lacny a spolahlivy revolver

blissful_faraday

lacny a spolahlivy revolver

Príspevok od používateľa blissful_faraday »

Dobry den,

uvazujem nad zbranou na nosenie kvoli osobnej obrane a z hladiska spolahlivosti preferujem revolver. Viete mi poradit, na ake znacky a modely sa mam orientovat? Nemam celkom jasno vo vybere kalibru, ale zbran by mala stat cca 10000Sk (mierne odchylky su pripustne) a strelivo by malo byt tiez ekonomicky unosne.

Viem, ze otazka nie je jednoducha. Co mi poradite?
inspiring_dubinsky

Príspevok od používateľa inspiring_dubinsky »

Ja uz dlho pouzivam Taurus 607, obcas sa da zohnat starsí (komis) aj do 10 000, ja som svoj kupoval v Košiciach asi za 6, ale je dost velky na skryte nosenie. A nove, no neviem ci za taku cenu sa nejaky da kupiť. Pozri si inzeraty.
Pouzivanych pistoli v tejto cene je viac (a mozno aj novych).
Väcsina nových pistolí je uz teraz vysoko spolahlivých, treba len dbat, aby vývodky zásobnika neboli pokryvené, (ak teda nechces nosit naboj v komore), aby si prvé obtiahnutie absolvoval bez problémov.
Spolahlivost si lahko overis na strelnici.
Inac pri obrane je aj tak vsetko v rukách bozích...
magical_aryabhata

Príspevok od používateľa magical_aryabhata »

čaute,

riešim podobnú otázku, tak nebudem zbytočne zakladať nový príspevok.

Rozdiel by bol akurát v tom, že by "to" malo byť niečo fakt drobné, aby

sa to ľahko nosilo a hlavne by to malo byť dostupné bez zbrojného

preukazu. Poraďte niečo, čo vystraší zver v lese, prípadne nejakého

drzého feťáka. Pred dvoma rokmi som videl revolver za cca 3 litre,

vystreľoval plastové projektili, alebo tak niečo. Teraz nič také na

nete neviem nájsť. PS: plynovú pišotoľku nechcem. Ideálne by bolo

aby to spravilo rachot a zároveň aj dalo ranu, ale samozrejme nikoho

nezabilo.

dik za info
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

Mily Vojticek,

asi tusis, preco ti este nikto neodpovedal - lebo TY sam nevies, co chces - ak nemas ZP, zabudni na rozne plastove naboje a pod. Ty tvrdis, ze nechces tzv."plynovu pistolku" - asi by si sa sam divil, ako velmi mi pomaha - aj ked mam ZP, nosim aj plynovku, ktoru nechavam v aute - uz mi par krat velmi pomohla - skrotil som s nou zuriveho psa, ktory ma nechcel ani za svet pustit cez chodnik cez les - dve rany a valal sa po zemi v agonii. Na nasich "blondatych" spoluobcanov je to ako stvorene - ak by si mal ostru, tak by sa ti stalo asi to, ze zastrelis svinu, a ides sediet za cloveka...

Na beznu sebaobranu nic lepsie neexistuje ( ani ostra ) - nikoho s tym nezabijes ( ani utocnika, ani nahodnych svedkov :shock: )
, a ubranis sa! Myslim, ze to je hlavne - niekto tu tvrdil, ze najlepsi je utek, ale ak stretnes v lese vlciaka, pochybujem, ze zabehnes rychlejsiu 100vku ako on ( 100vka je zamerne vybrata, pochybujem, ze by ta do 100m nedostal... ) :twisted:

Ak by som ta presvedcil - ak revolver, tak mozes kupit hocijaky - napr. Holik, ak pistol - kupuj iba nieco lepsie - Walthera, Voltran alebi ine.. vyhni sa Bruni - za par korun na par vystrelov..
elegant_chaum

Príspevok od používateľa elegant_chaum »

smelo k susedom,tri roky mam holek 38special,predtým som mal cz 85 combat aj s adapterom na 22LR,38ma s 3"hlavnou má za sebou cez 500
guliek-pohoda,do 10m dostatočný zastavujúci efekt,pištol je jednoznačne
presnejšia nemusíš mínat silu na samotnú strelbu,u revolvera značne usilie a z toho vyplyva nepresnost v strelbe,najma druhý a další výstrel... :lol:plne suhlasim s anonymom,najlepší je utek,ja beriem strelbu ako relax...ale bol by si prekvapeny,co urobi so zurivym psom poplašna 38ka resp 9mm,aj zabudne,ze chcel hryzt,navyše vystrelit na cloveka ostry-neviem si predstavit,co by mi musel spravit...tie nasledky
nestoja za to a mat zbran len preto,ze sa citim bezpecne,je zbytocne vyhodeny peniaz-stačí poplašné strelivo minimálne však 8mm. :lol:
elegant_chaum

Príspevok od používateľa elegant_chaum »

este tolko vojtišek,na fetaka ti stači nie zbran,ale tri po papuli...nosim do lesa revolver,medvedov je vela a som vasnivy hubar,no neviem,ci by som stacil zareagovat a to uz za sebou mam niekolko tisic guliek z pistole---zazitok s diviakom,ktoreho vyplasil moj vlciak do ktoreho som vyprasil cely zasobnik 9mm luger,na 25-30m a nic!!!kym som prebil druhy nastastie mu"prdlo v hlave"a otocil sa,trafilo ho vsetkych 15 a asi by nas
roztrhal...mal som len zbytočne natahovacky s polovnikmi,poculi strelbu
dohladavali zver a dokonca aj ked sa jednalo o obranu a legalnu zbran-no skoda spominat...
inspiring_haslett

Príspevok od používateľa inspiring_haslett »

Chalani, Vojtiček nemá absolútne záujem o nejakú zbraň, len vás zrejme naťahuje. Ak by to bolo inak, dal by ´dalšie otázky, resp. by chcel poradiť . Už len samotná otázka je absurdne položená :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Z Vojtička nám už za tie tri roky, čo to písal, určite narástol už aj Vojtisko. :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"