ŽENA a Zbraň- aká?

Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Počuj Bionda, a čo takto HK P 2000 http://www.heckler-koch.de/HKWebText/de ... 5/116/4/21 ? Som zástancom zbraní Heckler Koch, pretože som si prednedávnom tiež vyberal prvú zbraň a nakoniec som si vybral HK P30L - nie zrovna najlepšia voľba na nosenie - skôr na streľbu, ale tú moju ti ani neodporúčam vzhľadom na to, že chceš zbraň nosiť (tak ako ja - zato teraz tiež rozmýšľam nad kúpou malého revolveru alebo nejakého compactu. Mojími osobnými favoritmi sú z revolverov Smith & Wesson model 60 .357 Magnum http://www.smith-wesson.com/webapp/wcs/ ... sFirearm=Y a z pištolí buď tá HK P 2000ka alebo Glock 19 (tiež 9 Luger). Mimochodom tiež nie som zrovna nejaká "stavba" vážim cca 60 kg a meriam 176 cm takže myslím, že v zbraniach by sme si rozumeli. PS. Som nesmierne rád, že sa k nám (nadšencom streleckého športu) pridávajú aj "naše mierumilovné polovičky" :wink:
Naposledy upravil/-a Yuri the GUN NUT v 16 Sep 2009, 18:03, upravené celkom 1 krát.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Yuri the GUN NUT napísal:Mojími osobnými favoritmi sú z revolverov Smith & Wesson model 60 .357 Magnum
Urcite by som nekupoval snub nose revolver v .357 Magnum. Jednak si myslim, ze na ochranu je to uz prilis silne, a bude to dost kopat (nikdy som z toho nestrielal, ale vsetky testy a recenzie to pisu). .38 Special je tak akurat a aj strelivo je lacnejsie.

Z pistoli by mohol byt dobry Taurus 709, ale je to novinka, cize k nam sa dostane az za 6-12 mesiacov, aspon tak mi povedal Frano. :(
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

[quote="Yuri the GUN NUT"]1z pištolí buď tá HK P 2000ka alebo Glock 19 (tiež 9 Luger). Mimochodom tiež nie som zrovna nejaká "stavba" vážim cca 60 kg a meriam 176 cm

Yuri, neuvažoval si nad SIG PRO SPC2022 (2022 v prevedení compact)? Ja ho mám a veľká spokojnosť. U Fraňa je v akcii ešte zopár kusov.
S presnosťou som veľmi spokojný. Hlce aj prebíjané náboje bez problémov. Čistenie jednoduché, nosím ho často (teraz už aj v ladvinke).
inspiring_hamilton

Príspevok od používateľa inspiring_hamilton »

Takže z nakoniec uvažovaného revolvera sa stala pištoľ :D . Od včera som majiteľka pištole Steyr Mannlicher S A1- sedela v ruke veľmi dobre- pri streľbe oveľa menej kopala ako PPS , presnosť je slušná :) nevydržala som a bola so z nej hneď aj včera strieľať- trafila som svoju prvú 10-mu v živote :D:D:D:D - tááááka som bola šťastná :D .......
PPS v ruke nebola usadená tak presne ako Steyr, kopla ma hádam viac ako mužov Sig..... po streľbe to bolo jednoznačné. Pred som vôbec nevedela čo kúpim- podľa mňa sú to veľmi podobné zbrane- nielen cenou.
Najväčší nezvyk je asi spúšť, ale vraj je to vec zvyku (u oboch podobný systém).
Verím však, že budem spokojná:) už sa len zžiť a vystrieľať sa s ňou :) ku spokojnosti s výkonmi.
Ešte raz ďakujem všetkým čo sa mi snažili poradiť a pomôcť- aj s obtiahnutím.
Verím, že sa stretneme raz na streľnici.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Gratulujem a prajem vela prijemnych streleckych zazitkov. Odporucam zajst na niekolko pretekov IDPA do Ziliny. Tam sa naucis strielat v strese. Aj moja manzelka tam zacinala. A kolko to stoji taky Steyr Mannlicher S-A1?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Bionda:
Z akej si lokality, resp. kde sa ti podarilo naostro vyskusat Steyera este pred kupou?
Je to u nas dost zriedkava zbran, celkom rad by som si ju niekedy vyskusal.
inspiring_hamilton

Príspevok od používateľa inspiring_hamilton »

Som z okolia NR. Steyr stojí cca 720eur. Dostala som nejakú zľavu, nakoľko to už nebola prvá v rodine. :)
Yarco, nie je problém - môžem ti na strelnici dať vyskúšať. Inak , ja som sa dohodla s predajcom a bol ústretový, z každej som si vystrelila asi 3x z Waltera a 5x zo Steyera a následne som sa rozhodla . (najviac rozhodla asi tá streľba, v ostatných tie rozdiely boli naozaj minimálne- hlavne v kvalite veľmi vyrovnané)
.... a keď som prišla domov, nahovorila som muža, nech ideme vyskúšať :D na strelnicu, výsledok som už :D písala.
Používateľov profilový obrázok
Daskaz
občasný prispievateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Daskaz »

Dufam ze ju donesies do Klastora som zvedava, ja strielavam z mangelovej styridsatpatky a nevymenila by som ju ani za nic... ale pre baby je strasne obrovska a tazka....a na bezne nosenie za pasom tiez nie je, strielavam s nou mierenku
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

Daskaz napísal:Dufam ze ju donesies do Klastora som zvedava, ja strielavam z mangelovej styridsatpatky a nevymenila by som ju ani za nic... ale pre baby je strasne obrovska a tazka....a na bezne nosenie za pasom tiez nie je, strielavam s nou mierenku
Dáši, no veď keď tam bude chcieť strieľať - tak ju musí priniesť :lol: :lol:
A ona chce, takže v pohode.
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Ahojte, chcel by som sa v rámci tohto vlákna opýtať, čo by ste poradili ako zbraň pre moju slečnu. Začali sme troška amatérsky súťažiť, brávam ju so sebou a má chuť tiež súťažiť.
Moja Shadowka je jej ťažká a hlavne veľká na úchop keďže má menšie dlane a s K100 s ktorou strieľala doteraz sú stále nejaké problémy čiže by som to najradšej poriešil výmenou zbrane.
Čo by ste odporučili, samozrejme 9 mm Luger?
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

budes ju musiet na toho Tiena naucit, kocky co strielavaju u nas, zacinali s roznymi lahkymi zbranami (K100, Duty) a nerobilo to dobrotu, zenske povacsine nezvladaju spatny raz lahkej zbrane a teda je problem s opakovacim cyklom zbrane , pomohol prechod na tazku celokovovu zbran
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Existuje niečo celokovové s menším úchopom, alebo s možnosťou zmeny veľkosti či nejakej modifikácie úchopu?
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

revolver moc na sutazenie nie je, aspon u nas v SR, pokial nestrielas revolverovu mierenku

treba na nete popozerat cim strielaju baby co strielaju IPSC, na Shadowa sa davaju duralove crienky na pazbu, to by mohlo pomoct, alebo treba skustit pospekulovat nad sposobom uchopu zbrane, zober kocku, zbran a pridte na SWS 2013 do Istebneho
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=8985&start=0
skusime nieco poriesit, u nas je kocka co ma takto porieseny Shadow, alebo prid v nedelu na nasu ligu tam zariadim osahanie nejakych zbrani co tam budu
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=8984
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

5.5. sa chystáme do Istebného, tak sa tam môžme porozhliadnuť a podebatiť... to bude asi najepšie a zároveň poobzeráme čo sa bude dať :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"