Taurus 905

Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Taurus 905

Príspevok od používateľa fotograf »

Po zhodnotení mnohých "pre" a "proti" som sa rozhodol pre tento model (ako variantu na nosenie, keď nie je nutný "slim"):
http://www.taurususa.com/product-detail ... series=905

Moje (čisto subjektívne) názory po mesiaci nosenia a strieľania a čistenia:

Nosenie:
- malým rozmerom a primeranej hmotnosti zodpovedá kapacita valca (5 ks)
- pri tasení a puzdrení nič neprekáža a nezadŕha (napr. mucha)
- chcelo by to lepšie puzdro s pevnejším uchytením na opasok (mám zatiaľ iba základné vnútorné nylonové Falco)

Strieľanie:
- prijateľný spätný ráz (slabší ako .357 - odhadom približne na úrovni .38), myslené pri štandardných CIP navážkach
- na dvojpalec dobrá presnosť, ale veľmi závislá od dobrého úchopu (kvôli J-frame s malou rukoväťou)
- v SA režime omnoho príjemnejšia a presnejšia streľba ako v DA režime (kvôli veľmi dlhému chodu spúšte)

Čistenie:
- spaliny sú na danej povrchovke veľmi dobre viditeľné a ľahko odstrániteľné (až na okraj hlavne vyčnievajúci z rámu pri medzere s valcom)
- prebytočný olej je nutné dôsledne poutierať a vysať, aby nemastil púzdro (a následne aj oblečenie)
- pri potení ruky treba na gumené pažbičky použiť odmasťovač alebo saponát, ale potom aj dobre vysušiť

Ešte poznámka ku klipom: z piatich klipov sú dva nepresne vylisované (vyrazené) a majú ohnuté vnútorné okraje, takže ich bude treba upraviť (holt - asi Taurus...). :oops:
Dá sa nabíjať i strieľať aj bez klipov, ale to odporúčam iba s novým strelivom, lebo nábojnice treba potom po jednej vyberať nechtami z valca. Pri prebíjancoch to však bez nástroja (nožík, pliešok, nábojnica...) takmer vôbec nejde. :? Veď potom načo by boli tie klipy, nie? :mrgreen:

Ak vydrží tento revolver do konca záruky, tak zostane u mňa dlhšie... 8)
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

fotograf napísal: Pri prebíjancoch ..
..tie prebijance si do revolveru robis rovnake ako do pistole alebo si musis trochu upravovat navazku/OAL?
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Prebíjancami som myslel kupované prebíjané strelivo od ARESu so strelami EPRX. Ido o to, že (niektoré) tieto náboje majú výrazne "súdkovitý" tvar nábojnice - a to dosť prekáža v tesných komorách.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"