Taurus 85 ultra lite

Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

suhlasim s yarcom. uz som to omielal stokrat. v mojom okoli, vratane mna, prevazuju vyslovene negativne skusenosti s revolvermi a pistolami zn. Taurus. na druhej strane, mam pakovu opakovacku zn. Rossi co je uz teraz divizia Taurusu a zatial slape bez problemov. pravda je ze z nej mam vypalenych ani nie 300 ran.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

Frano BA: nevieme, nemame, netusime... totalny nezaujem o zakaznika a o predaj

vie niekto este o dalsich predajniach v BA? ( okrem Hermesu, Deas arms a Frana?)
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

ERIK v petrzalke na namesti hraniciarov. ale tam uz nechodim lebo ma vecne znechucoval jeden plesaty majster sveta za pultom.

moja rada - kup rovno maly revolver od rugera cez Deas. pani ochotne dodaju. neolutujes.

spominane LCPecko dokonca maju na sklade za slusnu cenu:

http://www.deasarms.sk/index.php?akcia= ... kcia_id=55
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Z môjho pohľadu je ERIK predajňa majstrov sveta v neochote. Je to samozrejme len môj názor. Týmto im nechcem kaziť dobré meno, no u mňa žiadne nemajú.
:evil:
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

jack - vidim ze moja skusenost nie je ojedinela. zakaznik je pre nich otrvana mucha ktora nahodou vletela do predajne. ja uz roky kupujem takmer vyhradne v Dease a obcas v

polovnikovi na Vajnorskej

co je druhy tip na ktory som zabudol
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

obvolal som Polovnika, Erika a T&T no a situacia je asi taka, ze bud ten taurus vobec nie je, alebo je na objednavku a brat zbran ktoru som ani v ruke nedrzal... ten ruger lcp je za cca 320 € v T&T, takze to zacina vyzerat ze pojdem do toho... pokial sa nestane zazrak a ten Taurus bude na nejakej predajni
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Predvčerom som bol po dlhšom čase prevetrať svojho Taurusa 85UL a bol som dosť nasr...dený!

Z cca 6 vystrelených bubnov mi totiž 4 náboje odpálilo až na druhý krát. Strieľal som zásadne v DA režime, vždy jeden bubon naraz rýchlo za sebou. Otlačok na zápalke (po vystrelení) bol rovnaký ako na ostatných, odpálených na prvý krát. Je pravdou, že môj UL má za sebou už cca 2500 včeličiek, ale dúfal som, že vydrží viac. Trochu ma utešilo, že kolegovi, čo strieľal so mnou, neodpálila dva náboje jeho S&W King Cobra 357 Magnum. Čo je predsa len trochu vyšší level ako Taurus.

Dám ju prezrieť puškárovi, či je problém v ulomenom úderníku, alebo skôr v prílišnej tvrdosti zápaliek. Strieľal som prebíjané 38 Spec+P.
Naposledy upravil/-a Panzer v 16 Mar 2011, 15:36, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Myslím že Taurusy vyrábané pred rokmi boli lepšie, možno preto lebo boli čisto brazílske. Ale predstavovali reálnu hrozbu na americkom trhu najmä tradičným americkým výrobcom, preto sa teraz vyrábajú na Floride a preto sú také super kvalitné.
Až začnú v Číne vyrábať revolvery, určite budú lepšie ako dnešné Taurusy.
friendly_hawking

Príspevok od používateľa friendly_hawking »

Minuly rok som kupil v komise celoocelovy Taurus 85-ku, rok vyroby okolo 2000 (nema "detsku" poistku). Ma gumenu rucku na styri prsty a perfektne mi sadol do ruky. Aj vysia hmotnost mi padla celkom vhod a celoocelova konstrukcia naznacuje dlhsiu zivotnost. Vole valca ma vskutku minimalne a na moje prekvapenie je aj celkom presny (strelba na 15 aj 20 metrov). Vystrielal som z neho cca 300 nabojov SB/Magtech bez akychkolvek problemov. Jedinu zavadu som mal ked som skusal stare ceske strelivo 38 special s olovenou gulovou. Revolver sice odpalil naboj, ale po takych dvoch troch ranach sa akoby zasekol resp. bolo bolo mozne otacat valcom aj pri vypustenom kohute. Pri zmene streliva som s nim uz opat nemal problem. Stala sa vam niekedy podobna situacia? Neviete mi poradit cim to mohlo byt sposobene?
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Pravdepodobne ti ostal viset aretacny kolik.
friendly_hawking

Príspevok od používateľa friendly_hawking »

Skoda, ze ma vtedy nenapadlo vsetko skontrolovat. Snazil som sa ho len cimskor spojazdnit. Ale aj tak nerozumiem preco sa mi to stalo len s tym starym strelivom. Myslim si, ze prachove navazky tam nemohli byt ovela silnejsie ako su dnesne 38 special. Akurat sa mi zdali byt tieto naboje o nieco dlhsie ako sucasne strelivo. Bez problemov som ich potom odpalil z mojho SW 357 magnum.
Používateľov profilový obrázok
mazzi
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa mazzi »

Nazdar všetci.

Včera som mal možnosť si vyskúšať Taurus 85SS2UL. Veľmi pekná zbraň, bol trochu oškrabaný a na jednotlivých častiach mechanizmu bolo vidieť znaky používania. Streľba bola zvládnuteľná a po pár ranách aj presná. Určite by som si zvykol. Uvažujem o niečom na opasok na osobnú ochranu a chcem, aby to bol revolver. Toto by som si vedel predstaviť, že by to splnilo moje predstavy.

Vec, na ktorú sa chcem ale opýtať je, že sa pri ostrej streľbe na terč zopár-krát zasekol. Stláčal som spúšť a niekde v polovičke dráhy to skrátka nešlo ďalej. Z 10 nábojov sa to stalo asi v troch prípadoch. Overil som si, či to nie je len zvýšený odpor spúšte, ale nešlo to ani pri veľkej námahe pretlačiť. Bolo to normálne zaseknuté a ešte čo som si všimol, tak aretačný kolík bol na pol ceste a valec nebol zaaretovaný a ani v správnej polohe. Pri suchom spúšťaní sa tento problém neobjavil ani v rýchlom, ani v pomalom spúšťaní.

Stretol sa niekto s niečím takým?
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"