čo vybrať ? Ruger sp101 alebo gp100

inspiring_allen

Príspevok od používateľa inspiring_allen »

Je to iba čisto môj osobný názor, všetko som to myslel iba na vlastnú obranu. Vieš bývam na samote v lese a tak dosť často sa stretávam s divou zverou ako medveď a diviak. Tak viem o čom hovorím a hlavne preto uvažujem o zbrani.
inspiring_allen

Príspevok od používateľa inspiring_allen »

Inak, zaujíma ma ako je to so spätným rázom kokrétne medzi Glock 23 a Ruger KSP 321X. Rozhodujem sa iba medzi tu spomínanými zbranami.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Na Tvojom mieste by som sa skôr poobzeral po revolveri s dlhšou hlavňou, vačšia presnosť aj na väčšie vzdialenosti, menší spätný kopanec, vyšší výkon istotne....
inspiring_allen

Príspevok od používateľa inspiring_allen »

To je síce pravda ale preferujem časté nosenie aj do mesta, tak radšej zvolím KSP 321X alebo G23.
RisoP
prispievateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17 years 7 months

Príspevok od používateľa RisoP »

Na jednej strane je úplne jasné, že na vyriešenie bežnej sebaobrannej situácie stačia 2-3, maximálne 4 rany. (revolver úplne postačuje) Ak potrebuješ viac rán, tak si buď istý, že si sa stal obeťou. (lebo to ťa už aj útočník s nožom prepichne, lebo na človeka s nožom, ktorý je rozhodnutý, že zaútočí je bezpečná vzdialenosť aj na obranu strelnou zbraňou minimálne 8 m.) Čiže 357 má výborný stop efekt, a to platí aj do lesa na zver, je tam veľký výber laborácií a striel. Máš však v danom rugeri len 5 rán. Na druhej strane glock ponúka viac rán, je overený a tiež spoľahlivý. Ja by som sa riadil asi takto: Chytím si obe zbrane do ruky. S ktorou mám väčší pocit bezpečia, a ktorá sa mi drží lepšie, s ktorou mám inštinktívne prvú ranu bez mierenia presnejšiu - tú by som si vybral. Ostatné príspevky by som bral viac menej orientačne.
inspiring_allen

Príspevok od používateľa inspiring_allen »

Myslel som si že kal. 357 Mag. je na obranu super. Aj môj názor je že na obranu vystrelíš naozaj max. do 5 rán. A ak útočníka nezastavíš 5timi ranami z 357 mag. tak je s tebou koniec. Zvyčajne by mali stačiť 2 max 3 výstrely.
Tak sa veru prikloním k tomu Rugeru KSP 321X. I keď aj G23 neni zlý ale pre Ruger hovorí viac výhod a to cez väčší výber streliva, účinnosť a stop efekt.
Keď nemám spoľahlivo zasiahnuť cieľ 2 max. 5ranami tak mi nepomôže 357 Mag. a ani 40 S&W a ani žiadny iný kaliber.

Preto idem do toho Rugera KSP 321X v 357 MAGNUM.


Ďakujem za rady.
inspiring_allen

Príspevok od používateľa inspiring_allen »

Tak som sa už definitívne rozhodol pre ten Ruger KSP 321X, iba už zvažujem či zvoliť 2,25" alebo 3" hlaveň.
Neviem niekto či nerezové prevedenie pri týchto modeloch je rovnaké? Mne sa zdá že pri 2,25" hlavni je trošku tmavší nerez ako pri 3" hlavni, tam sa mi zdá zase trochu svetlejší nerez. Vie o tom niekto niečo bližšie? Neviem, možno sa mi to iba zdá, preto sa pýtam.
friendly_goldberg

Príspevok od používateľa friendly_goldberg »

Zober 3" hlaveň, neviem či sa 2,25 " dá vôbec zohnať a je to podľa mňa zanedbateľný rozdiel. máš pravdu ohľadom nerezového prevedenia, ten tmavší je satin steel , svetlejší asi inak povrchovo upravený, prvdepodobne viac leštený, nepovažujem to za rozhodujúce je to len vec vkusu...
inspiring_allen

Príspevok od používateľa inspiring_allen »

Luboš
Ako si ty spokojný s Rugerom? Máš 3"palec? Mohol by si mi napísať viac ohľadom toho rugera? Keďže ho vlastníš tak máš už niečo odstrieľané, mňa by zaujímalo hlavne ako je to so spätným rázom, uchopením, a samotnou streľbou. Je presný? Trošku mi o ňom napíš, prípadne sem môžeš dať aj foto, to by ma potešilo.
Alebomne na mail nejake fotky.
misle@zoznam.sk
Diki moc.
friendly_goldberg

Príspevok od používateľa friendly_goldberg »

no ruger sp101 mám v 3" hlavni. spätný ráz pri kal .357 mag a pomerne krátkej hlavni , ktorú zbraň má je dosť značný, najmä pri novej fabrickej munícii. napriek tomu si myslím, že zbraň sa so silou tejto ráže vzhľadom na svoje parametre vysporiadava veľmi slušne. mám odskúšané strelivo SaB a Prvi Partizan, oba druhy celkom slušné rany, zvlášť PP. presnosť solídna, samozrejme na miernku to nie je, ale na tých 10 - 15 metrov veľmi pekné zásahy, k čomu je vlastne určená, teda obranné použitie. ja osobne si strelivo prebíjam a preto používam slabšie laborácie. inak dá sa kúpiť aj prebíjané strelivo od Aresu a to je na trening postačujúce. Uchop zbrane, tam som mal trochu problém, lebo pažbičky, ktoré boli od výrobcu sa mi zdali malé, resp. krátke do ruky, aj keď nehovorím, že boli zlé, som ich vymenil za tvarované od firmy Hogue a s nimi je zbraň aj lepšie ovládateľná aj lepšie mi sadnú do ruky. Pokiaľ bude čas pošlem ti aj nejaké foto....
inspiring_allen

Príspevok od používateľa inspiring_allen »

Ešte by ma zaujímalo kde by som dostal kúpiť rýchlonabíjač na revolver Ruger na 357 Magnum.
inspiring_galileo

Príspevok od používateľa inspiring_galileo »

To by aj mňa zaújmalo kde sa to dá objednať na LCR-ko..
friendly_goldberg

Príspevok od používateľa friendly_goldberg »

mikiks napísal:Ešte by ma zaujímalo kde by som dostal kúpiť rýchlonabíjač na revolver Ruger na 357 Magnum.

http://www.midwaydeutschland.com/apps/e ... mID=466721
inspiring_galileo

Príspevok od používateľa inspiring_galileo »

Tak u nás to trochu vzali hopom..Všetky zahraničné stránky predávajú rýchlonabíjače od 9,9 po 13,9..
U nás som zatial našiel iba Hermes za úctihodných 24,5..To je zderstvo..

http://www.hermes.sk/e-shop/rychlo-nabijac/

Neviete ešte o niekom na SK?
inspiring_allen

Príspevok od používateľa inspiring_allen »

Takže som neodolal a kúpil som Ruger KGP 141, s 4" hlavňou teda poviem vám že to je fakt super kolt. Pekný nerez, super tvarovaná pažbička hogue. Naozaj paráda. Myslím že aj presnosť bude dobra.Cez víkend ho otestujem, a potom napíšem. Som max. spokojný.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"