357 či 44 mag???

friendly_hellman

Príspevok od používateľa friendly_hellman »

Proti alfa steel nemam vobec nic, ale nekupil by som ju urcite. Mal som niekolko revolverov roznych vyrobcov v kalibroch .38 spec i .357 mag, ale tuto skusenost nemusim. Dnes mozes kupit za relativne dobry peniaz revolver od firmy, ktora ma s tymto kalibrom dlhodobe skusenosti. Alfa sa uberala svojim vyvojom od "hraciek" k .38 spec. Tieto revolvery boli zo zliatiny a mali co do poctu ran nizku zivotnost. Proste boli urcene na nosenie a nie na strelnicu. Netvrdim, ze vyvoj nenapreduje, ved dokazom toho je aj alfa steel v .357 mag. Naco mam ale ja experimentovat?
Co sa tyka strelby na strelnici, velmi dorazne ti odporucam chranice na usi a strelecke okuliare i pri ovela slabsich kalibroch (napr. 9mm Luger). Na strelnici vystrielas i niekolko sto nabojov a tvoje usi by si to urcite odskakali. Je to nieco upne ine ako jeden vystrel polovnika, alebo pouzitie zbrane v sebaobrane ci krajnej nudzi.
Co sa tyka kalibru .44 mag. nemam taku zbran a netrufam si radit ti. Svojho casu som po niecom takom silne pokukoval, ale po racionalnom zvazeni som sa rozhodol pre .357 mag. Urcite musis brat do uvahy cenu streliva, to ci strelivo nie je v zmysle legislativy zakazane ( pri .44 mag. budes permanentne na hrane zakona, co nie je malickost) atd, atd...
friendly_johnson

Príspevok od používateľa friendly_johnson »

Teodor napísal:Proti alfa steel nemam vobec nic, ale nekupil by som ju urcite. Mal som niekolko revolverov roznych vyrobcov v kalibroch .38 spec i .357 mag, ale tuto skusenost nemusim. Dnes mozes kupit za relativne dobry peniaz revolver od firmy, ktora ma s tymto kalibrom dlhodobe skusenosti. Alfa sa uberala svojim vyvojom od "hraciek" k .38 spec. Tieto revolvery boli zo zliatiny a mali co do poctu ran nizku zivotnost. Proste boli urcene na nosenie a nie na strelnicu. Netvrdim, ze vyvoj nenapreduje, ved dokazom toho je aj alfa steel v .357 mag. Naco mam ale ja experimentovat?
Co sa tyka strelby na strelnici, velmi dorazne ti odporucam chranice na usi a strelecke okuliare i pri ovela slabsich kalibroch (napr. 9mm Luger). Na strelnici vystrielas i niekolko sto nabojov a tvoje usi by si to urcite odskakali. Je to nieco upne ine ako jeden vystrel polovnika, alebo pouzitie zbrane v sebaobrane ci krajnej nudzi.
Co sa tyka kalibru .44 mag. nemam taku zbran a netrufam si radit ti. Svojho casu som po niecom takom silne pokukoval, ale po racionalnom zvazeni som sa rozhodol pre .357 mag. Urcite musis brat do uvahy cenu streliva, to ci strelivo nie je v zmysle legislativy zakazane ( pri .44 mag. budes permanentne na hrane zakona, co nie je malickost) atd, atd...
dakujem za Tvoj triezvy názor, vidím že si v týchto vodách skutočne doma. Som pripravený nosiť chrániče aj okuliare, mám už čosi odstrielané s 9 luger a viem že na strelnici to treba. Akú značku v 357 vlastníš a ako si spokojný?? Ako Ti to striela na väčšie vzdialenosti?? Akú hlaven?? Ja by som chcel isto dlhšiu, najmenej 6 - 6,5 palca popr. dlhšiu. Len bez kompu, vieš mi poradiť či doporučiť značku či model?
inspiring_almeida

Príspevok od používateľa inspiring_almeida »

Nazdar, jednoznačne Ti odporúčam TAURUS 627 Tracker 6 palec, ja mám 4 palec s kompom, je to kompromis na strelnicu i na občasné nosenie...lepšiu zbraň som nikdy nemal...dajú sa z toho búchať aj 38 special...presnosť je unikátna s 38- čkami na 20 metrov vrchnák od flaše...občas padne :lol:
friendly_colden

Príspevok od používateľa friendly_colden »

Taurus TRACKER 627 4 palec mám a musím potvrdiť,že je to dobrý revolver. Mám ale info, že .38 sa u neho neodporúča. Radšej si nalaborujem menšiu laboráciu nakoľko si náboje prebíjam.
friendly_johnson

Príspevok od používateľa friendly_johnson »

JARČI napísal:Taurus TRACKER 627 4 palec mám a musím potvrdiť,že je to dobrý revolver. Mám ale info, že .38 sa u neho neodporúča. Radšej si nalaborujem menšiu laboráciu nakoľko si náboje prebíjam.
dakujem za názory, začínam sa prikláňať ku 44 mag, aké máte s týmto želiezkom skúsenosti??
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Ja by som teda svoju 44ku nemenil za 357 . 8)
Cena a dostupnosť streliva je asi hlavná nevýhoda. Ale zase na druhej strane sa jej tak rýchlo neobžereš. :D

Teraz mám objednané CCI po 15 sk, tak to by sa už dalo. A samozrejme pri takejto ráži treba prebíjať.

A tam už tá cena nie je až tak rozdielna.
friendly_hellman

Príspevok od používateľa friendly_hellman »

Chces novy alebo starsi revolver? Ak starsi, daj pozor na to, aby nebol z 90-tych rokov a starsi, vtedy Taurus co sa tyka kvality vela neznamenal. Kopiroval sice S&W, ale material bol blato. Dnes to je uplne ina kava a taurus je dobry kompromis medzi cenou a kvalitou. Ja mam Ruger GP 100 so stvorpalcovou hlavnou a je to fajn na strelnici i na nosenie. Je pravda ze to podla potreby striedam s G 19 9mm Luger .
Pri vybere:
- pistol ci revolver,
- kaliber,
- znacka,
- dlzka hlavne,
- novy ci starsi
a samozrejme i pri dalsich kriteriach musis vychadzat z toho, na co potrebujes (resp. chces) zbran, co od nej ocakavas, ake su tvoje financne moznosti a samozrejme co sa ti paci a po com tuzis. To potom urob. Ja kym som zakotvil pri tej zostave ktoru mam, som vystriedal viacero zbrani, zo ziadnej som nebol vyslovene sklamany, ale postupne som to odladil takto. Som spokojny a pri tych dvoch nejaky cas urcite zostanem.
friendly_johnson

Príspevok od používateľa friendly_johnson »

Teodor napísal:Chces novy alebo starsi revolver? Ak starsi, daj pozor na to, aby nebol z 90-tych rokov a starsi, vtedy Taurus co sa tyka kvality vela neznamenal. Kopiroval sice S&W, ale material bol blato. Dnes to je uplne ina kava a taurus je dobry kompromis medzi cenou a kvalitou. Ja mam Ruger GP 100 so stvorpalcovou hlavnou a je to fajn na strelnici i na nosenie. Je pravda ze to podla potreby striedam s G 19 9mm Luger .
Pri vybere:
- pistol ci revolver,
- kaliber,
- znacka,
- dlzka hlavne,
- novy ci starsi
a samozrejme i pri dalsich kriteriach musis vychadzat z toho, na co potrebujes (resp. chces) zbran, co od nej ocakavas, ake su tvoje financne moznosti a samozrejme co sa ti paci a po com tuzis. To potom urob. Ja kym som zakotvil pri tej zostave ktoru mam, som vystriedal viacero zbrani, zo ziadnej som nebol vyslovene sklamany, ale postupne som to odladil takto. Som spokojny a pri tych dvoch nejaky cas urcite zostanem.
mám v pláne zakúpiť skôr novú alebo novšiu zbraň, dlhšia hlaven tak 6 - 6 1/2 palček, možno aj viac, na mierenú streľbu, na väčšie vzdialenosti. Parkury mám za sebou a nechytilo ma to až tak, ale trafiť čierne na 50 a viac metrov je takmer ukludňujúci pocit s príchuťou lahšieho orgasmu. tomu by som sa chcel venovať. vieš odporučiť na tieto účely nejaké želiezko?
Používateľov profilový obrázok
Peter
prispievateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 20 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter »

Ja mam 357 Magnum Taurus 689 6" s ventl listou, jeden znamy mi robil naboje...ta od oka :-) zmeral som na chrone faktor 204,6. mal som ich okolo 300 ks ale uz sa mi minulu trielam ipsc.
friendly_hellman

Príspevok od používateľa friendly_hellman »

To otto gunar
Kolko chces vystrelit na jednom treningu, kolko za mesiac, urob si predstavu o cene za strelivo, aby si neprisiel dodatocne na to, ze "vlastne ani nemusis az tolko trenovat"
Co sa tyka znacky, ako bolo pisane, uvazoval by som nad taurusom, S&W, rugerom. S coltom by som bol opatrnejsi, je uz peknych par rokov v existencnych problemoch, comu zodpoveda kvalita. Starsia vyroba je naopak v pohode. A urcite by som neuvazoval rozne alfy, arminiusy, astry apod...
friendly_johnson

Príspevok od používateľa friendly_johnson »

Teodor napísal:To otto gunar
Kolko chces vystrelit na jednom treningu, kolko za mesiac, urob si predstavu o cene za strelivo, aby si neprisiel dodatocne na to, ze "vlastne ani nemusis az tolko trenovat"
Co sa tyka znacky, ako bolo pisane, uvazoval by som nad taurusom, S&W, rugerom. S coltom by som bol opatrnejsi, je uz peknych par rokov v existencnych problemoch, comu zodpoveda kvalita. Starsia vyroba je naopak v pohode. A urcite by som neuvazoval rozne alfy, arminiusy, astry apod...
rozmýšlam nad SW 629, možno iné...koľko nábojov mesačne?? nechcem to prehánať, ani zodrať zbran, strielať viem, cca 100 - 200 ks za mesiac?? možno iné číslo, ak niekto prebíja, isto urobíme obchod...

edit: Necituj prispevky ktore su nasledne po sebe

igoros
friendly_hellman

Príspevok od používateľa friendly_hellman »

SW 629 len tak nezoderies. V 44-ke skor zoderies penazenku? :D
friendly_hellman

Príspevok od používateľa friendly_hellman »

To otto gunar: No co, uz si sa rozhodol?
friendly_johnson

Príspevok od používateľa friendly_johnson »

Teodor napísal:To otto gunar: No co, uz si sa rozhodol?
celkom iste, SW 629 6,5......sem tam si fuknem 44 špeciálky, sem tam magnum, ta to dobre ne???
friendly_hellman

Príspevok od používateľa friendly_hellman »

Ta ňe lem dobre, ta perfektňe :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"