.38 special vs. .357 magnum a 2" vs. 4"

eager_blackwell

.38 special vs. .357 magnum a 2" vs. 4"

Príspevok od používateľa eager_blackwell »

Dobrý den, hladám revolver na každodenne nosenie do lesa a občasné do mesta. Preferujem 2" kôli kompaktným rozmerom a hmotnosti, otazka znie: či je dostatočná ráž .38 special na ochranu pred diviakom, medvedom... Alebo radšej voliť .357magnum, je strelba z 2" v ráži .357 mag zvládnutelná alebo ist radšej do 4palca aj za cenu vačších rozmerov?
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BTV »

No neviem ci by som si trufol s revolverom na diviaka, alebo medveda... :wink:
eager_blackwell

Príspevok od používateľa eager_blackwell »

Pre revolver som sa rozhodol hlavne koli spolahlivosti,mal som negatívnu skúsenosť so samonabíjacou pištolou a povedal som si nikdy viac,doteraz som nosil CZ vz.70, ale ta je žalostne slaba a nespolahliva a kapacita zasobnika je tiež biedna...
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Uz to niekde bolo preberene,ale 38.v 2-palcovej hlavni je fajn na bezne nosenie,ale do lesa urcite nie.Dalej 357mag,v dvopalci,asi si stoho este nestrielal :roll: zbran je v ruke neudrzatelna.V skratke radsej 357,4-palec,ale na obranu pred medvedom :roll: musis bit rychly atlet :twisted: prehladni si forum uz sme to tu preberali :wink:
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Ja mam 2"357magnum.Kope ako kon,ale da sa s tym naucit strielat,ale je to tak do 10metrov(na obranu to staci).Ked si dam zalezat,tak s nim viem nastrielat 3cm rozptyl na 10m.Otazna je ale ucinnost 357 v 2".Do lesa by som volil radsej 4".
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3105
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

pchal: zavrhnúť pištole na základe negatívnej skúsenosti s čz vz.70 je unáhlené. Kúp si fullsize glocka v .357sig alebo 10auto, tie majú výkon, kapacitu aj ergonómiu. Ak revolver tak 4palec.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Stym Glockom v 357.sig,je to super,alebo 10mm auto,mas vacsiu kapacitu,6-8ran to max.co s revolvera vyzmíkaš.Iba ak si zazraty na revolvery :twisted:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

pchal napísal:Pre revolver som sa rozhodol hlavne koli spolahlivosti,mal som negatívnu skúsenosť so samonabíjacou pištolou a povedal som si nikdy viac,doteraz som nosil CZ vz.70, ale ta je žalostne slaba a nespolahliva a kapacita zasobnika je tiež biedna...
CZ 70 mala úplne iný účel , ako si plánoval Ty / medvede , diviaky ... / :!:

http://www.securityrevue.com/article/20 ... z-vzor-70/
eager_blackwell

Príspevok od používateľa eager_blackwell »

Že 70ka je na iný učel mi je jasene,bola to prva zbran len aby som ziskal nejake zalklady,glock my bohuzial nesedi v ruke, ale zaujal ma Smith and Wesson MP v razi .40SW,nechcem urobit unáhlené rozhodnutie.Dakujem všetkým za rady a odporúčania.Ostávam s pozdravom.
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Páni ja práve riešim podobnú otázku - chcel by som konečne mať niečo silnejšie ako je 9 x 19 Luger a práve revolver v kalibri 357 Magnum ma zaujal, lebo je to u nás asi najľahšie zohnatelný "silnejší" kaliber a to aj čo sa týka streliva. Strieľal som z malého Smith & Wessona model 60 357 Mag. 2 a 1/8" hlaveň, z modelu 640 (to isté len skryté kladivko) a z Taurusu 605 357 Mag 3" - zo všetkých som strieľal 357 Magnum väčšinou SB, Magtech a Geco strelivo, tie 38 Special ma nejak nebavili - to je cca to isté ako nejaké slabšie 9 x 19 Lugre. Otázka je, ale či 357 Magnum z tak malého revolveru má aj tú ospevovanú rýchlosť a energiu strely alebo sa to vzťahuje až na revolvery s dlhšou 4" alebo 6" hlavňou? V balistike natoľko nie som zbehlý, tak si chcem túto vec ujasniť s niekým kto má s tým skúsenosti v praxi. P.S.: Rozhodujem sa medzi S&W model 60 2 1/8" hlaveň 357 Magnum a asi najbežnejším Taurusom 627 Tracker v 4" s kompenzátorom alebo bez neho - ten rozdiel by som tiež rád prediskutoval - má ten kompenzátor vplyv na výkon streliva alebo len na pocit spätného rázu a zdvihnutia ústia pri výstrele? Vopred ďakujem za odpovede skúsenejších ;)
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Pokial chces maly revolver v 357.mag,kup si odradzat ta nejdem,ale pri dlzke hlavne 2-3 palce je zbran tazko ovladatelna.Podla odbornej literatury sa ustove rychlosti meraju pri dlze hlavne 6 palec.Ked kompromis tak 4-palec.Taurus traker je krasny,dokonca som buchal aj s trackera bez kompa.Rozdiel je minimalny,komp ma vraj stratu vykonu 5%,ale ma vacsi pleskot co v pripadnej rany v prirode alebo obrane nie moc dobre.Tracker ti uspokoji tuzbu po rane,ma aj 7komor,na moj vkus ma skoro kazdy kus velke vole a nic moc do presnosti.Ja by som volil skor nieco od taurusu mod.669,alebo 689,689 ma imidzovu ventilovu listu.Dobra volba je aj alfa stel.Ale moj sen to neprekona Colt python ale king kobra.Zaver kup si po com tuzis,ale skus overit aky budes mat nazor ked si zbrane skusis na zivo.Ps komp u trakera moc neucinkuje,daj ranu od pasa aj ofinu ti upravi.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa skemro »

ja mam Taurus 4" ale kolega ma 5 ranovy peknucky Taurua Hunter 3" a co sa tyka nosenie, hned by som menil.
Je to sice nerez a ja moc leskle veci nemusim, ale vsetko ostatne ma nan prehovara.
A tusim mal aj rozumnu cenu.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Yuri, kamarat ma SW 2palec v cal 44mag a to je este len supka :lol:

pri tom kalibri fakt neriesis ci strela nabrala dost velku rychlost v laufe
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Hmm mne ovládateľnosť pripadala celkom v pohode na krátku vzdialenosť 7,5 m 5 rán za 4 sekundy - všetko v rozmedzí 20 cm kruhu - čo na takého diviaka alebo medveďa určite musí stačiť. Spätný ráz mi nevadí pokiaľ mi nedevastuje úchop zbrane - tak napr. skúšal som odľahčený Smith & Wesson 386 - je to 2" palec, stredný rám zo skandiovej zliatiny, váži asi 750g a je to 357 Mag - no poviem vám, z toho by som nechcel strieľať a ani nosiť ho v prípade sebaobrany - to sa mi snažilo vyskočiť z ruky viac ako tie malé modely SW 60 alebo 640 a Taurus 605 keď som s nimi strieľal 357 Mag - tie boli úplne v pohode oproti tomu odľahčenému strednému rámu 386ky. Ten Tracker má rôzne referencie a mne sa moc nechce ísť do zbrane čo je približne tej istej veľkosti a váhy ako je môj Glock 19. Nie som skrátka taký bohatý, aby som si mohol dovoliť kúpiť lacnú zbraň ;) ktorá možno nesplní očakávania a ani účel - hoci do lesa by to bol určite dobrý spoločník, ale na to si v trochu vzdialenejšej budúcnosti plánujem kúpiť Smith & Wesson model 629 5" 44 Mag 8) . Tento revolver 357 Mag si chcem kúpiť viacmenej ako doplnok na nosenie aj občasne do mesta a aj do lesa a zároveň aj preto, aby som mal niečo v spomínanom "silnejšom" kalibri :wink: Len ma zaujímala tá strata výkonu pri tej krátkej hlavni modelu 60 alebo 640, ale keď vravíte, že to nie je nič hrozné tak radšej pôjdem do malého nositelnejšieho revolveru s pomerne malou kapacitou 5 rán ALE v kalibri 357 Magnum. Už len dosporiť potrebnú sumu a ide sa pre nákupko :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"