357 či 44 mag???

friendly_johnson

357 či 44 mag???

Príspevok od používateľa friendly_johnson »

Zdravím všetkých vyznavačov revolverov. Sbieram všetky možné info ale najmä o praktických skúsenostiach v streľbe s revolvermi. Hodlám si jeden zadovážiť, a to na streľbu na dlhšie vzdialenosti, uvažujem nad 357 alebo 44 mag. Podelte sa so mnou o zážitky zo strelby z týchto dvoch kalibrov, najmä o rozdiely v kopancoch a v hluku pri strelbe. Uvažujem bud nad 44 mag 6 palec alebo 357 mag 8 palec. Viete mi porovnať aj tieto kritéria? Viete poradiť dobrú značku? Čo hovoríte na Alfa steel? Viem že to píšem stručne a celá problematika je širšia, ale to už nechám na vás, vďačne prečítam všetko čo mi poskytnú skúsenejší:
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Skus este prosim upresnit co je to dlhsia vzdialenost :wink:
Myslis mierenku na 25m :lol:
A aky velky terc by si chcel na dlhsiu vzdialenost trafit :?:
Mozno nebudu vsetci so mnou suhlasit ale mna 44 kopala menej.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

noacoak-je chlap ako hora on znesie aj 44.MAG :lol: ,na naše učely aj finančne by som volil 357mag,da sa aj lacno prebit.Kamarat ked mal 44.mag tak to bola vačšia bomba ako rana zo CZ 858,nedalo sa to poriadne v rukach udržat.Od nas si kupil kolega 44,mag 6-palec hovori 30ran a končí ruka v prdeli...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

no mna by zaujimalo , kde chces do takych kanonov na SVK legalne nakupovat vcely ?
podla
http://en.wikipedia.org/wiki/44_Magnum
ma vacsina standardnych laboracii .44mag daleko nad 1100J
Bullet weight/type Velocity Energy
180 gr (12 g) JSP 1,610 ft/s (490 m/s) 1,036 ft·lbf (1,405 J)
240 gr (16 g) SP 1,180 ft/s (360 m/s) 741 ft·lbf (1,005 J)
240 gr (16 g) JHP 1,542 ft/s (470 m/s) 1,267 ft·lbf (1,718 J)
300 gr (19 g) JHP 1,500 ft/s (460 m/s) 1,499 ft·lbf (2,032 J)
Test barrel length: 4 in, unknown, 7.5 in
Source: Remington,[1] Wolf Gold,[2] Double Tap[3]

takze v zmysle platneho zakona ide zvacsa o zakazane strelivo
u .357 by to nemal byt az taky problem..si myslim
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Roman, ako príklad uvádzaš aj strelivo JHP (Jacketed Hollow Point), teda expanzné - u nás opäť zakázané do krátkych zbraní.
:P
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

len som dat ctrl+V z wikipedie , co tam bolo to som pastol... nejde o tvar strely ale o hmotnost a laboraciu a tie vo vacsine uvedenych prikladov prekrocili hranicu 1100J stanovenu nasim zakonom. Nikdy som vcely .44mag nenakupoval a netusim aky sortiment <1100J sa da na Slovensku legalne kupit ale chcel som upozornit ze vyber bude asi znacne obmedzeny.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Dam osobne pocity... .44 kope viac (relativne podla toho aku laboraciu mas), ale je to stale prijemnejsie ako ustekana .357, ta lezie do usi, zvukovo hodne neprijemna rana. Tak a vcul si vyber.
friendly_johnson

Príspevok od používateľa friendly_johnson »

gewehr napísal:Dam osobne pocity... .44 kope viac (relativne podla toho aku laboraciu mas), ale je to stale prijemnejsie ako ustekana .357, ta lezie do usi, zvukovo hodne neprijemna rana. Tak a vcul si vyber.
a vedel by si mi povedať aký silný vplyv na kopanec 44 má dlžka hlavne, presnejsie rozdiel medzi 6 a 8 palcom?? Je to markantný nárast zpôtného rázu ked použijem o 5 cm dlhšiu hlaveň? Osobne si myslím že ideálna na 44 by mohla byť z pohladu presnosti 8 palec, ale ked prihliadneme na kopanec, tak asi 6, mýlim sa? samozrejme že v žiadnom prípade neuvažujem o hlavni s kompom!!!! to len na margo zvuku....ale v úvahu chcem brať aj spúšťový mechanizmus, dávem prednosť jemenejšej spúšti. a nakoniec ma zaujíma či je alebo nie je nejakým handicapom u COLTU uzamknutie valca len v jednom bode, v zadnej časti??
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa majac »

Otto, stale sa pytas na presnost. na aku vzdialenost hodlas strielat?
rozdiel medzi 6 a 8 palcom uz nie je taky markantny ako medzi 2 a 4 palcom. inak presnost pri tychto dlzkach hlavne nemas ani tak sposobovanu dlzkou hlavne teda dlhsim vedenim strely vo vyvrte ale dlzkou zamernej a teda preciznejsim zamierenim.
osobne si ale myslim, ze moznosti ludskeho organizmu pri revolvere konci kratko nad 25m.

inak rozdiel medzi 357 a 44 je na porovnanie asi ako 9mmL a .45.
sila do ruky je od 44 vacsia ale vyvin spatnaho razu nie je taky ostry. kazdopadne 44 je supa celkom monumentalna :)
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa majac »

jaj a este dlzka hlavne a spatny raz. cim dlhsia hlaven tym mensi spatny raz. zajedno mas pri dlhsej hlavni vacsiu hmotu sustredenu na predok zbrane a za druhe pri kratkej hlavni nemas zhorety prach pred tym ako strela opusti hlaven a nezhorety prach sposobuje reaktivny efekt a tym zvysuje spatny raz.
friendly_johnson

Príspevok od používateľa friendly_johnson »

majac napísal:jaj a este dlzka hlavne a spatny raz. cim dlhsia hlaven tym mensi spatny raz. zajedno mas pri dlhsej hlavni vacsiu hmotu sustredenu na predok zbrane a za druhe pri kratkej hlavni nemas zhorety prach pred tym ako strela opusti hlaven a nezhorety prach sposobuje reaktivny efekt a tym zvysuje spatny raz.
som rád že si mi napísal, v podstate som si opatrne myslel to isté, až na to že pri dlhšej hlavni som čakal väčší kopanec do ruky, ale to čo si spomenul má logiku. Ja hodlám kúpiť čosi iné ako som mal doteraz, začínal som compactom 75 v roku 1992, pokračoval browningom BDA v roku 2003 a chcem zakončiť 44 6 - 6,5 palec bez compu. Z 357 som strielal s compom a už to nikdy nechcem opakovať. V roku 1994 som strielal v Anglicku v meste Sitting Bourne ( vtedy ešte mali angličania povolené držať zbrane na špoetové účely) zo 44 rugera 7,5 palca, aj 44 špeciály a potom tam naládovali 44 magnumky, všeci cúvli o pár metrov nazad a povedali teraz môžeš. Ja som čakal niečo impozantné, ale len som na franforce rozšklbal stred figury, vôbec som nemal pocit že by to bolo zlé.....ale bolo to pred rokmi, odvtedy som to neskúšal, ale chcem.
friendly_hellman

Príspevok od používateľa friendly_hellman »

Myslim, ze .357 mag. je v pohode, pokial je zbran kvalitna s hlavnou 4 palce a dlhsou. Mam ruger GP 100 so stvorpalcovou hlavnou a mozem odporucit. Dlhsia hlaven je prinos pre pozitok i presnost, problem s pripadnym nosenim. Predpokladam, ze o nosenie ani nepojde. Zasadne by som nesiel do alfa steel. Vyber zbrane si dobre zvaz.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Co mas proti Alfa steel :?: Mas nejake skusenosti stou zbranou :?: Kolega ma teraz ALfa steel ale 38.spl,6-palec,anatomicku pazbu,dnes somk videl nastrel na 25m do 1cm tri rany :shock: bolo pritom vela svedkou :wink: ale v poslednej dobe Alfy chvalia :idea:
friendly_johnson

Príspevok od používateľa friendly_johnson »

BALISTIK napísal:Co mas proti Alfa steel :?: Mas nejake skusenosti stou zbranou :?: Kolega ma teraz ALfa steel ale 38.spl,6-palec,anatomicku pazbu,dnes somk videl nastrel na 25m do 1cm tri rany :shock: bolo pritom vela svedkou :wink: ale v poslednej dobe Alfy chvalia :idea:
ja v podstate Alfy nepoznám, trochu skúseností mám s taurusom 669CP, bol presný, jemná spúšť, ale ten hvizd pri výstrele bol ukrutánsky strašný, bez chráničov sa nedá strielať. Ked máš porovnať 357mag a 44mag, čo Tebe z toho vychádza? aký je rozdiel v kopanci, v hluku, v presnosti na dlhšie vzdialenosti, cca 75 až 100 metrov?? da sa strelať z 44mag bez chráničov sluchu?? alebo je to nevyhnutné pri týchto rážach??
čo sa týka značky, volil by som medzi SW a COLT, eventuálne RUGER RED HAWK. chcem vedieť názory...poraďte.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

otto gunar napísal:a sa strelať z 44mag bez chráničov sluchu?? alebo je to nevyhnutné pri týchto rážach??
Strielat bez chranicov sa samozrejme da, dokonca ti to s postupom casu bude coraz menej vadit :lol: :twisted: :lol:
Ale vazne - podla mna chranice su nevyhnutne pri kazdej razi. Jasne, ide to aj bez nich, a hlavne vonku clovek vobec nemusi mat pocit, ze mu to nerobi dobre. Ale neradno zabudat na to, ze poskodenie sluchu je kumulativne, t.j. pomaly sa zbiera, aj po malych davkach. Nieco ako radiacia.
Sorry za OT, neodpustil som si trochu osvety :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"