SW, RUGER, TAURUS

Používateľov profilový obrázok
Olllap
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 6 months

SW, RUGER, TAURUS

Príspevok od používateľa Olllap »

Zdravim Vas vsetkych. Tot nedavno som na strelnici po prvykrat vyskusal revolver (Taurus Tracker 627). Som strelec zaciatocnik a este aj amater , ale kde som mieril , tam som trafil (nie az tak doslovne , ale omnoho lepsie ako z pistole). Neuveritelne :shock: , tak som sa teda hned rozhodol , ze to chcem aj domov. Dnes uz mam aj nakupne :wink: . Chcem urcite 357 magnum a 5" - 6" . Bohuzial som zatial odskusal len ten Taurus ,v okoli Cadce a Ziliny moc revolvery na predajniach nedrzia, ale budem hladat aj dalej. Na webe som si do zoznamu este pridal Ruger GP161 a SW 686. Snazil som sa precitat vsetky dostupne recenzie a dojmy na fore , posledny tyzden som tu pravidelne kazdy vecer a uz som sa aj osmelil. Pokial je to mozne rad by som Vas este poprosil o akesi finalne skusenosti s tymito modelmi . Kde dobre kupit , servis zarucny , pozarucny , aktualna kvalita spracovania , nachylnost na strelivo , trvanlivost vyrobku :) , neskorsi predaj , atd. Ked som to teraz po sebe precital , neznie to moc mudro , ale skusim :) . Vdaka za kazdy prispevok.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Zakladna otazka je kolo mas penazi. Ak si mozes dovolit SW alebo Ruger tak neries Taurus. Taurus urobil obrovsky skok vpred ale stale zavisi od kusu resp. serie ako sa vydari. Ale v podstate plati ze Taurus do 357 Mag. je OK, problemy su od 44 Mag. vyssie - zavisi od modelu. Pri SW a Ruger pokial nebudes mat smolu na vadny kus servis potrebovat nebudes. Kupuj u overeneho predajcu, zisti si ako vzbavuje pripadne reklamacie. Revolver neni nachylny na strelivo, pokial strielas tovarenske naboje tak sa nema co stat....
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Súhlas s Erebosom, ale v poslednej dobe to platí aj u Rugeru, že záleží od typu, ak nemáš problém s peniazmi a chceš niečo čo bude skoro určite dobré, tak by som riešil skôr ten S&W.

Mať tie peniaze, tak idem do S&W M&P R8 aj keď je to už solídne veľká zbraň aj čo sa týka dĺžky (päťpalec), tak šírky (8 ranový .357).
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Ja tiez vsadzam na S&W, specialne na staru vyrobu. Mam model 49 z roku 1975 a som max.spokojny. A aj Colt nie je zly a jeho edicia "hadov" king cobra, anakonda, phyton... Ale Su to drahsie kusky...
Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Vova »

Taurus vraj naozaj urobil obrovský skok vpred, čo sa týka kvality výroby. To Ti povie každý predajca.
O kvalite S&W niet pochýb, to asi rozoberať netreba.
Ja keď som kupoval darček na promócie pre svoju milovanú, ktorá vždy túžila po niečom veľkom a "striebornom" (bavíme sa stále o zbraniach :wink: ), rozhodnutie padlo na Ruger KGP 161. Že je práve toto to pravé, ma presvedčili v poľovníckych potrebách na Komenského v Žiline. A mali pravdu. Objednal som ho vo februári a prišiel až v júli, za perfektnú cenu a dva dni pred promóciami!!! Ale keď som ho už mal doma, takmer som išiel na promócie len s kyticou... :lol: A keď sme išli na strelnicu, moja drahá, ako strelecká začiatočníčka, nemala problém dať dole prvou ranou všetky popre na 25 metrov. :shock: Strieľala z neho Aresy, ale vraj by sa v r evolveroch malo používať iba továrenské strelivo, tak aj Geco a S&B. Všetko bez jedinej chybičky. Nabudúce budeme skúšať Magtech a prvi partizan. A čo sa týka spoľahlivosti? Tak ten revolver mi pripadá taký jednoduchý, že sa tam asi ani nemá čo pokaziť. Dokonca podľa manuálu je pri sušení zakázané používať školské strelivo. Jediný nedostatok je vlastne len daňou za krásu. Vyčistiť po streľbe nerezový bubienok... :( Ešteže existuje mosadzná kefka a Ballistol. :)
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

To Zoidberg : Mas nejake zle skusenosti s Rugerom??? Dodnes som ich vyrobky povazoval za masivne, jednoduche a spolahlive. Doposial sa hovorilo, ze u revolverov oproti Smithom je "drsnejsia" spust ale vynikajuca zivotnost a spolahlivost. Nezachytil som ziadne problemy ale rad sa poucim.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

páni, a co tak S&W 36, mali ho v zelenom sporte a teraz aj u p. Milatu za celkom prijatelnu cenu, jazdeny od nejakych ceskych neuniformovanych policajtov, co hovorite na tento model, resp. nevideli ste tieto konkretne kusy?
Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Vova »

Naposledy upravil/-a Vova v 19 Feb 2012, 13:25, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Olllap
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa Olllap »

Pokial ide o peniaze , tak si urcite radsej priplatim. Odkladal som si na sneznu frezu , ale ked ho milujes , nie je co riesit :lol: . Tolko to este s lopatou vydrzim , aj ked je to bolestive (tie dnesne Kysuce :cry: ) . Na Colt to asi nebude , mam okolo tisicky , ale skutocne by som chcel pokial mozno co najvyssiu kvalitu . Z popisu reklamacii u dovozu (u nas je vyrobca len GP) som dost znechuteny, aspon podla prispevkov , takze by som chcel zbran skutocne spolahlivu. Poprosim Vas aj doporucit predajcu , najma takeho co ma dobry sklad , neviem sa dockat a cakat styri mesiace by ma polozilo :) . Inak S&W M&P R8 vyzera velmi dobre , neviete niekto cenu na SK ? Nasiel som len cz web , 1161,- €. A co 6" ?
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Vova
je to krasna zbran -proste Ruger,ja ho mam v ciernom prevedeni a som max.spokojny a ver tomu ze z neho budu strielat aj moji vnuci.
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

No ja vlastnim Taurus 627 6" a mozem povedat ze za tu cenu je to uplne vpohode gvér ak porovnam Taurus 689 ktory som tiez skusal v ziline s mojim Trackerom musim suhlasit ze vyrobca spravil obrovsky skok vpred. Netvrdim ze sa moze zrovnavat so S&W ale zatial som nemal najmensi problem, odpaluje vpohode vsetky znacky co som mal, S&B, magtech, PP, GECO len prebijance som neskusal. Jednoznacne by som ju kupil znovu.
Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Vova »

strelec122
Díky, odkážem drahej, bude rada.
Ja na ňom milujem ten zvuk odistenia a zaistenia bubienka keď sa otáča po tom, ako naťahuješ kladivo. Psychologický efekt jak blázon...
PS: a určite aj pravnuci :D
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Dirty.hary: S&W mod.36 je super maly revolver, rovnako ako jeho nerezova verzia model 60. Moj model 49 je takmer taky isty, len ma ciastocne skryte kladivo. Su to sikovne, kvalitne revolvery. Za aku cenu a v akom stave su u milatu? Foto alebo link nemas?Vyborne sa to nosi:)
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Vova
tiez som Rugera kupoval u Stasika, GP 161 je tazsia masivna zbran,ale Rugery su uz take -je to aj vyhoda ze eliminuje zdvih a spatny raz zbrane , ta mohutnost zbrane Ti zaruci aj vacsiu zivotnost.Moja dcera ma 49 kg a v pohode striela jednou rukou ,co ma dost prekvapilo,presnost zbrane na 25m je priam uzasna.Strielali sme aj na vacsie vzdialenosti,gongy vyzvanali jedna radost ....
Tak nech Ti Ružer dobre sluzi.
Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Vova »

strelec122
Aj tebe! :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"