ŽENA a Zbraň- aká?

inspiring_hamilton

ŽENA a Zbraň- aká?

Príspevok od používateľa inspiring_hamilton »

Zadala som novú tému, viem a našla som nejaké príspevky týkajúce sa revolverov , ale vždy to bolo pre muža a tak by som rada - chlapci- ak môžem ,pozbierala informácie a skúsenosti- než kúpim vlastnú zbraň .
Bola som sa pozrieť v predajni v Nitre- ale viete, najviac info dostanem- predpokladám, že tu.
Už som uvádzala, že s pištolou mám problém obtiahnuť a stačí , že sa mi trochu spotia dlane- a je to ......, preto zvažujem revolver.
V predajni som videla Smith & Wesson - Lady Smith- kombi s drevom- celkom sympatické - hlavne nie veľmi veľké- nejaké príspevky som o tom našla a prečítala.
Budem rada ak prispejete- ak mi poradíte čo ,event aký iný revolver by pre mňa mohol prichádzať do úvahy. Podmienka pre mňa je- dobrý výkon, ľahká údržba - bezporuchovosť ( veď si predstavte v kritickej situácii a ja sa biť neviem a tá "mrcha" by nevystrelila....) a primeraná veľkosť do mojej malej ruky:)
Autá a psy sa mi páčia čo najväčšie , ale zbraň by som radšej menšiu :D:D:D pre nosenie ale zas nie na úkor výkonu :D - pre ženu - najvhodnejšiu.
Ďakujééém pekne už vopred.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Zene do jedne ruky varechu a do druhej zufanu :lol:. Ale nie. Zabehni niekde na strelnicu a skus nejake subkompakty. Ked niesi fyzicky zdatnejsia nieco slabsie, aby si zvladla spätny raz. Ja by som ti odporucal do kabelky nejake CZ 92, pripadne RAMI (Ale spätny raz uz je dost znacny) aj maly Kevin je fajn a Walther PPK. Ale môze byt aj revolver nejaky 2" ale nie v razi .357 Magnum :D :D, skor .38Sp, Smith & Wesson je dobra znacka, Taurus tiez fajn, ale horsie. Lacnejsie nudzove riesenie moze byt aj Alfa steel.
Naposledy upravil/-a C08R4 v 25 Máj 2009, 14:13, upravené celkom 1 krát.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 09:24, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ano, Guardian je tiez fajn, na to som zabudol. Este skus porozmyslat aj nad Ruger LCP v .380Auto. Ale na tvojom mieste by som si kupil PPKcko :wink:.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Bionda:z pistoli by som volil asi Walther PPK 9mm alebo 7,65 Br.Z revolverov si myslim vybrala dobre.Ceny obidvoch su podobne.
inspiring_hamilton

Príspevok od používateľa inspiring_hamilton »

Chlapci, ja si to budem musieť napísať - veď hovoríte značky- čo mne ako úplnému začiatočníkovi nehovorí absolut nič:D . Napíšem a pôjdem do obchodu, kde to predávajú a pozriem.
Osobne si myslím, že ak by som niekoho ani 5-timi netrafila, tak môžem ísť .. viete kde...ak by ste ma mali trošíčku radi :D hodili by ste sem aj nejaký ten lin-čok, aby som aj videla o čom hovoríte :D:D:D:D.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 09:26, upravené celkom 2 krát.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Ja by som odporucal nejaku CZ, alebo nieco podobne v 7,65mm ... priatelka s toho striela a paci sa jej hlavne mensi spatny raz tej zbrane oproti 9mm. Ale je to len o pocitoch...treba niekoho z fora poprosit nech donese zbrane co ma a poskusas co ti sedi v ruke a co sa ti lubi a od toho sa najlepsie odrazis :wink:
Aj ked mensi kaliber, ale ak s nim budes vediet lepsie "narabat" ako s 9mm tak bude tiez urcite ucinny :wink:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Jasne napisala, ze ma problem s obtiahnutim. Predpokladam, ze je to problem trvaly. Nosenie s nabojom v komore je mimo, kedze ho tam nevie spolahlivo dostat. A obtahovat zaver o hranu stola je pre nu nepouzitelne. Preto je revolver spravna volba. Dvojpalec je OK ale musi byt v .38 Spl. V .357 Mag by si mala problem so zvladanim spatneho razu a ani strelba s nie je nic prijemne. A ty potrebujes natrenovat pouzitie. Aby bola skoro bezudrzbova tak si ho kup v nerezovom prevedeni. A nezabudni na trening. Aby si sa nestala pre saba vacsim nebezpecenstvom, ako nejaky utocnik. Este poradim gumovu rukovat. Menej sa smyka, ako drevo. A uchop musi byt pevny. Ak to predsa len bude drevo, tak ho treba polepit protismykovym gripom co sa lepi na skejtbordy.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 09:23, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa romanon »

Bionda nechap to zle ale podla toho co pises nemas este toho o zbraniach moc nastudovane a preto skor nez rozmyslas nad vyberom zbrane zacni studovat knizku pre pripravu ziadatela o ZP. A kedze podla vsetkeho chces Acko tak sa toho budes muset naucit dost a na realny vyber zbrane mas este ozaj vela casu...
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Bionda uz ZP ma.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ona uz ma zbrojak :). Nech si skusi tie menovane subkompakty, ja si myslim, ze nedrzala este ani jeden v rukach, je zbytocne sa hned hrnut na revolver.
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa romanon »

hm tak to ma celkom prekvapuje.....
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"