo by ma ako sa to vysporiada so spätným rázom, keď g31 má rám z plastu a je teda dosť lahká.
R prečo myslíš, že g31 je slabšie ako gp100 ? a ešte jedna otázka brali by ste 3" alebo 4" palec a s kladivom alebo bez ?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:34, upravené celkom 1 krát.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3105
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Luboš: plastový rám dosť dobre pohlcuje spatný ráz, preto možno začal ruger osadzovať svoje modely gumovou rukoväťou, aby bola strelba čo najpohodlnejšia. 357sig končí pri prebíjaných laboráciách niekde okolo 880J a .357mag ide aj cez 1000J. Bral by som 4palec s kladivom.
friendly_goldberg

Príspevok od používateľa friendly_goldberg »

Som kúpil sp101 s 3" .357 mag. oproti Gp100 rozhodol len moj subjektívny pocit. zbraň má veľmi pekné spracovanie. vymenil som pažbičky pôvodné od výrobcu za gumené od Hogue, ktoré dobre tlmia spätný náraz. Na začiatok som "pukol" tak 40 nábojov .357/poloplášte od Prvý partizán. Opori 9mm Luger dosť veľký rozdiel. Som však veľmi milo prekvapený z presnosti zbrane. Nepovažujem sa za super strelca, skôr opak, ale toto podľa mňa zatiaľ strieľa najpresnejšie čo som mal v ruke. Dosť paradox, keď zoberem do úvahy silu náboja v ráži .357 len 3 " palcovú hlaveň a tom som mal ešte "fulL house" laborácie origoš od výrobcu. Hmm... no uvidíme keď vystrelím niečo prebijané...
inspiring_allen

Príspevok od používateľa inspiring_allen »

Luboš napísal:Som kúpil sp101 s 3" .357 mag. oproti Gp100 rozhodol len moj subjektívny pocit. zbraň má veľmi pekné spracovanie. vymenil som pažbičky pôvodné od výrobcu za gumené od Hogue, ktoré dobre tlmia spätný náraz. Na začiatok som "pukol" tak 40 nábojov .357/poloplášte od Prvý partizán. Opori 9mm Luger dosť veľký rozdiel. Som však veľmi milo prekvapený z presnosti zbrane. Nepovažujem sa za super strelca, skôr opak, ale toto podľa mňa zatiaľ strieľa najpresnejšie čo som mal v ruke. Dosť paradox, keď zoberem do úvahy silu náboja v ráži .357 len 3 " palcovú hlaveň a tom som mal ešte "fulL house" laborácie origoš od výrobcu. Hmm... no uvidíme keď vystrelím niečo prebijané...
Nazdar,
mňa by zaujímalo kde sa dá v dnešnej dobe kúpiť ruger či už GP, KGP alebo SP model samozrejme v kal. 357mag. Ja tiež uvažujem na ním tak ma to zaujíma. Najlepšie by bolo mať 4" hlaveň.

Ďakujem.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 18:36, upravené celkom 1 krát.
inspiring_allen

Príspevok od používateľa inspiring_allen »

bum napísal:Skus v Ke keď som tam bol posledne v pondelok mali tam 3 revolvery od rugra v 357mag
A mohol by si mi napísať kontakt na tie KE.

Vďaka.

edit electron: necitujte prispevky!
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 18:36, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

bum

dal si kontakt do Blavy ...

Tu sú Košice ... :wink:

Rusnák Martin - predajca
055 685 38 74
0918 630 701
trigonus@trigonus.sk
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 18:34, upravené celkom 1 krát.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3105
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

bum: pravdupovediac sa ani velmi nečudujem, ak funguje tak ako keď bol na kováčskej ...
friendly_goldberg

Príspevok od používateľa friendly_goldberg »

mikiks napísal: Nazdar,
mňa by zaujímalo kde sa dá v dnešnej dobe kúpiť ruger či už GP, KGP alebo SP model samozrejme v kal. 357mag. Ja tiež uvažujem na ním tak ma to zaujíma. Najlepšie by bolo mať 4" hlaveň.

Ďakujem.
Ahoj, no ja som kúpil sp101 v tomto shope : http://www.mojepolovnictvo.sk/ za nejakých 500 E
s revolverom sp101 som velmi spokojný(mám 3" palec). ideal na nosenia a zvladne v pohode aj silnejšie .357, takže si aj zastrielaš . bral by som aj GP100 to je velmi pekný kver, masívny a nezničiteľný.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"