čo vybrať ? Ruger sp101 alebo gp100

inspiring_allen

Príspevok od používateľa inspiring_allen »

Neviem sa rozhodnúť medzi KGP 141 a KSP 321X. Chcel by som to hlavne na obranu a nosenie. Zvažoval som aj alternatívu Glock 23 v 40S&W. Tak poradte.
friendly_goldberg

Príspevok od používateľa friendly_goldberg »

ja mám ksp321 a som spokojný. rovnako ako ty som riešil výber medzi revolverom od rugeru , napokon prevážili argumenty v prospech menšej a spratnejšej zbrane. aj keď môžem povedať, že ruger sp101 nie je najľahšia, pretože je to celokov, teda má o niečo väčiu hmotnosť ako porovnateľné revolvery od konkurencie. inak tento ruger považujem za veľmi dobrý kompromis medzi zbraňou na nosenie a revolverom z ktorého si môžeš aj s chuti zastrieľať, pretože absolútne spoľahlivo zvládne aj silnejšie laborované .357 magnum bez nepríjemného kopania v dlani. mám z neho odstrieľaných niečo okolo 1000 rán a zatiaľ som nebadal nijaké známky opotrebenia. vymenil som len pažbičky za gumenené od firmy Hogue. GP100 je celkovo robustnejší, na celodenné nosenie by som to asi nechcel, ale sem tam do lesa a na ochranu obydlia je v pohode. zrejme bude aj presnejší, pretože má dlhší lauf. želám ti šťasný výber...
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Ani jedna s týchto volieb nebude lotéria, ale šťastná voľba, kľudne môžeš zatvoriť oči a zvoľ jedno alebo druhé, vždy budeš spokojný...
inspiring_allen

Príspevok od používateľa inspiring_allen »

No veď hej, ale aj tak stále váham čo zvoliť.Ruger alebo Glock 23? Nechcem sa unáhliť. Niečo mi lepšie vychádza v prospech Glocku a niečo zase v prospech Rugera. Tak fakt neviem. Zase ale pri 357 Mag. je lepší výber streliva ako v 40S&W.
Ja to v provom rade potrebujem na osobnú obranu a nosenie a samozrejme aj strieľanie na terč ale nijak športovo.
Tak čo mám urobiť?
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

ak to nemáš ešte jasne vyšpecifikované, tak s kúpou počkaj, alebo si ešte niečo oprobuj, je lepšie mať viac jasno ako hmlisto, ale podstatné je to, čo v tomto prípade vyberáš, tie značky...
inspiring_allen

Príspevok od používateľa inspiring_allen »

Vyšpecifikované to mám a to bud Ruger alebo Glock, len neviem sa rozhodnúť pre ktorý. Účel= osobná obrana a stále nosenie, dobrý stop efekt, vyradenie protivníka 1ranou.
Je to dostatočne vyšpecifikované?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

je to jednoduche. Ak ta nebavi obtahovat zaver, tak si kup ruger, ak ti nevadia plastove detske hrkalky :wink: , ber glock. v principe obe spravia dobru sluzbu
inspiring_allen

Príspevok od používateľa inspiring_allen »

Trochu sa obávam toho spätného rázu pri tom 321x kedže sa jedná o 357 Mag.
Dnes som mal v ruke a aj na opasku Taurus 606 v 357 Mag. s 4" hlavňou, a poviem pravdu bol trochu väčší na nosenie na opasku ale pre mňa vyhovujúce. Čiže myslím ten Taurus bol rozmerovo podobný tomu Rugeru. Neviem síce ako by mi sedel ten Ruger 321x.
Iba ten ráz mi vŕta v hlave, či sa to dá zvládnuť.
Zase pri tom G23, je výhoda veľkosť a kapacita zásobníka. Takže je ťažké sa správne rozhodnúť pre akú zbraň.
friendly_goldberg

Príspevok od používateľa friendly_goldberg »

je pravda, že streľbu kal .357 mag s pomerne krátkej hlavne ako má ksp321 v dlani cítiť. toto sa týka podľa mňa hlavne origoš továrenského streliva, pokiaľ však budeš strielať aj častejšie asi pristúpiš k prebíjanej munícii, ktorú si nalaboruješ podľa vlastných potrieb. ja mám odskúšané strelivo S&B a Prvý partizán. musím povedať že PP to boli poriadne šlehy až bolelo zápästie. SaB sa celkom dali zvládnuť aj keď v ruke som ten kopanec stále mal. pokiaľ chceš zastavovací účinok merať na jednu ranu, tak myslím, že cal.357 mag nemá konkurenciu, za predpokladu, že aj niečo trafíš z tých 5 rán, ktoré do sp101 naláduješ. :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

mikiks napísal:...bud Ruger alebo Glock, len neviem sa rozhodnúť pre ktorý.
Účel= osobná obrana a stále nosenie,...
Este jeden mozny argument k rozhodovaniu:
Ked osobna obrana, tak s tym budes asi aj pravidelne trenovat.
Ak uvazujes obcas si ist zatrenovat aj na nejaku sutaz pre neregistrovanych (odporucam!), potom by som radil skor tu pistol.
S revolverom by si velmi nemal s kym porovnat svoje vykony (ucast 'revolveristov' byva mizerna) a na dlhsich stejdzoch by si viac prebijal nez strielal. :roll:
A vyssia kapacita vzdy potesi, nech si statistiky ozbrojenych stretnuti vravia, co chcu :twisted:
inspiring_allen

Príspevok od používateľa inspiring_allen »

Myslíte že kal. 40S&W je dostatočný na obranu? Viem že 357 Mag. by bol lepší. Ruger ale aj Glock sa mi páči, preto je naozaj pre mňa ťažké sa rozhodnúť že ktorý zobrať. Cenu streliva neriešim, z dôvodu že ide o vlastnú ochranu a občasné zastrieľanie si na terč. Čo sa týka nosenia zbrane, pohybujem sa často v horách ale aj v meste. Páči sa mi aj Ruger KGP 141, je síce trochu veľký na stále nosenie ale účinnosť a presnosť by bola super, nie? Zase pri tom G23 je výhoda veľkosť zbrane a kapacita zásobníka, čo by som ocenil pri tom častom nosení. Uvažujem že ten g23 pri tom kal. 40 S&W má kto vie aký spätný ráz.
inspiring_galileo

Príspevok od používateľa inspiring_galileo »

Pred nedávnom som riešil podobnú dilemu a chalani ma naštastie odhovorili od Arminiusa..Fúú-to by bol trapas.
Ale k veci,kúpil som revolver Ruger LCR+P a som zatial nadmieru spokojný.Je to lahučký dvojpalcák.Strelil som už z neho cca 200 včeličiek a na tých 10-15 metrov nie je čo riešiť.Nosím ho pravidelne zo sebou a miestami ani neviem že ho mám.Pre mňa dobrá volba..
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

mikiks ; ano 40s&w je velmi dobry naboj na ochranu. aj 50BMG ti je vsak naprd ak ho nemas pri sebe alebo netrafis :lol:

skusal som strielat 40sw z G27 a trafit sa s tym dalo (som zvyknuty na G26 takze uchop mi nevadil) , druhy vystrel sa uz triafal tazsie ako s cajickovym lugerom, ale dalo sa. G23 som neskusal , ale kedze G22 je pohoda , pocitam ze G23 nebude az taka katastrofa
inspiring_allen

Príspevok od používateľa inspiring_allen »

Hmm, mne ide hlavne o ten stop efekt. Preto zvažujem skôr 357 Mag. ako 40S&W. Skôr počítam s tým že zbraň použijem proti divej zveri, diviak alebo medveď. Nepotrebujem veľkú kapacitu nábojov ale hlavne účinnosť streliva prvou alebo druhou ranou. Aby som vyradil cieľ čo najskôr. Samozrejme že presnosť je dosť dôležitá.
Asi by v tomto prípade bol lepší Ruger KGP 141 ako Glock 23, nie? I keď na nosenie je Ruger dosť veľký oproti G23. Takže stále zvažujem pre a proti...
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Na diviaka alebo na medvedíka??
Si tak náruživý hubár, alebo sbieraš čučoriedky na kšeft, alebo turista od kosti? Na žiadnu takúto disciplínu si to predsa nebudeš kupovať....Leda že by si robil v CHKO na Poľane či okolo Liptova.
Revolver či pištol aj tak využiješ na 99,999 percenta na strelnici, či už na IPSC alebo mierenú na väčšie vzdialenosti.
Ale dá sa to robiť aj tak, že kúpiš zbraň, a budeš chodiť po horách tak dlho až na toho diviaka či macka naďabíš..lepšie urobíš, keď o svojich podobných plánoch nebudeš písať na fóre, ale preberieš ich cez maily alebo cez súkromné správy neverejne. Nikto sa tu nebude potom do Teba navážať a poučovať Ta o zákone, ktorý isto dobre poznáš.
Nikdy nevieš, kto :shock: :shock: Tvoje príspevky číta, aby si nebol prekvapený...
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"